خاتمه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1400

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - این روزها، پرسش های مختلف و متعددی از سوی بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در فضای مجازی و در حوزه های مختلف از جمله حوزه فنی مطرح می گردد که به مهم ترین آنها پاسخ داده شده است.

خاتمه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1400

متن پرسش های پرتکرار و پاسخ به آنها در ادامه می آید:

ـ احکام یک گروه پیش از سال 96 به کجا رسید؟ چرا برای تعداد زیادی این احکام صادر نشده است؟

احکام یک گروه بالاتر با رعایت سقف گروه های پیش بینی شده بر حسب مدرک تحصیلی که قابل شناسایی در سیستم احکام بوده اند صادر شده و مواردی که با توجه به گروه شغلی درج شده در سیستم احکام بیش از یک گروه استحقاقی باشد مستلزم ارایه گروه های تشویقی برای شناسایی آن و تفکیک گروه استحقاقی به منظور آنالیز اعمال گروه بالاتر می باشد که در حال اجرا است. بعلاوه یادآور می گردد که تا روز دوشنبه 14تیرماه 1400 برای بیش از یک میلیون و 17هزار نفر از افراد مشمول این قانون حکم مربوطه صادر شده است.

ـ احکام ایثارگری چه شد؟ راستی آزمایی برای چه انجام می دهید مگر دروغی در کار است؟

احکام ایثارگری بر حسب مدارک و مستندات دریافتی از سایت صندوق و تطبیق با جدول امتیاز مربوطه به وسیله سیستم احکام صادر می گردد. مواردی که نیازمند آنالیز به وسیله کارشناس واحد اجرایی باشد هم به سیستم منتقل و پس از آنالیز لازم، احکام اصلاحی صادر می گردد. در حال حاضر دریافت اطلاعات ایثارگری رزمندگان در حال اجرا بوده و در خاتمه هر روز اطلاعات دریافتی منجر به صدور حکم یا انتقال به واحد کارشناسی جهت آنالیز مجدد می گردد. لازم به ذکر است که تا روز دوشنبه 14تیرماه 1400 برای نزدیک به 173هزار نفر از مشمولان این قانون حکم ایثارگری صادر شده است و تنها 17هزار نفر دارای سوابق غیرقابل محاسبه بوده یا مستندات آن ها در دست آنالیز است.

ـ احکام منطقه ها جنگی را چرا اجرا نمی کنید؟

احکام منطقه ها جنگی مستلزم تبیین ساز و کار اجرایی و شرایط آن به وسیله مراجع ذیربط است.

ـ چرا سختی کار بازنشستگان استثنایی و وزارت بهداشت را اجرا نمی کنید؟

سختی کار کارکنان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی و وزارت بهداشت و سایر کارکنان، در احکام دو سال آخر خدمت آنان منظور شده و در محاسبه برقراری حقوق بازنشستگی این افراد منظور شده است.

ـ همسان سازی بازنشستگان مخابرات چه شد؟ چرا حقوق ما نسبت به سایر بازنشستگان اصلا افزایش نیافته است؟

همسان سازی بازنشستگان مخابرات بر حسب مدرک تحصیلی و گروه شغلی تطبیقی با جدول ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشوری انجام پذیرفته و مواردیکه در یک گروه تشویقی آنان در سیستم درج نشده باشد با ارایه مستندات قابل اعمال است.

برای اطلاع از مقدار افزایش حقوق این گروه از بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری مشاهده جدول زیر پیشنهاد می گردد:

ـ همسان سازی وزارت بهداشت چرا انجام نشده است؟

همسان سازی وزارت بهداشت هم مطابق سایر بازنشستگان بر اساس 90 % میانگین گروه های شغلی همتراز با گروه های شغلی زمان اشتغال آنان انجام پذیرفته است.

ـ چرا افزایش طبقه و گروه ها درحکم درج نشده یا نامفهوم و گنگ است؟

گروه شغلی بازنشستگان در حکم برقراری حقوق بازنشستگی درج می گردد. بعلاوه در توضیح احکام، اعمال یک گروه بالاتر هم درج شده و قابل رویت است.

ـ چرا همسان سازی یک گروه و ایثارگری و بعضی خدمات شامل حال وظیفه بگیران نشده است؟

اعمال یک گروه بالاتر و ایثارگری درباره بازنشستگان متوفی با رعایت شرایط قانونی قابل اعمال بوده و صورت گرفته است.

ـ چرا حق مدیریت و معاونت افراد داده نشده یا کمتر محاسبه شده و در احکام اطلاعات آن ها وجود ندارد؟

در متناسب سازی حقوق بازنشستگان درصد حق سرپرستی و مدیریت مطابق ضوابط مندرج در تبصره یک ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشوری راجع به افرادی که حداقل دو سال تصدی پست سرپرستی یا مدیریت داشته باشند اعمال می گردد.

ـ چرا احکام شفاف نیست و با جزئیات کامل مثل نیروهای مسلح احکام صادر نمی گردد؟

با توجه به تعدد مقررات استخدامی مشترکین صندوق و لزوم درج سوابق هویتی و خدمتی کارکنان در احکام کارگزینی و حکم برقراری حقوق بازنشستگی، مراتب در سیستم احکام صندوق درج شده و در افزایش های حقوق هم منظور شده است. بعلاوه درحال حاضر گروه بازنشستگی در فیش حقوقی قابل مشاهده است.

11.چرا بعضی احکام بروز رسانی نشده است؟ مرکز تماس 2500 افزایش حقوق را اعلام می نماید، اما در حکم وجود ندارد و عدد قبلی را نشان می دهد؟ یا دستگاه محل اشتغال، اطلاعات و مستندات را یک ماه است که بارگذاری نموده ولی در حکم اعمال نشده است؟

با اقدامات صورت گرفته، در حال حاضر امکان مشاهده دو حکم اصلاحی حقوق بازنشستگی در پروفایل شخص بازنشسته در سایت sabasrm.ir و بعلاوه نرم افزار صبا فراهم شده و قابل مشاهده می باشد.

ـ همسان سازی سال 1400 به کجا رسید؟

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1400 همچون شاغلان دولت، بر اساس مصوبه هیئت وزیران به مقدار 25 درصد و حداکثر تا 2.5 میلیون تومان در فروردین1400 افزایش یافته و متناسب سازی بازنشستگان امسال هم مطابق جداول سال قبل با ضریب سال نو (بازنشستگی تا 99/11/30) همزمان اجرا می گردد.

آموزشگاه ما

آموزشگاه ما | آموزش باید برای همه در دسترس باشد

ورزش من و تو

ورزش من و تو | مجله خبری و ورزشی، اخبار ورزشی
منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1536

به "خاتمه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید