سلامتی و پزشکی

توضیحات معاونت علمی درباره شائبه های صادرات محصولات کرونایی، ارسال نمونه به 15 کشور

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه نمونه کیت های تشخیص کرونا ویروس به 15 کشور ارسال شده است، گفت: در دو کشور این کیت ها مورد تایید قرار گرفته است، ولی به دلیل چالش هایی که این شرکت ها در تعاملات بین...

18 مرداد 1399

ویروس کرونا می تواند باعث عفونت و التهاب تیروئید شود

پزشکان ایتالیایی نخستین مورد عفونت دردناک تیروئید با ویروس جدید کرونا را در یک نوجوان گزارش کرده اند.

17 مرداد 1399

تعداد مبتلایان به کرونا در پاکستان از چین هم فراتر رفت

با ثبت رکورد جدید بیشترین تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید-19 و فوت شدگان ناشی از این بیماری در پاکستان، مجموع تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در این کشور از آمار مبتلایان به تنهایی در چین فراتر رفته است.

15 مرداد 1399

راهنمای سفر به آتن یونان؛ شهری افسانه ای در اروپا

آتن درصدر لیست دوستداران تاریخ و فرهنگ کهن قرار گرفته است. براساس مقاله راهنمای سفر به آتن یونان باید بدانید که این شهر زیبا دارای قدمتی دیرینه و سابقه طولانی در زمینه افسانه های کهن و زیباست که همیشه توانسته اند با خود شکستها، پیروزی ها، امید و ناامیدی...

13 مرداد 1399

تامین اجتماعی: داروی تولیدی خود را به وزارت بهداشت می دهیم و مجبوریم آن را از بازار آزاد بخریم

نایب رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: ما داروهای تولیدی خود را به وزارت بهداشت می دهیم و بعد مجبور می شویم همان داروها را از بازار آزاد بخریم.

11 مرداد 1399

نقش موثر ویتامین دی در پیشگیری از بیماری های تنفسی

متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ویتامین دی در پیشگیری از بیماری های تنفسی و مقابله با کرونا تاثیر به سزایی دارد.

11 مرداد 1399

بازگشایی سینماها، سالن های تئاتر، موسیقی و آکادمی های هنری در دستور کار ستاد ملی مقابله با کرونا

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: درخواست بازگشایی سینماها، سالن های تئاتر، موسیقی و آکادمی های هنری همراه با تدوین و ارایه دستورالعمل هایی بهداشتی صورت گرفته و در دستور کار ستاد ملی مقابله با کرونا واقع شده است.

5 مرداد 1399

تمدید توافق نامه همکاری IOC و WHO، ابراز امیدواری باخ و تدروس برای غلبه بر کرونا تا المپیک

کمیته بین المللی المپیک (IOC) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) توافق نامه همکاری خود را امروز تمدید کردند.

3 مرداد 1399

نحوه ضد عفونی کردن مواد غذایی از ویروس کرونا

کارشناسان در این مقاله در خصوص نحوه تمیز کردن و ضد عفونی کردن مواد غذایی به شما توصیه هایی می نمایند. ویروس کرونا تا 72 ساعت بر سطوح خاص ماندگار است. مراقبت بیشتر هنگام استفاده از مواد غذایی شما می تواند خطر قرار دریافت در معرض این ویروس را کاهش دهد. کارشناسان...

3 مرداد 1399

قانون جدید فدراسیون جهانی و کار سخت تکواندوکاران، نظرات متفاوت است

به گزارش خبرنگاران، نشست شورای اجرایی فدراسیون دنیای تکواندو سه شنبه گذشته برای نخستین بار به صورت غیر حضوری و با استفاده از ویدئو کنفرانس برگزار گردید. در این جلسه بیشتر بحث در مورد شیوع بیماری کرونا و تبعات آن در سطح دنیا بخصوص در ورزش بود. اما در میان...

3 مرداد 1399

حکم عدم احراز صلاحیت مرّ قانون است

جوابیه روابط عمومی شورای نگهبان به یادداشت روزنامه جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

1 مرداد 1399

فناورانه دستهای خود را ضدعفونی کنید

دستبند جادویی PumPiX را پوشیده و در هر زمان و مکانی دستهای خود را ضدعفونی کنید.

1 مرداد 1399

مهار آنفلوآنزای اسپانیایی به روایت تصویر

در سال 1918، نه درمانی برای آنفلوآنزا بود نه آنتی بیوتیکی برای درمان عوارضی مثل عفونت ریه پیدا شده بود. بیمارستان ها بسرعت از پا درآمدند.

20 تیر 1399

عجیب ترین عارضه کرونا

هفت صبح/ یکی از عارضه های عجیبی که به تازگی در بیماران مبتلا به کرونا مشاهده شده، عارضه هایپوکسی ساکت یا کمبود اکسیژن خاموش است که اخیرا یکی از پزشکان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در بیماری 60 ساله مبتلا به کرونا با آن روبرو شد.

20 تیر 1399

شروع معاینات پزشکی زائران حج سال جاری، ممانعت از اعزام مبتلایان به بیماری های زمینه ای

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از شروع عملیات معاینه زائران حج اطلاع داد و گفت: با توجه به شرایط کرونا و در صورت نهایی شدن شرایط حج سال جاری، اگر زائری دچار ناتوانی جسمی یا بیماری های زمینه ای باشد که ممکن است در صورت ابتلا به کرونا در معرض...

20 تیر 1399

آخرین شرایط ابتلا به کرونا در دنیا

آخرین شرایط شیوع ویروس کرونا (کووید 19) در سراسر دنیا که سازمان بهداشت دنیای آن را به عنوان پدیده ای همه گیر شناسایی و اعلام نمود به نقل از رسانه های معتبر و گزارش های دفاتر ایرنا در خارج از کشور و گروه های خبری مناطق ایرنا، این آمار با دریافت آخرین گزارش...

16 تیر 1399

دومین تست خانگی تشخیص کرونا تایید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، سازمان غذا و داروی آمریکا دومین تست خانگی تشخیص ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده است. این تست با تحلیل نمونه بزاق افراد ابتلای آنان به کووید 19 را بررسی می کند.

16 تیر 1399

خبرنگاران استاندار اصفهان: کرونا می تواند مبدا تحول در نظام آموزشی گردد

اصفهان - خبرنگاران - استاندار اصفهان گفت: تاثیر بیماری کرونا در عرصه آموزشی، مالی، اجتماعی، سیاسی و بهداشتی جامعه به گونه ای است که می تواند مبدا ایجاد تحول در نظام آموزشی گردد.

13 تیر 1399

تصمیمی برای بازگشایی حرم رضوی برای شب های قدر گرفته نشده است

مدیر مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغیه ای در مورد بازگشایی حرم رضوی در شب های قدر به ما نداده است.

11 تیر 1399

تدابیر سازمان آموزش و پرورش استثنایی برای برگزاری امتحانات نهایی

با حضور معاون وزیر و اعضای شورای معاونان نشست شورای راهبری سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار گردید.

10 تیر 1399
تعداد: (104)