بازگشت محدودیت ها در صورت افزایش شهر های نارنجی

به گزارش شهر وبلاگ، وزیر کشور تاکید نمود: اگر شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و اومیکرون شدت پیدا کند، بی تردید محدودیت ها باز می شود.

بازگشت محدودیت ها در صورت افزایش شهر های نارنجی

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه امروز سه شنبه موضوعات متعددی مورد بحث و آنالیز نهاده شد. نخست، اُمیکرون و شدت شیوع آن آنالیز شد و به همین دلیل تاکید شد رعایت مقررات بهداشتی مورد توجه قرار گیرد. بی تردید اگر در رعایت این مورد کوتاهی کنیم شیوع اُمیکرون و افزایش بستری ها دردسرساز خواهد شد.

وی اضافه نمود: از همه شهروندان درخواست می کنیم به شدت مراقبت های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند. مدیریت هوشمند وجود دارد، اما عادی سازی اوضاع نباید انجام شود لذا همه مراکز درگیر که تجمع در آن وجود دارد همانند تالار های غذاخوری، مراکز حمل و نقل عمومی، آموزشی و... باید رعایت نمایند، البته یکی از آن ها زدن واکسن است واکسن دُز دوم تکمیل شود و دُز سوم را دنبال کنیم. متأسفانه براساس گزارش ها تزریق دُز سوم 17 درصد اعلام شده است که باید افزایش پیدا کند چرا که ایمنی بیشتر و اطمینان بخشی را ایجاد می نماید.

وحیدی در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: مراکز آموزشی غیر از کلاس های درس که حضوری شدن آن ها پیگیری می شود. برنامه های فوق برنامه را که احتیاج به تجمع دارد به زمان دیگری موکل کند. در حقیقت سایر اجتماع هایی که احتیاج به دورهمی دانشجویان و دانش اموزان دارند باید به وقت دیگری موکل شود. بعلاوه در خصوص تالار ها حتما باید قوانین فاصله اجتماعی پیش بینی شده رعایت شود.

وی ادامه داد: در خصوص سفر های خارجی موضوع همچنان پیگیری می شود؛ لذا افرادی که وارد کشور می شوند باید تاییدیه بهد اشتی، تزریق واکسن و گواهی پی سی آر منفی باید داشته باشند که مقرر شد هلال احمر مراکز معتبر اخذ گواهی پی سی آر را اعلام کند و وزارت راه و شهرسازی به ایرلاین ها اعلام کند تاییدیه های معتبر د ر مورد تست های پی سی آر از این مراکز اخذ شود.

وزیر کشور در خصوص مترو نیز گفت: باید سازوکار رعایت شیوه نامه های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد در مدیریت هوشمند افرادی که از قبل بلیت تهیه می نمایند حتما باید واکسن زده باشند و برای جلوگیری از معطل شدن در مترو شهروندان این موارد را رعایت نمایند.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه در این جلسه بحث های آموزشی مرور شد اضافه نمود: 5 مرحله مدیریت هوشمند تا به امروز اعمال شده و همه مراحل دنبال می شود. در خصوص حمل و نقل برون شهری 2700 شرکت وجود دارد که باید به سامانه هوشمند متصل شوند و این کار گام به گام انجام می شود بعلاوه 7 هزار آزمایشگاه نیز ظرف دو هفته آینده باید به سامانه هوشمند متصل شود.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص بازگشت محدودیت ها در صورت افزایش شهر های قرمز و نارنجی در رنگ بندی کرونایی گفت: بی تردید این اتفاق خواهد افتاد اگر تعداد شهر های نارنجی و قرمز در کشور بیشتر شود. فعلا یک شهر نارنجی داریم که اگر رعایت نشود و اُمیکرون شدت پیدا کند محدودیت ها برمی شود لذا رعایت دقیق پروتکل ها باید به گونه ای باشد که احتیاج به بازگشت محدودیت های سابق نداشته باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1906

به "بازگشت محدودیت ها در صورت افزایش شهر های نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت محدودیت ها در صورت افزایش شهر های نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید