اخبار سیاسی

خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، ادامه مصاحبه های فنی در نشست های کارشناسی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از واکنش ضعیف کشور های اروپایی در قبال خرابکاری در نطنز گلایه کرد. همچنین مقرر شد گفتگو های فنی در نشست های کارشناسی ادامه یابد.

15 اردیبهشت 1400

سلطان واکسن کرونا ظهور می نماید؟

واردات واکسن کرونا از سوی بخش خصوصی، موضوعی است که چندی پیش از سوی رییس قوه مجریه کشور مطرح شد، حال باید پرسید بخش خصوصی چگونه می تواند به صورت ضابطه مند و شفاف اقدام به واردات واکسن کرونا کند؛ به طوری که هم میزان دوز بیشتری از واکسن وارد کشور شده و واکسیناسیون...

13 اردیبهشت 1400

عراقچی: گام ضروری برای احیای برجام، لغو تمامی تحریم ها است

تهران (پانا) - رییس هیات ایرانی حاضر در هجدهمین نشست کمیسیون برجام در خاتمه دومین جلسه حضوری این نشست تاکید نمود: لغو تمام تحریم های آمریکا که در دوران رییس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام است.

6 اردیبهشت 1400

همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی برگزار می گردد خبرنگاران

همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی مبانی، چالش ها و راه حل ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد.

5 اردیبهشت 1400

174 فوتی جدید کرونا در کشور، آمار کرونا در ایران 17 فروردین 1400

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیما سادات لاری، گفت: از دیروز تا امروز 17 فروردین 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 17 هزار و 430 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که دو هزار و 369 نفر از آنها بستری شدند.

5 اردیبهشت 1400

همام حمودی در ریاست مجلس اعلای اسلامی عراق ابقا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، همام حمودی مجدداً به عنوان رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق انتخاب شد.

4 اردیبهشت 1400

حاجی میرزایی: مسئولان تعلیم و تربیت به نماز اهتمام ویژه داشته باشند

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش نماز را شاهکار خلقت و زیباترین شکل پیوند خالق و مخلوق عنوان نمود و گفت که نماز ماموریت و همه دیانت ماست که باید به عنوان مسئولان تعلیم و تربیت به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.

3 اردیبهشت 1400

اظهارنظر مجدد عربستان درباره حوادث اردن

عربستان در حالی برای دومین بار به حوادث اخیر اردن واکنش نشان می دهد که رئیس ستاد مشترک ارتش اردن از بازداشت فردی با تابعیت عربستانی در این حوادث خبر داد.

31 فروردین 1400

کرملین: پوتین پس از ارزیابی دقیق درباره آینده روابط روسیه با آمریکا تصمیم می گیرد خبرنگاران

سخنگوی کرملین امروز گفت: پس از تجزیه و تحلیل دقیق اقدامات دولت بایدن و انتها رایزنی های سفیر روسیه در واشنگتن که به مسکو فراخوانده شده، ولادیمیر پوتین درباره چگونگی روابط آینده با آمریکا تصمیم گیری خواهد نمود.

31 فروردین 1400

چرا الکاظمی دستور اجرایی شدن قرارداد با چین را صادر کرد؟

تنها سه روز پس از امضای سند همکاری 25 ساله ایران و چین، مصطفی الکاظمی شب گذشته دستور به جریان انداختن قرارداد امضا شده عراق و چین را که در دولت سلفش عادل عبدالمهدی نهایی شده بود، صادر کرد؛ موضوعی که با سوال بسیاری از ناظران منطقه روبه رو شده است و طرح این...

29 فروردین 1400

روسای ستاد ارتش روسیه و آمریکا درباره اوکراین گفت وگو کردند

به دنبال تشدید تنش ها در شرق اوکراین و ادعای مقامهای آمریکایی مبنی بر تجمع نیروهای روسیه در مجاورت مرزهای این کشور، روسای ستاد ارتش روسیه و آمریکا امروز (پنجشنبه) درباره این مساله گفت و گوی تلفنی کردند.

27 فروردین 1400

واکسن آسترازنکا در ایران در حال آنالیز است، هنوز محموله ای به کشور وارد نشده است

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره بعضی ابراز نگرانی ها از بروز عوارض انعقادی ناشی از تزریق واکسن آسترازنکا و تعلیق تزریق آن در بعضی کشورها، ضمن تاکید بر اینکه هنوز محموله ای از این واکسن به کشور وارد نشده، گفت: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در حال رصد...

26 فروردین 1400

ضرورت برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا

خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا، گفت: گردشگری نقش بسیار مهمی در توسعه مالی، فرهنگی و روابط میان کشورها دارد که متاسفانه با شیوع بیماری کرونا، این بخش بیشتر از سایر بخش ها...

25 فروردین 1400

جنگنده های ائتلاف سعودی صنعای یمن را بمباران کردند

جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی بامداد یکشنبه در چند نوبت صنعاء پایتخت یمن را بمباران کردند.

23 فروردین 1400

انتشار گزارش روز اول ثبت نام انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی خبرنگاران

گزارش سخنگوی ستاد انتخابات کشور از روز اول ثبت نام انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی منتشر شد که طبق آن ثبت نام 66 نفر تا ساعت 19 امروز قطعی شد.

23 فروردین 1400

ظریف: نیازی به مذاکره بیشتر درباره برجام نیست

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در تبادل نظر با اندیشکده مرکز سیاست اروپا بار دیگر تاکید نمود که وظیفه برداشتن قدم اول برای بازگشت به برجام، بر عهده آمریکا و آن هم به وسیله برطرف تحریم ها است.

22 فروردین 1400

رمز جاودانگی نوروز در درازنای تاریخ چیست؟

به گزارش خبرنگاران، جشن ها و آیین های بی شماری از دوران کهن تا به امروز در ایران بر پا شده است که بسیاری از آنها در گذر زمان به فراموشی پیوسته اند اما با همه تاریخ پر فراز و نشیب ایران؛ با وجود چندین شکست تاریخی و چیرگی بیگانگان بر ایران و هجوم اسکندر،...

21 فروردین 1400

فروش 600 میلیونی دیدن این فیلم جرم است در اکران آنلاین

تهران (پانا) - فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است در اکران آنلاین در مدت 5 روز به فروش 600 میلیون تومانی رسیده است.

18 فروردین 1400

حمله به نوار مرزی برنامه ریزی شده بود، حملات ادامه دار خواهد بود خبرنگاران

یکی از کارشناسان امور امنیتی اردنی با اشاره به اینکه حمله به نوار مرزی عراق و سوریه تصادفی نبوده از طرح خطرناک بایدن که به دنبال تحقق آن در منطقه به هر قیمتی است، پرده برداشت.

13 فروردین 1400

معاون سفیر اتحادیه اروپا به وزارت خارجه انگلیس فراخوانده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایندیپندنت، نیکول مانیون (Nicole Mannion) معاون سفیر اتحادیه اروپا در لندن امروز چهارشنبه به وزارت امور خارجه انگلیس فراخوانده شد.

10 فروردین 1400
تعداد: (190)