شرکت های اتوبوسرانی با قیمت های به صرفه

به گزارش شهر وبلاگ، قیمت بلیط اتوبوس در مقایسه با بلیط سایر وسایل نقلیه ارزن تر است. به همین علت برای سفرهای داخلی و حتی خارجی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه محسوب می گردد.

شرکت های اتوبوسرانی با قیمت های به صرفه

قیمت بلیط اتوبوس در مقایسه با بلیط سایر وسایل نقلیه ارزن تر است. به همین علت برای سفرهای داخلی و حتی خارجی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه محسوب می گردد. در سال 1290 هجری شمسی اولین اتوبوس وارد رشت شد. در آن موقع قیمت بلیط اتوبوس سه شاهی بود و حدود پنج درصد جابه جایی ها به وسیله اتوبوس انجام می شد.

در دهه 1340 تعدادی اتوبوس سری 0302 مرسدس بنز وارد ایران شد و از اوایل دهه 1380 با نوسازی ناوگان حمل ونقل اتوبوس های زیادی با برندهای معتبری مانند اسکانیا و لوو وارد ایران شد. بیش از یک قرن است که در ایران از اتوبوس استفاده می گردد. خرید بلیط اتوبوس از علی بابا (مجله گردشگری علی بابا) را در مسیرهای مختلف و با قیمت های متفاوتی می توانید، انجام دهید. در این مقاله از مجموعه گردشگری علی بابا به آنالیز قیمت بلیط اتوبوس پرداخته ایم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بلیط اتوبوس

از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط اتوبوس به گزینه های زیر می توان اشاره نمود:

مسافت

اولین عامل معین نماینده قیمت بلیط اتوبوس مسافت بین مبدا و مقصد است و هر چه مسیر طولانی تر باشد، قیمت بلیط افزایش پیدا می نماید.

شرکت اتوبوسرانی

شرکت های اتوبوسرانی مختلفی مانند سفر سیر آریا، شرکت بین المللی گیتی پیما ایران، همسفر چابک سواران، پی ام تی، سیروسفر، تک سفر ایرانیان مارال سیر ایرانیان در ترمینال های سراسر کشور به مسافران خدمات ارائه می دهند. هر کدام از این شرکت ها در ارائه خدمات سیاست های خاص خود را دارند و با ارائه خدمات گوناگون با یکدیگر رقابت می نمایند. بعضی از این شرکت ها در ازای چند سفر به مسافران یک سفر رایگان می دهند. شما با خرید بلیط اتوبوس از علی بابا (مجله گردشگری علی بابا) می توانید خدمات رایگان شرکت ها و قیمت بلیط اتوبوس شرکت های اتوبوسرانی را ببینید.

نوع اتوبوس

نوع اتوبوس روی قیمت بلیط اتوبوس تاثیر گذار است.

اتوبوس درجه یک

اتوبوس های درجه یک یا همان اتوبوس های معمولی یا عادی از تقاضای بسیار بالایی برخوردار هستند و بین 40 تا 50 صندلی دارند. صندلی های این اتوبوس ها قابلیت تخت خواب شو نیستند و کمی پشتی صندلی ها تغییر شرایط می دهند. به همین علت قیمت بلیط این نوع اتوبوس ها مقرون به صرفه است و برای سفرهای کوتاه یک انتخاب مالی محسوب می گردد. برای سفرهای طولانی هم مناسب هستند.

اتوبوس VIP کلاسیک

صندلی های این نوع اتوبوس ها امکان نیمه تخت خواب شو دارند و کمی بزرگتر از صندلی های اتوبوس درجه یک هستند. بلیط این نوع اتوبوس ها کمی بالاتر از بلیط اتوبوس معمولی است.

اتوبوس VIP تخت خواب شو

این نوع اتوبوس برترین اتوبوس برای سفر داخلی و حتی سفر خارجی است و نسبت به دیگر اتوبوس ها صندلی های بزرگتری دارد. صندلی های آن قابلیت تخت خواب شو دارند. صندلی های اتوبوس vip تخت خواب شو در یک طرف دو نفره و در طرف دیگر یک نفره هستند. ظرفیت این اتوبوس ها 25 نفره است و شما می توانید با آرامش خاطر به سفر بروید.

نوع و مدل اتوبوس روی قیمت بلیط اتوبوس تاثیر بسزایی دارد. شرکت های اتوبوسرانی با انواع مختلفی از اتوبوس ها به مسافران خدمات ارائه می دهند.

قیمت بلیط اتوبوس به وسیله چه کسانی معین می گردد

قیمت بلیط اتوبوس به وسیله شرکت اتوبوسرانی و زیر نظر سازمان حمل ونقل جاده ای و راهداری معین می گردد. قیمت بلیط اتوبوس در یک پیک سفر افزایش پیدا نمی نماید و در طول سال ثابت است. قیمت بلیط اتوبوس تنها یک بار در سال زیرنظر سازمان حمل ونقل کشور حدود 20 درصد نسبت به قیمت سال قبل و در نزدیک نوروز افزایش می یابد و در طول سال شرکت های اتوبوسرانی حق ندارند، قیمت بلیط اتوبوس را افزایش دهند. با خرید بلیط اتوبوس از علی بابا (مجله گردشگری علی بابا) می توانید قیمت بلیط اتوبوس تمام مسیرها را ببینید.

قیمت بلیط کودک

برای فرزند خردسال زیر دو سال نیازی نیست، بلیط اتوبوس خریداری کنید؛ البته در این صورت برای فرزند شما هم صندلی رزرو نمی گردد. برای فرزند بالای دو سال باید بلیط اتوبوس خریداری کنید که قیمت بلیط آن با بلیط بزرگسالان یکسان است.

تاثیر تاخیر اتوبوس روی قیمت بلیط

گاهی اوقات به دلایلی مانند شرایط نامناسب جوی، خرابی اتوبوس و عدم تکمیل ظرفیت اتوبوس ممکن است حرکت اتوبوس با تاخیر همراه باشد. اگر تا لحظه حرکت ظرفیت اتوبوس تکمیل نگردد، شرکت مسافربری باید با اتوبوس دیگری با امکانات مشابه مسافران را راهی سفر کند. اگر تاخیر بیش از یک ساعت باشد، مسافران بدون کسر هزینه کل مبلغ خرید بلیط را می توانند استرداد نمایند.

اگر در بین راه اتوبوس خراب گردد یا به علت شرایط جوی توقف کند، مسافران نمی توانند ادعای خسارت نمایند مگر این که راننده اتوبوس به مسافران بگوید که می توانند با هر وسیله نقلیه ای که دوست دارند به سفر خود ادامه دهند.

سخن پایانی

قیمت بلیط اتوبوس نسبت به قیمت بلیط هواپیما و قطار مقرون به صرفه تر است. به همین علت بسیاری از افراد ترجیح می دهند با اتوبوس سفر نمایند. قیمت بلیط اتوبوس با توجه با عوامل مختلفی مانند مسافت، شرکت اتوبوسرانی و نوع اتوبوس)اتوبوس درجه یک، اتوبوس VIP تخت نیمه خواب شو و اتوبوس VIP تخت خواب شو) معین می گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2177

به "شرکت های اتوبوسرانی با قیمت های به صرفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های اتوبوسرانی با قیمت های به صرفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید