کاوه: درباره سهمیه های کسب شده منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی هستیم، در همدان به اصل مهمی رسیدند

به گزارش شهر وبلاگ، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد گفت: همه چیز به تصمیم اتحادیه جهانی برمی گردد و بعد از اعلام رسمی آنها می توانیم در مورد آینده برنامه ریزی کنیم.

کاوه: درباره سهمیه های کسب شده منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی هستیم، در همدان به اصل مهمی رسیدند

محسن کاوه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد اینکه چقدر احتمال می دهد مسابقات جهانی در سال 2020 برگزار گردد، گفت: فکر می کنم احتمال آن خیلی ضعیف باشد، چون تیم هایی که قرار است شرکت کنند، شرایط خوبی ندارند. اکنون در جلسه کمیته فنی اتحادیه جهانی راجع به این موضوع بحث می گردد که بعد هم در هیئت رئیسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن اعلام می کنند این مسابقات در سال جاری برگزار می گردد یا نه.

وی درباره اینکه ایران چقدر آمادگی لازم برای حضور در این مسابقات را در صورت برگزاری دارد، شرح داد: باید شرایط حال خودمان را ببینیم و کاری از دست مان برنمی آید. اینکه بگوییم بچه ها تمرین کشتی کنند، خلاف مصوبه ستاد مقابله با کروناست. هنوز این ستاد و ورازت ورزش به کشتی اجازه آغاز فعالیت ها را نداده اند. نمی توانیم کار غیرقانونی انجام دهیم و اگر خدای ناکرده اتفاقی هم برای کسی بیفتد، نمی توانیم پاسخگو باشیم. باید صبر کنیم ببینیم اصلا اتحادیه می خواهد و می تواند مسابقه جهانی برگزار کند و اینکه از چه زمانی می توانیم استارت مسابقات و تمرینات مان را بزنیم. چند کشور مخالف برگزاری مسابقات جهانی هستند و باید دید در نهایت چه تصمیمی گرفته می گردد.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که در صورت برگزاری مسابقات جهانی، در آن شرکت نکنیم؟، گفت: باید تمام جوانب امر را در نظر بگیریم، ضمن اینکه اگر مسابقات جهانی 2020 برگزار گردد، یعنی تمام اتفاقات و تقسیم سهمیه هایی که در جهانی 2019 نورسلطان اتفاق افتاده کنار می رود و مسابقات جدیدی ملاک گزینشی المپیک خواهد شد. اگر قرار به برگزاری مسابقات جهانی باشد، باز باید جلسه بگذاریم و تمام مسائل در نظر گرفته گردد. همه چیز به تصمیم اتحادیه جهانی برمی گردد و بعد از اعلام رسمی آنها می توانیم در مورد آینده برنامه ریزی کنیم.

کاوه با تاکید بر اینکه نسبت به آینده خوشبین است، ادامه داد: در این شرایطی که الان به وجود آمده در درجه اول باید دعا کنیم هر چه زودتر بیماری از بین برود. در کنارش بچه ها جسته و گریخته تمرین می کنند، اما طبق سیستم تمرینی، تمرین کردن برای کشتی گیر خیلی مهم است. هر کشتی گیری این روزها می تواند مثلا در زمین فوتبال، پارک یا اینکه یک روز فرصت حضور در یک باشگاه نصیبش گردد و مرور فن کند، اما اینها همه شرایط نسبی است و تمرین قهرمانی با اینها فرق دارد.

کاوه به سفر اخیرش به استان همدان اشاره کرد و گفت: با شخصیت حقیقی ام به این استان دعوت شدم و به آنجا سفر کردم. قبلا هم چنین کارهایی انجام می شد، تمرینات باید هدفمند باشد. جلسه خوبی با 30-40 تا از مربیان استان داشتیم، فکر می کنم خروجی آن خوب بوده باشد. چیزی که من دیدم مدیرکلی در همدان فعال است که کشتی را دوست دارد و در کنارش رئیس هیئت خیلی آدم فعال و کوشایی است. آنها پتانسیل زیادی دارند. این خیلی خوب است که همه ظرفیت های کشتی استان از جمله جوکار، ابراهیمی، لطیفی، کمروند، سلطانی و... جمع شده اند و در باشگاه ها فعال هستند. مهم ترین اصل این است که به این قضیه رسیدند که همه باید دست به دست هم بدهند تا کشتی همدان مثل گذشته جایگاه خوبی پیدا کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 411

به "کاوه: درباره سهمیه های کسب شده منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی هستیم، در همدان به اصل مهمی رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوه: درباره سهمیه های کسب شده منتظر تصمیم اتحادیه جهانی کشتی هستیم، در همدان به اصل مهمی رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید