نامه مدیر خدمات عمومی آمریکا به بایدن برای انتقال قدرت

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : مدیر خدمات عمومی آمریکا در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب خاطرنشان کرد آماده انتقال رسمی قدرت هستند.

نامه مدیر خدمات عمومی آمریکا به بایدن برای انتقال قدرت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بر اساس نامه روز دوشنبه امیلی مورفی مدیر خدمات عمومی کاخ سفید، به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب اطلاع داده شده است که آماده شروع فرایند انتقال رسمی قدرت است.

این نامه نخستین اقدامی است که پس از 2 هفته از اعلام پیروزی بایدن، دولت برای پذیرش شکست رئیس جمهوری دونالد ترامپ انجام داده است.

مورفی گفت که او از سوی کاخ سفید تحت فشار قرار نگرفته است تا انتقال رسمی را به تأخیر بیندازد و از ترس یا طرفداری تصمیمی نگرفته است.

وی اضافه کرد: لطفا بدانید که من براساس قانون و حقایق موجود به طور مستقل به تصمیم خود رسیدم. هیچ وقت به طور مستقیم یا غیرمستقیم توسط هیچ مقام شعبه اجرایی تحت فشار قرار نگرفتم.

این نامه نشان می دهد که مورفی به طور رسمی پیروزی بایدن را امضا نموده است. این حرکت اجازه می دهد تا انتقال به طور رسمی شروع گردد، به مقامات فعلی دولت اجازه می دهد تا با تیم ورودی بایدن هماهنگی انجام دهند.

این اقدام در حالی انجام شد که میشیگان هم ساعتی پیش از تایید پیروزی بایدن خبر دارد، جورجیا هم روز آدینه تا حد زیادی به سمت تایید پیروزی بایدن رفت و پنسیلوانیا هم در آستانه تایید نتایج انتخابات خود است.

به این ترتیب، جو بایدن با 306 رای الکترال در برابر 232 رای الکترال به پیروزی نزدیک شده است که نتیجه رسمی آن در نشست دسامبر شورای برگزینندگان اعلام خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 898

به "نامه مدیر خدمات عمومی آمریکا به بایدن برای انتقال قدرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه مدیر خدمات عمومی آمریکا به بایدن برای انتقال قدرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید