معرفی سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان، اساتید و معلمان

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : ثبت نام اینترنت رایگان دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید شروع شد.

معرفی سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان، اساتید و معلمان

اینترنت در زندگی فردی و اجتماعی همه ما موثر است. در این بین اینترنت رایگان از اهمیت زیادی برخوردار است. به ویژه در دوران شیوع کرونا که کلاس های مدارس تا مدت زیادی به شکل آنلاین برگزار می گردد اینترنت اهمیت دوچندان دارد. اینترنت رایگان برای دانشجویان، اساتید و معلمان در نظر کرفته شده است که در ادامه سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان، اساتید و معلمان را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش خبرنگاران، از مدتی قبل خبر تخصیص بسته اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات برای معلمان، دانش آموزان، اساتید، دانشجویان و طلاب منتشر شد. اوایل هفته، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات جزئیات این بسته ها را تشریح کرد.

صبح امروز این سایت برای دریافت اینترنت رایگان معلمان، دانش آموزان، اساتید، دانشجویان و طلاب باز شد. امکان فعال سازی این بسته به روی تلفن همراه و ثابت گروه هدف وجود دارد و هر فرد متقاضی تنها یک مرتبه می تواند ثبت نام کند.

بنابر اعلام سامانه ثبت نام بسته اینترنت رایگان، امروز (چهارشنبه) افرادی که رقم آخر کدملی آن ها 0، 1 و 2 است امکان ثبت نام دارند. هشتم مهرماه سامانه برای ثبت نام افراد با رقم آخر کدملی 3، 4 و 5 باز است. آدینه (نهم مهرماه) افرادی که کدملی آن ها با عدد 6، 7، 8 و 9 تمام می گردد، امکان ثبت نام دارند. بعلاوه روز شنبه (10 مهرماه)، کسانی که از این زمانبندی جا مانده اند می توانند نام خود را در سامانه به ثبت برسانند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با بیان اینکه ثبت نام برای دریافت اینترنت رایگان معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، طلاب و دانشجویان به زودی آغاز خواهد شد، گفت: برای دانشجویان و طلاب بسته 30 گیگابایتی به مدت 6 ماه در نظر گرفته شده است.

با آغاز مهرماه وزارت ارتباطات در راستای مسئولیت اجتماعی خود در آموزش الکترونیکی، مانند سال گذشته، اینترنت شبکه دانش آموزی شاد را رایگان خاطرنشان کرد. ضمن این که برای معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب بسته اینترنت رایگان در نظر گرفت.

با اعلام وزیر ارتباطات و اپراتورها، اکنون ترافیک راه یابی شده به سمت سامانه شاد در سراسر کشور و به وسیله تمام اپراتورها اعم از ثابت و همراه رایگان است. هر کدام از دانش آموزان، اولیا و معلمان در سراسر کشور به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد، چیزی کسر نخواهد شد. این مسئله به تمامی اپراتورهای کشور ابلاغ شده است.

با توجه به مسئولیت اجتماعی که وزارت ارتباطات در راستای حمایت از آموزش الکترونیکی دارد، بسته های اینترنت هدیه ای برای اساتید حوزه و دانشگاه، معلمین و طلاب در نظر گرفته است. برای اساتید دانشگاه بسته 60 گیگابایتی، برای معلمان 40 گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته 30 گیگابایتی به مدت 6 ماه در نظر گرفته شده است.

سایت مربوط به فعال سازی اینترنت رایگان دانشجویان، اساتید و معلمان

کسانی که در دایره مشمولین این بسته قرار می گیرند، باید برای فعال سازی آن به سایت https://ictgifts.ir/ مراجعه نمایند.

نکته مهم این است که ترافیک بسته هدیه از زمان فعال سازی به مدت 6 ماه اعتبار دارد و حتی اگر با تأخیر زمانی هم فعال گردد، از همان روز به مدت 6 ماه در دسترس کاربر قرار می گیرد.

حدود 2 سال قبل و با آغاز پاندومی کرونا، دولت تصمیم گرفت برای حفاظت از سلامت دانش آموزان و معلمان، آموزش کشور را به سمت مجازی شدن ببرد. توسعه یک پلتفرم برای تبدیل شدن به شبکه دانش آموزی از جمله اولین اقداماتی بود که به وسیله اپراتورها انجام شد.

اینترنت رایگان از سوی وزارت ارتباطات برای دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، اساتید دانشگاه

از همان زمان وزارت ارتباطات برای یاری به آموزش مجازی و دسترسی عادلانه همگانی به این امکان بسته های اینترنت برای دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، اساتید دانشگاه و طلاب طی چند مرحله بسته های اینترنت در نظر گرفت و در فواصل مختلف به آن ها ارائه شد.

روزها و هفته های ابتدایی کرونا، ترافیک در شبکه ارتباطی کشور به قدری بالا رفت که همه بخش های وزارت ارتباطات برای تامین ظرفیت مناسب و رفع کردن مشکلاتی که وجود داشت، شبانه روزی آغاز به کار کردند. تخصیص بسته های اینترنت رایگان امکانی بود که وزارت ارتباطات به نمایندگی از دولت برای روشن نگه داشتن چراغ آموزش در کشور در چند مرحله به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه و حوزه اختصاص داد.

منبع: رکنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1698

به "معرفی سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان، اساتید و معلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان، اساتید و معلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید