کنگره: چرا ترامپ در مقابل حملات سایبری ساکت مانده است؟

به گزارش شهر وبلاگ، رئیس جمهور آمریکا به خاطر سکوتش در برابر حملات گسترده سایبری به نهاد ها و سازمان های مهم دولتی این کشور به شدت هدف انتقادها نهاده شد.

کنگره: چرا ترامپ در مقابل حملات سایبری ساکت مانده است؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پایگاه خبری فوربز گزارش داد مقامات ارشد دموکرات و جمهوری خواه کنگره از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خاطر سکوتش در برابر حملات گسترده سایبری به نهاد ها و سازمان های مهم دولتی به شدت انتقاد کردند و اخراج مقامات مهم امنیت سایبری به ویژه کریس کربز، رئیس آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها را از جمله دلایل اصلی حمله به حوزه امنیت سایبری و زیرساختی این کشور خواندند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور آمریکا، در روز های اخیر به دلیل تداوم سکوت خود در خصوص حملات گسترده امنیت سایبری با انتقاد تند اعضای هر دو حزب کنگره روبرو شده است. این سکوت در حالی ادامه دارد که حتی مقامات خود رئیس جمهور می گویند آمریکا در برابر حملات سایبری بیشتر بسیار آسیب پذیر است.

بنا به گزارش های متعدد، هکر ها که به ادعای مقامات آمریکایی با روسیه مرتبط هستند، توانستند به وزارت امنیت داخلی، پنتاگون، وزارت خزانه داری، مؤسسات بهداشت ملی و سایر نهاد های دولت آمریکا نفوذ نمایند. هکر ها بواسطه ضعف در نرم افزار SolarWinds Orion، متعلق به یک شرکت فناوری اطلاعات که به سازمان های متعدد دولتی آمریکا خدمات می دهد، توانستند به نهاد های مختلف دولت آمریکا حمله نمایند.

دموکرات ها از اقدامات رئیس جمهور و از سکوت او در برابر این حملات سایبری انتقاد نموده اند. فرانک پالون، از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان کنگره گفت که درست یک ماه قبل از وقوع این حملات گسترده سایبری، رئیس جمهور افرادی مانند کریس کربز، رئیس آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها را به خاطر رد کردن نظریه های توطئه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، اخراج کرد.

تد دوتچ دیگر عضو دموکرات مجلس نمایندگان کنگره، سکوت ترامپ را غیرقابل قبول خواند و اضافه کرد: 4 سال است که کنگره از او می خواهد تهدید های روسیه را جدی بگیرد.

در عین حال بیل پاسکرل، نماینده ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان ادعا کرد سکوت ترامپ به این دلیل است که ترامپ سعی نموده به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نزدیک و دوست گردد.

سناتور میت رامنی که یکی از جمهوریخواهان مخالف دونالد ترامپ است این نقض سایبری را با بمب افکن های روسی ... که به طور مکرر بر فراز کل کشور پرواز می نمایند مقایسه کرد و سکوت و انفعال غیر قابل توجیه کاخ سفید را مورد انتقاد قرار داد.

دنور ریگلمن، از دیگر نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز از سکوت ترامپ انتقاد کرد و مدعی شد که در دولت خلأ مدیریتی وجود دارد. وی به فوربز گفت: تعلل ترامپ برای ورود به این مسئله به این دلیل است که اگر این کار را انجام دهد ممکن است اخراج مقامات اطلاعاتی، دفاعی و امنیت سایبری در هفته های اخیر برجسته گردد.

آدام کینزینگر، نماینده جمهوریخواه ایلینوی و ویل هِرد نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس از ترامپ به خاطر تهدید به وتوی لایحه دفاعی که شامل حمایت های سایبری و تعریف جایگاهی به عنوان رئیس اداره امنیت ملی سایبری می گردد انتقاد کردند.

آژانس روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها تشخیص داده است که این تهدید، خطری جدی برای دولت فدرال و دولت های ایالتی، محلی، قبیله ای و ... و همچنین نهاد های مهم زیرساختی و سایر سازمان های بخش خصوصی است.

طبق برنامه کاخ سفید، ترامپ قرار است روز آدینه با کریس میلر، سرپرست وزارت دفاع ملاقات کند، هرچند معین نیست که آیا آن ها درباره این حمله بحث خواهند کرد یا اینکه اصلاً ترامپ در خصوص این مسئله گزارشی دریافت ننموده است.

جو بایدن به طور ضمنی گفته است که این حمله هکری، و به طور کلی، امنیت سایبری، در دولتش اولویت بالاتری نسبت به دوران ترامپ خواهد داشت. وی روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: من به تیم خود دستور داده ام هرچه بیشتر در خصوص این نقض سایبری اطلاعات کسب نمایند. وی قول داد امنیت سایبری را اولویت اصلی وضروری در نظر بگیرد. بایدن گفت: دشمنان ما باید این را بدانند که من در کسوت رئیس جمهور، در برابر حملات سایبری به ملت، بیکار نخواهم ماند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 970

به "کنگره: چرا ترامپ در مقابل حملات سایبری ساکت مانده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره: چرا ترامپ در مقابل حملات سایبری ساکت مانده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید