70 روز از وعده مردی که می خواست افشاگری کند گذشت

به گزارش شهر وبلاگ، مهدی تاج به آلمان سفر کرد؛ مهدی تاج در آلیکانته اسپانیا دیده شد؛ مهدی تاج در فرانکفورت است؛ مهدی تاج کرونا گرفت؛ مهدی تاج در بیمارستانی در آلمان بستری شد؛ مهدی تاج از بیمارستان آلمانی مرخص شد؛ مهدی تاج به شایعات خاتمه داد و به ایران برگشت؛ عیادت مسئولان فدراسیون از مهدی تاج و به تازگی هم مهدی تاج عضو کمیته اضطرار کنفدراسیون فوتبال آسیا شد.

70 روز از وعده مردی که می خواست افشاگری کند گذشت

این ها سرخط مهم ترین اخباری است که می توان در دو، سه ماه اخیر درباره مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال، جست وجو کرد. او به ظاهر به دلیل عارضه قلبی، قبل از اینکه دوره چهارساله ریاستش بر فدراسیون فوتبال تمام شود، از کار کناره گیری کرد و رفت؛ آن هم درست در شرایطی که شرایط سرمربی تیم ملی ایران مبهم بود و معین نشده بود تاج و دیگر همکارانش در فدراسیون چطور با مارک ویلموتس بلژیکی به توافق رسیده و چطور با او فسخ قرارداد نموده بودند.

اما آن روز ها مهم ترین مسئله، شایعات مربوط به دستمزد ویلموتس بود؛ شایعاتی که خبر می دادند رقمش نزدیک به سه میلیون یورو در سال است؛ اما تاج و حلقه نزدیکش این موضوع را شایعه می دانستند و هرگز حاضر به پذیرش آن نشدند.

با این حال عده ای از نمایندگان مجلس که پیگیر این قرارداد بودند، همچنان اصرار داشتند حرف شان درست است و مهدی تاج باید در مقابل قرارداد سالانه سه میلیون یورویی ویلموتس و همچنین داستان فسخ آن قرارداد به علاوه غرامت عجیب و غریبی که ویلموتس از فوتبال ایران می خواهد، شرح دهد. همان زمان بود که عنوان شد ویلموتس غرامت شش میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال می خواهد! موضوعی که البته از سوی مهدی تاج و فدراسیون تحت امرش در آن برهه تأیید نشد.

با شدت دریافت این شایعات بود که مهدی تاج، مردی که از زمان روی کارآمدنش در فدراسیون فوتبال کوشش نموده بود با سیاست سکوت فاصله اش با رسانه ها را نوری کند، در یک پیغام اینستاگرامی به شایعات واکنش نشان داد؛ آن هم زمانی که ایران را ترک نموده و به اروپا رفته بود. البته شایعات دیگری خبر می دادند حتی اینستاگرام تاج هم دست خودش نیست و یکی از افراد نزدیک به او در فدراسیون پیغام های عنوان شده از سوی تاج را بارگذاری می نماید؛ موضوعی که در اصل داستان تفاوتی ایجاد نمی کرد؛ چون پیغام تهدید به افشاگری تاج آن قدر صریح بود که کسی به این فکر نمی کرد آیا این حرف ها را خودش زده یا فرد دیگری. موضوع به 21 اسفند 1398 برمی شود؛ جایی که رئیس سابق فدراسیون فوتبال در پی راه افتادن شایعات زیاد درباره ضعف مدیریتش در مواجهه با مارک ویلموتس این طور نوشت: ان شاءالله به زودی و به صورت مفصل درباره مراحل تصویب و عقد قرارداد مارک ویلموتس، مبلغ و چگونگی پرداخت آن، موضوعات مربوط به اساسنامه و شرایط اقتصادی فدراسیون فوتبال و همچنین منشأ بعضی از دروغ پردازی های هدفمند سازمان یافته سریالی علیه فوتبال ملی در سال های اخیر گزارش کاملی را از نزدیک و به صورت مستقیم و رودررو به مردم عزیز کشورم ارائه خواهم داد. تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. از زمانی که مهدی تاج وعده داده روی افرادی را که در آن ها غش است، سیه کند، دقیقا 70 روز می گذرد!

