ایجاد ذهنیت کارآفرینی در بچه ها با مدیر کوچولو ها

به گزارش شهر وبلاگ، شاید اگر چند سال پیش از آموزش های مرتبط با سواد اقتصادی و تقویت ذهنیت کارآفرینی در بچه ها می گفتید، کسی چندان حرف هایتان را جدی نمی گرفت؛ اما این روزها عرصه آموزش هیچ دری را به روی خود بسته نمی بیند.

ایجاد ذهنیت کارآفرینی در بچه ها با مدیر کوچولو ها

خوشبختانه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان ایرانی هم در زمینه آموزش به بچه ها میدان را خالی ننموده اند و در کوششند تا کارهایی به روز و با کیفیت جهانی به بچه ها کشورمان عرضه نمایند.

کارهایی که اگر در برنامه ریزی های کلان جدی گرفته گردد، به تحولی ارزشمند در عرصه آموزش بچه ها منجر خواهد شد.

آنچه در ادامه می خوانید حاصل گفتگوی جام جم با علی رنجبر، مدیرعامل شرکت دانش بنیان بچه ها ثروت ساز پیشرو است که در کوشش برای آموزش سواد مالی به بچه ها کشورمان به استفاده از ابزارهای روزآمد می اندیشد.

علی رنجبر، دانش آموخته دکتری مدیریت کسب وکار (DBA) درباره ماجرای راه اندازی شرکت دانش بنیان بچه ها ثروت ساز پیشرو به جام جم می گوید: پیش از تاسیس این شرکت، ما یک تیم حسابداری 25 نفره بودیم که امور حسابداری تولیدی ها، فروشگاه ها و شرکت ها را انجام می دادیم. در سال 96 پس از آنالیز های بسیار، عرصه آموزش سواد مالی به بچه ها را در کشور خالی دیدیم و تصمیم گرفتیم وارد این حوزه شویم.

شرکت دانش بنیان بچه ها ثروت ساز پیشرو با عرضه محتوای آموزشی در قالب های متنوع سعی دارد گام مؤثری در توسعه آموزش امور مالی به بچه ها بردارد؛ حوزه مهمی که علی رنجبر آن را کلیدی می داند و معتقد است جای این موضوع در نظام آموزشی ایران خالی است. او می گوید: ما این آموزش ها را در قالب پنج ترم آموزشی و تحت عناوین

M-T-B-W و منتال اکانتینگ، تعریف کردیم. بعلاوه در کنار این آموزش ها بسته منیجر کیدز1 را هم عرضه کردیم. این بسته یک محتوای سرگرمی-آموزشی محسوب می گردد که تیم ما بعد از حدود دو سال تحقیق پیروز به طراحی آن شد.

البته این شرکت هم از گزند همه گیری کرونا در امان نماند و پس از عرضه اولیه محصولاتش در سال 98

و جذب 5000 دانش آموز، همزمان با همه گیری کرونا به آموزش آنلاین روی آورد. البته در این مرحله با توسعه اپلیکیشن مدیرکوچولو ها، پیروز شد تا بیش از پیش از ابزارهای روز آموزش بهره ببرد.

شرکت بچه ها ثروت ساز پیشرو چه محصولاتی عرضه می نماید؟

رنجبر در ادامه می گوید: بسته آموزشی ما به وسیله سایت و اپلیکیشن خودمان و بعلاوه به وسیله شهر کتاب ها قابل تهیه است. ضروری است بگویم شرکت ما در دوران همه گیری کووید-19 فعالیت جدیدی را هم برای عظیم ترها آغاز نموده است.

این کارآفرین خلاق با اشاره به عرضه اپلیکیشن حسابداری و حسابرسی از راه دور، با نام اکانت لند که محصول دیگر شرکت بچه ها ثروت ساز پیشرو است می افزاید: ما این محصول را برای فروشگاه ها و شرکت هایی عرضه نموده ایم که نمی توانند حسابدار داشته باشند. آنها می توانند به وسیله اپلیکیشن اکانت لند، اطلاعات حسابداری شان را برای ما ارسال نمایند تا تیم ما با تنظیم سندها و گزارش های دقیق، شرایط سود یا زیان را به آنها اطلاع دهد.

چرا ارتقای سواد مالی در بچه ها مهم است؟

مدیرعامل شرکت دانش بنیان بچه ها ثروت ساز پیشرو با اشاره به سیستم آموزشی بی نظیر فنلاند در جهان می گوید: در کشورهای مترقی با سیستم های آموزشی به روز می بینیم آموزش های سواد مالی بسیار مهم است. چنین آموزش هایی به بچه ها یاری می نماید علایق شان را بهتر بشناسند و در نتیجه نرخ بیکاری در کشور به کمترین اندازه برسد.

محتویات موجود در وبسایت، اپلیکیشن و بسته های آموزشی این شرکت، بستری را فراهم می نماید تا بچه ها به وسیله فایل های نوشتاری، کتاب های صوتی، بازی ها و محتواهای صوتی و تصویری بیشتر با جهانی اقتصاد آشنا شوند و فکریت کارآفرینی از کودکی در آنها شکل بگیرد.

رنجبر می گوید: کارهایی که ما نموده ایم از جمله آموزش بچه ها در ایران نمونه های مشابهی به این شکل ندارد. آموزش های مالی در حوزه بچه ها وجود دارد؛ اما تلفیق این مسأله با آموزش های کارآفرینی و بعلاوه مفهوم منتال اکانتینگ، خیر. در خصوص اپلیکیشن اکانت لند هم با ایده جدیدی مواجهیم که برای استفاده از آن احتیاج نیست صاحبان مشاغل با دانش حسابداری آشنا باشند.

نگاه به آینده

رنجبر، آینده بچه ها ثروت ساز پیشرو را در توسعه و پیشرفت بیشتر می داند و می گوید: ما در حال حاضر در پی بازاریایی هستیم تا در ایران توسعه پیدا کنیم و در حوزه کودک به عرصه بین المللی وارد شویم.

او می گوید پیش از همه گیری کرونا مقدمات یک همکاری را با تکنوپارک کشور آذربایجان چیده اند که متاسفانه فعلا به تعویق افتاده است.

ناگفته نماند که شرکت دانش بنیان بچه ها ثروت ساز پیشرو در همکاری با جشنواره علوم و فناوری های نرم، جایزه ملی خلاقیت فکر کارآفرین بچه ها ثروت ساز را تحت اسم یاقوت 2021 طراحی نموده است.

این جشنواره که حدود 10 هزار شرکت نماینده در آن حضور داشتند، اواسط تیر 1400 برندگانش را خواهد شناخت.

پرورش فکریت مالی در بچه ها را جدی بگیرید

مدیر عامل شرکت بچه ها ثروت ساز پیشرو معتقد است برترین پشتیبانی از چنین محصولاتی، می تواند از سوی آموزش وپرورش انجام گیرد که البته تمایلی نشان نداده است.

رنجبر می گوید: ما حتی با کمیته امداد هم همکاری کردیم تا فرزندان خانواده های تحت حمایت بتوانند از دوران کودکی، با استفاده از محصولات ما، با اهمیت مسائل مالی آشنا شوند.

پیشنهاد این مدیر کارآفرین برای خانواده ها جدی گرفتن این آموزش ها در زمان طلایی آموزش است. زمانی که چنین مفاهیمی به خوبی در بچه ها عمیق گردد، نقش مهمی در شکوفایی مالی آنها در آینده خواهد داشت.

او در انتها با اشاره به نقش مهم اپلیکیشن اکانت لند برای کسب وکارهایی که حسابدار ندارند، می گوید: باید دقت کرد، فروشگاه هایی که به سبک سنتی کسب وکارشان را پیش می برند، گمان می نمایند در حال سودبردن از بازار هستند در صورتی که ممکن است واقعا در حال ضرر باشند. همین حالا وقت خوبی است که بیایند و با هزینه بسیار کم به وسیله اپلیکیشن ما، یک تیم حسابداری داشته باشند و شفاف و به این مسأله نگاه نمایند.

راه های ارتباط با شرکت بچه ها ثروت ساز پیشرو

وبسایت: managrkids.ir

اینستاگرام و تلگرام: koodakanservatsaz

تلفن تماس: 02144297274

آدرس : تهران، بلوار اشرفی اصفهانی، خیابان شهید قموشی دانشگاه علم و فرهنگ طبقه ششم، واحد 1015

محمدصالح تیمار - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

بیست آمار

بیست آمار | آشنایی با علم آمار و ریاضیات

مجله عکسها

مجله عکسها | مجله تفریحی و سرگرمی عکسها
منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1566

به "ایجاد ذهنیت کارآفرینی در بچه ها با مدیر کوچولو ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد ذهنیت کارآفرینی در بچه ها با مدیر کوچولو ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید