همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی برگزار می گردد خبرنگاران

به گزارش شهر وبلاگ، همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی مبانی، چالش ها و راه حل ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد.

همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی برگزار می گردد خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی مبانی، چالش ها و راه حل ها از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد.

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ملی تخصصی متولی آزمون های ورودی آموزش عالی، استخدامی وشغلی، همیشه پایش، ارزیابی وتعالی کیفی فعالیت های خود را در صدر برنامه های خود قرار داده است. بر این اساس این سازمان با همکاری دانشگاه تهران نسبت به تدوین طرح برگزاری همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی: مبانی، چالش ها و راه حلها اقدام کرد.

بعد از تشکیل شورای سیاستگذاری در سازمان سنجش آموزش کشور در 15 دی ماه سال 98 و تصویب کلیات طرح واهداف آن و استقرار سازمان اجرایی همایش در قالب کمیته اجرایی وکمیته علمی در راستای مصوبات شورای سیاستگذاری، محور ها و زیر محور های همایش در کمیته علمی مورد آنالیز مجدد نهاده شد.

این کمیته اقدام به آنالیز و شناخت ابعاد و چالش های نظام ورود به دانشگاه در ایران با هدف اصلاح و بهبود، بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، هم افزایی دستگاه های مرتبط و مراجع سیاست گذاری در جهت بهبود نظام سنجش و پذیرش دانشگاه و بهره گیری از دانش و تجربیات بین المللی در زمینه نظام سنجش و پذیرش دانشگاه نموده است.

از حامیان علمی این همایش می توان به وزارت خانه های بهداشت درمان وآموزش پزشکی، آموزش وپرورش و دانشگاه های تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و ... و مجلس شورای اسلامی نام برد.

خانم حجازی، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، دبیر کمیته علمی این همایش ملی بوده و به همراه دیگر اعضای کمیته علمی همایش محور های آن را در بصورت ذیل اظهار داشت: مبانی نظری سنجش در نظام ورود به آموزش عالی، آزمون سازی، تهیه آزمونها، استاندارد سازی فرآیند برگزاری آزمون قبل اجرا، حین اجرا و بعد اجرا، پذیرش در نظام ورود به آموزش عالی ایران، جنبه های اجتماعی و روان شناختی، رابطه آموزش قبل از دانشگاه با فرایند ورود به نظام آموزش عالی، اندیشه ها و رویکرد های جایگزین آزمون ورود به نظام آموزش عالی براساس اعلام دبیر کمیته علمی مقرر است پیش همایش این همایش در اردیبهشت سال 1400 برگزار گردد که تاریخ دقیق آن در سایت همایش اعلام خواهد شد.

علاقمندان جهت ارسال مقالات تا 22 خرداد امسال فرصت دارند که چکیده مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند و در صورت تایید توسط کمیته علمی و تا 4 مرداد ماه فرصت خواهند داشت تا مقاله را به صورت کامل ارائه و ارسال نمایند.

علاقمندان میتوانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت همایش به آدرس زیر مراجعه نمایند.

https:// sanjeshconf.ut.ac.ir

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1256

به "همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی برگزار می گردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی برگزار می گردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید