کاهش صادرات نفت ایران از 2.7 میلیون به 70هزار بشکه در روز!

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعتراف کرد ایران پیش از خروج ترامپ از برجام، روزانه نزدیک به 2.7 میلیون بشکه نفت در روز صادر می کرد که حدود سه درصد بازار جهانی بود.

کاهش صادرات نفت ایران از 2.7 میلیون به 70هزار بشکه در روز!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا برایان هوک روز آدینه در نشست مجازی اندیشکده هادسن در تاثیر تحریم مالی علیه ایران، مدعی شد این مقدار در ماه مارس به حدود 70 هزار بشکه در روز رسیده است.

وی، نفت را منبع اصلی درآمد ایران است و ادعا کرد ما بخش نفت ایران را زمین گیر کردیم و این بهایی است که ایران برای آنچه که او عامل اصلی تروریسم، یهودستیزی و بی ثباتی در خاورمیانه خواند، می پردازد.

این دیپلمات آمریکایی با تکرار ادعاهای پیشین خود که بارها توسط مقامات ایران رد شده اند، جمهوری اسلامی را یک کشور قانون گریز توصیف کرد.

هوک بدون اشاره به تروریسم مالی 40 ساله آمریکا علیه مردم ایران، مدعی شد پیشرفت نکردن ایران در مقایسه با کشورهای حاشیه خلیج فارس، به دلیل نوع مدیریت در ایران است.

وی برخلاف استراتژی اعلامی ترامپ علیه ایران مبنی بر حمایت از مخالفان، ادعا کرد ما درباره آینده ایران تصمیم نمی گیریم و این مردم هستند که باید سرنوشت خود را معین نمایند.

این دیپلمات آمریکایی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت رئیس جمهوری آمریکا به توسعه طلبی ایران، به شبکه نیابتی آنها، و آنچه گروگان گیری ایران نامید، نه گفته است.

هوک که با الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا به صورت مشترک در این نشست مجازی حضور یافته بود، از توسعه روابط ایران و ونزوئلا هم ابراز نگرانی کرد.

وی درباره کوشش دولت ترامپ برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران که به موجب برجام پس از 13 سال در مهرماه سال جاری به خاتمه می رسد هم گفت: هر کاری لازم باشد برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انجام می دهیم.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: ایران همچنان به آزمایش های موشکی خود ادامه می دهد و خطری برای منطقه محسوب می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 508

به "کاهش صادرات نفت ایران از 2.7 میلیون به 70هزار بشکه در روز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش صادرات نفت ایران از 2.7 میلیون به 70هزار بشکه در روز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید