9 عادت بدی که خانه را کثیف نشان می دهد

به گزارش شهر وبلاگ، آشفتگی در خانه فقط مسئله زیبایی نیست بلکه منبع استرس است که تاثیر زیادی بر شرایط روانی ساکنان دارد.

9 عادت بدی که خانه را کثیف نشان می دهد

برای اینکه همیشه در خانه خود به راحتی نفس بکشید، نه تنها ضروری است که آن را به موقع در یک روز خاص تمیز کنید بلکه باید نظم را در تمام روز های دیگر حفظ کنید. با این حال، برخی از عادات گسترده و ناخودآگاه وجود دارد که می تواند مانع این کار شود. در این مطلب از خبرنگاران به بیان نکات اشتباه در چیدمان و دکوراسیون منزل می پردازیم.

نکات اشتباه در چیدمان و دکوراسیون منزل

هنگام خرید و چیدن وسایل در خانه، صرف اهمیت دادن به نظر شخصی و نادیده گرفتن قواعد چیدمان خانه، ممکن است نتیجه چندان خوشایند و زیبایی در پی نداشته باشد.

آوردن چیز های غیرضروری به خانه

برای اینکه نظم در خانه شما بهتر شود، نباید چیز های اضافی در خانه وجود داشته باشد. این بدان معناست که شما بهتر است آن ها را مرتب کنید قبل از اینکه آن ها را به خانه بیاورید. بنابراین، سعی کنید چیز هایی را به خانه نیاورید که سر و صدای بصری ایجاد می کنند و هیچ مزیتی ندارند. این ها می توانند سوغاتی بی معنی، هدایای نمادین، جزوه، چک و مجله باشند.

گذاشتن وسایل مختلف روی میز

درست است که وسایل مورد استفاده را در دسترس خودتان داشته باشید، اما اغلب ما در خاتمه میز های خود را با هر آنچه در خانه داریم باقی می گذاریم. به همین دلیل سعی کنید فقط چند مورد ضروری را روی میز نگه دارید.

مرتب نکردن منزل قبل از ترک خانه و قبل از خواب

عادت اینکه خانه را قبل از ترک خانه یا قبل از خواب کثیف نگه دارید، احساس تمیزی را از شما می گیرد، حتی اگر همیشه خانه خود را به درستی تمیز کنید. برای اینکه از نتیجه کار خود کاملا لذت ببرید، عادت کنید هر شب 10-15 دقیقه را به تمیزکاری اختصاص دهید. می توانید از این طرح که شامل 5 مرحله است استفاده کنید: میز را تمیز کنید، ظرف ها را بشویید، همه چیز را در جای خود قرار دهید، لباس ها را برای روز بعد آماده کنید و زباله ها را جمع کنید.

با هم نگه داشتن وسایل ضروری و غیرضروری

منبع دیگر آشفتگی قفسه ها، با هم نگاه داشتن وسایل ضروری و غیر ضروری است. برای حل این مشکل، می توانید چندین جعبه مخصوص ذخیره سازی (برای وسایل الکترونیکی، لباس، اسباب بازی، لوازم آشپزخانه و غیره) برای خود تهیه کنید.

استفاده از تعداد زیادی جعبه از نکات اشتباه در چیدمان و دکوراسیون منزل

جعبه ها برای ذخیره وسایل و خرده ریزها مناسب هستند. ما اغلب از جعبه های بسیار زیادی استفاده می کنیم و حتی به یاد نداریم که در آن ها چه چیزی است. در نتیجه، برای پیدا کردن یک چیز وقت زیادی را هدر می دهید.

بنابراین بهتر است لباس ها در کمد ذخیره شوند که بتوانید به سرعت به آن ها دسترسی داشته باشید و چند جعبه بزرگ برای نگهداری چیزهایی که استفاده نمی کنید عالی است و روی جعبه ها آنچه را که نگه می دارید بنویسید.

چوب لباسی در اتاق پذیرایی

چوب لباسی در سالن همیشه پر است، بهتر است تعداد گیره های آن را کم کنید و همیشه روی آن را مرتب و خلوت کنید.

جای مناسب برای کفش ها

برای نگهداری از کفش ها بهتر است از یک کمد دیواری بلند و بزرگ برای قرار دادن کفش ها استفاده کنید. که دسترسی به آن ها آسان باشد. درون جا کفشی خود از بوگیر استفاده کنید. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه داشته باشید به مطلب با وسایل دور ریختنی خانه را تزیین کنید سر بزنید.

قرار دادن آینه های بزرگ درون اتاق از نکات اشتباه در چیدمان و دکوراسیون منزل

آینه های بزرگ اتاق کوچک را بزرگ تر نشان می دهد. با این حال آن ها نیاز به تمیز کردن منظم دارند. اگر در اتاق بسیار آفتابی هستید، گرد و غبار به راحتی روی آینه دیده می شود. بهتر است یک یا دو در از کمد دیواریتان آینه باشد و رنگ دیگر درهای کمد دیواری با رنگ دیوار اتاقتان مطابقت داشته باشد.

استفاده از رنگ روشن در فضا

رنگ روشن زودتر کثیف می شود و تمیز کردن آن مشکل است پس بهتر است از رنگ های کمی تیره تر استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه با کمترین هزینه خانه خود را دکور کنیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1964

به "9 عادت بدی که خانه را کثیف نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 عادت بدی که خانه را کثیف نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید