اخبار اقتصادی

خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، ادامه مصاحبه های فنی در نشست های کارشناسی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین از واکنش ضعیف کشور های اروپایی در قبال خرابکاری در نطنز گلایه کرد. همچنین مقرر شد گفتگو های فنی در نشست های کارشناسی ادامه یابد.

15 اردیبهشت 1400

سلطان واکسن کرونا ظهور می نماید؟

واردات واکسن کرونا از سوی بخش خصوصی، موضوعی است که چندی پیش از سوی رییس قوه مجریه کشور مطرح شد، حال باید پرسید بخش خصوصی چگونه می تواند به صورت ضابطه مند و شفاف اقدام به واردات واکسن کرونا کند؛ به طوری که هم میزان دوز بیشتری از واکسن وارد کشور شده و واکسیناسیون...

13 اردیبهشت 1400

بازگشت محدودیت های کرونایی به شیراز

خبرنگاران/فارس جانشین رئیس ستاد شهرستانی مدیریت کرونای شیراز، با اشاره به قرمز شدن شرایط شیوع کووید-19 در این شهرستان، محدودیت های قانونی در این شرایط را تشریح کرد.

12 اردیبهشت 1400

عراقچی: گام ضروری برای احیای برجام، لغو تمامی تحریم ها است

تهران (پانا) - رییس هیات ایرانی حاضر در هجدهمین نشست کمیسیون برجام در خاتمه دومین جلسه حضوری این نشست تاکید نمود: لغو تمام تحریم های آمریکا که در دوران رییس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام است.

6 اردیبهشت 1400

174 فوتی جدید کرونا در کشور، آمار کرونا در ایران 17 فروردین 1400

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیما سادات لاری، گفت: از دیروز تا امروز 17 فروردین 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 17 هزار و 430 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که دو هزار و 369 نفر از آنها بستری شدند.

5 اردیبهشت 1400

اظهارنظر مجدد عربستان درباره حوادث اردن

عربستان در حالی برای دومین بار به حوادث اخیر اردن واکنش نشان می دهد که رئیس ستاد مشترک ارتش اردن از بازداشت فردی با تابعیت عربستانی در این حوادث خبر داد.

31 فروردین 1400

کرملین: پوتین پس از ارزیابی دقیق درباره آینده روابط روسیه با آمریکا تصمیم می گیرد خبرنگاران

سخنگوی کرملین امروز گفت: پس از تجزیه و تحلیل دقیق اقدامات دولت بایدن و انتها رایزنی های سفیر روسیه در واشنگتن که به مسکو فراخوانده شده، ولادیمیر پوتین درباره چگونگی روابط آینده با آمریکا تصمیم گیری خواهد نمود.

31 فروردین 1400

چرا الکاظمی دستور اجرایی شدن قرارداد با چین را صادر کرد؟

تنها سه روز پس از امضای سند همکاری 25 ساله ایران و چین، مصطفی الکاظمی شب گذشته دستور به جریان انداختن قرارداد امضا شده عراق و چین را که در دولت سلفش عادل عبدالمهدی نهایی شده بود، صادر کرد؛ موضوعی که با سوال بسیاری از ناظران منطقه روبه رو شده است و طرح این...

29 فروردین 1400

ضرورت برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا

خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در دوران پساکرونا، گفت: گردشگری نقش بسیار مهمی در توسعه مالی، فرهنگی و روابط میان کشورها دارد که متاسفانه با شیوع بیماری کرونا، این بخش بیشتر از سایر بخش ها...

25 فروردین 1400

نتیجه چهل و یکمین مرحله حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد

خبرنگاران - 10.9 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی طی هفته منتهی به 19 اسفند ماه 1399 توسط سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد.

24 فروردین 1400

ظریف: نیازی به مذاکره بیشتر درباره برجام نیست

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در تبادل نظر با اندیشکده مرکز سیاست اروپا بار دیگر تاکید نمود که وظیفه برداشتن قدم اول برای بازگشت به برجام، بر عهده آمریکا و آن هم به وسیله برطرف تحریم ها است.

22 فروردین 1400

رمز جاودانگی نوروز در درازنای تاریخ چیست؟

به گزارش خبرنگاران، جشن ها و آیین های بی شماری از دوران کهن تا به امروز در ایران بر پا شده است که بسیاری از آنها در گذر زمان به فراموشی پیوسته اند اما با همه تاریخ پر فراز و نشیب ایران؛ با وجود چندین شکست تاریخی و چیرگی بیگانگان بر ایران و هجوم اسکندر،...

21 فروردین 1400

600 هزار واحد مسکن ملی در مرحله ساخت واقع شده است

به گزارش خبرنگاران، از وزارت راه وشهرسازی، پروانه اصلانی تازه ترین شرایط طرح مسکن ملی که سیاستگذاری و ریل گذاری آن در معاونت مسکن و ساختمان و دفتر اقتصاد مسکن در حال اجرا است را شرح داد.

20 فروردین 1400

آشنایی با فستیوال های تاریخی و فرهنگی هلند

هلند صرف نظر از شهرت خود به خاطر غنای تاریخی به تصویر کشیده شده در بناهای معماری متعدد، به لطف فستیوال ها و رویدادهای فراوانی که هرساله در شهرهای مختلف این کشور برگزار می شوند نیز مشهور است. هلندی ها فستیوال های خود را با شکوه و عظمت تمام برگزار می نمایند....

15 فروردین 1400

خبرنگاران فرماندار: 25 تن میوه شب عید در کمیجان آماده توزیع است

اراک - خبرنگاران - فرماندار کمیجان گفت: 25 تن میوه تنظیم بازار شب عید شامل 15 تن پرتقال و 10 تن سیب با نرخ مصوب از 27 اسفندماه در سطح شهرستان توزیع می گردد.

13 فروردین 1400

معاون سفیر اتحادیه اروپا به وزارت خارجه انگلیس فراخوانده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایندیپندنت، نیکول مانیون (Nicole Mannion) معاون سفیر اتحادیه اروپا در لندن امروز چهارشنبه به وزارت امور خارجه انگلیس فراخوانده شد.

10 فروردین 1400

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه 20 اسفندماه 99

بورس طاقت رنگ سبز نداشت و بلافاصله بعد از کاهش قدرت خریداران در روز گذشته، امروز شاهد ریزش شاخص کل در ساعات ابتدایی معاملات هستیم. طوری که بعد از گذشت 30 دقیقه شاخص کل بورس تهران حدود شش هزار واحد کاهش پیدا کرده و به یک میلیون و 204 هزار واحد رسیده است. بیشتر...

8 فروردین 1400

خبرنگاران دولت جدید ایتالیا معرفی گردید

تهران- خبرنگاران- ماریو دراگی مامور تشکیل دولت جدید ایتالیا آدینه شب از کابینه خود که متشکل از سیاستمداران و تکنوکرات هاست، رونمایی کرد.

2 فروردین 1400

گزارش، فقیرتر شدن ترکیه و سرنوشت حزب حاکم- بخش پایانی

حزب عدالت و توسعه در چند سال اخیر، قدرت نظامی و نفوذ منطقه ای و تاکید بر گفتمان ملی گرایی ترکی را چنان برجسته نموده که مفاهیمی همچون دولت کارآمد، عدالت و فقرزدایی تا حد زیادی فراموش شده است.

2 فروردین 1400

خبرنگاران اتحادیه اروپا سفیرش را از کوبا فراخواند

تهران- خبرنگاران- اتحادیه اروپا سفیر خود را از کوبا فراخواند تا درباره درخواستی که از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا داشته است، شرح بدهد.

28 اسفند 1399
تعداد: (199)