با وجود اینکه مهدی تاج وعده افشاگری اش را با ان شاءالله به زودی آغاز نموده؛ ولی با گذشت 70 روز هنوز هیچ گونه افشاگری ننموده و حتی درباره یکی از چند موردی که در بالا عنوان نموده، کوچک ترین حرفی نزده است. داستان قرارداد با ویلموتس و چگونگی اش که همچنان پابرجاست؛ همین دو روز پیش بود که ویلموتس در گفت وگویی تلفنی با شبکه ای فرانسوی زبان اطلاع داد از فدراسیون فوتبال ایران به فیفا شکایت نموده و منتظر رأی نهایی است. در ایران هم که علامت سؤال ها به قوت خود باقی است: آیا فدراسیون باید سه ماه غرامت بدهد یا اینکه شش میلیون یورو؟ اختلاف این دو آن قدر زیاد است که اگر حرف ویلموتس به کرسی بنشیند، باید فدراسیون را با چنین رقمی علنا ورشکسته توصیف کرد.

از سوی دیگر، هزینه اقامت لوکس ویلموتس در روز های پیش از توافق هم داستان جدیدی برای مهدی تاج رقم زده است. خبر ورزشی دو روز پیش فاش کرد که ویلموتس برای سه روز اقامت در ایران هزینه عجیب و غریبی روی دست فدراسیون گذاشته؛ از اجاره بهترین اتاق هتل که شبی چهار میلیون هزینه داشته تا مرسدس بنز تشریفاتی. تاج که گفته بود به زودی درباره آن شایعات حرف می زند، آن قدر حرف نزده که موضوعات جدیدتری هم به داستان ویلموتس اضافه شده است. درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال هم که او وعده داده بود حقایق را بگوید، قبل از افشاگری، حقایق معین و دست بر قضا همسو با شایعاتی بودند که مهدی تاج آن ها را بی اساس می دانست. کار به جایی رسید که فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، هم دست به کار شد و با مطرح کردن این مورد که اساسنامه سراسر ایراد دارد، اجازه برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را نداد. تاج در شرایطی قرار بود درباره این موضوع حرف بزند که خودش و البته فدراسیون قبلی که در آن هم مشغول به کار بود، با اساسنامه ای غیرقانونی روی کار آمدند و به حیات ادامه دادند. دروغ پردازی های هدفمند سازمان یافته هم دیگر سوژه جذابی است (بود) که تاج 70 روز قبل وعده داد به زودی درباره آن ها حرف می زند.

عجیب آنکه گذر 70 روز زمان برای مهدی تاج و دوستان نزدیکش در فدراسیون فوتبال ظاهرا به زودی محسوب نمی شود. آیا تاج می خواهد مسائل قلبی اش رفع شده و بعدا دست به افشاگری بزند؟ اگر چنین است، شرح دادن درباره چند مسئله عظیم و بحث برانگیز فوتبالی نباید فشارش بیشتر از سفر های زیاد از اروپا گرفته تا مقر AFC باشد؛ یا حتی نباید فشارش بیشتر از فعالیت های تاج در کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد؛ جایی که به تازگی هم یک سِمت دیگر گرفته است.

شاید مهدی تاج هنوز رسانه ای را که بخواهد در آن افشاگری کند، انتخاب ننموده است. او وعده داده به صورت مستقیم و رودررو با مردم حرف خواهد زد و روی افرادی را که در آن ها غش است، سیاه می نماید. حالا سؤال این است که انتخاب از بین این همه برنامه ورزشی در شبکه های مختلف سیما که با فراغ بال تریبون را در اختیارش قرار خواهند داد، کار سختی است؟

از زمانی که مهدی تاج وعده داده به زودی افشاگری می نماید، 70 روز گذشته و معین نیست نهادی پیگیر مسائل مربوط به فدراسیون در زمان مذکور شده یا نه و معین نیست وعده به زودی تاج به 700 روز می کشد یا نه. موردی که اهالی فوتبال امیدش را دارند، این است که تاج قبل از آنکه دیر شود و فوتبال (بیشتر از لحاظ اقتصادی) به خاک سیاه بنشیند، بیاید و وعده هایش را با سند و مدرک، اگر وجود خارجی داشته باشند، عملی کند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 309

به "70 روز از وعده مردی که می خواست افشاگری کند گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 روز از وعده مردی که می خواست افشاگری کند گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید