جان برنان: درباره خشونت ها و اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ نگرانم

به گزارش شهر وبلاگ، رئیس سال های 2013 تا 2017 سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یک مصاحبه درباره خشونت های مسلحانه پس از انتخابات ریاست جمهوری و اقدام دونالد ترامپ در اعلام پیش از موعد پیروزی در انتخابات ابراز نگرانی کرد.

جان برنان: درباره خشونت ها و اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ نگرانم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که برخی رسانه های آمریکایی خبر دادند رئیس جمهور این کشور به چند نفر از معتمدان خود اعلام کرده که قصد دارد سه شنبه شب و پیش از سرانجام شمارش رسمی آرا، پیروزی خود را در انتخابات اعلام کند، رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا درباره تبعات این اقدام هشدار داد.

شبکه سی ان ان در مصاحبه با جان برنان رئیس پیشین مهم ترین نهاد اطلاعاتی آمریکا از او درباره احتمال خشونت در آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور در نتیجه اقدام دونالد ترامپ در عدم پذیرش شکست احتمالی او در انتخابات سوال کرد.

مجری این رسانه وابسته به دموکرات ها از رئیس سال های 2013 تا 2017 سیا پرسید که آیا این احتمال بروز خشونت مسلحانه در نتیجه عدم پذیرش نتیجه انتخابات توسط رئیس جمهور مستقر و کنونی (ترامپ) وجود دارد؟

برنان گفت: متاسفانه این احتمال وجود دارد. ما قبلا هرگز کسی را در اتاق بیضی شکل (کاخ سفید، دفتر کار رئیس جمهور آمریکا) نداشتیم که به این نوع از تنفر در کشورمان بدمد و بر شعله اقداماتی که دارد در کشور اتفاق می افتد، بیافزاید. ما شاهد تلاش نافرجام برای ربایش فرماندار میشیگان بوده ایم و همچنین اقدامات خشن کاروان های حامی ترامپ در خیابان ها را دیده ایم.

رئیس پیشین سیا ادامه داد: و دونالد ترامپ نه تنها این اقدامات را محکوم نمی کند بلکه به نظر می رسد که او بر شعله این رفتار های تهاجمی می دمد. علاوه بر این، تصور بر این است که او نمی خواهد نتیجه انتخابات (در صورت شکست) و برنده شدن جو بایدن را بپذیرد.

این مأمور ارشد اطلاعاتی دولت سابق دموکرات آمریکا افزود: ما هرگز قبلا کسی را در اتاق بیضی شکل به عنوان رئیس جمهور نداشته ایم که خواهان پذیرش نتیجه یک انتخابات منصفانه و آزاد نباشد.

مجری شبکه سی ان ان از برنان درباره گزارش های برخی رسانه های آمریکایی درباره احتمال اقدام ترامپ در اعلام زودهنگام خود به عنوان پیروز انتخابات در شب انتخابات و پیش از قطعی شدن نتیجه سوال کرد و نظر او را جویا شد.

رئیس اسبق سیا گفت: خوب باید بگویم که من واقعا نگران هستم چرا که رئیس جمهور (در آمریکا) دارای اختیارات و قدرت زیادی است نه فقط از منظر اینکه او چه چیزی می گوید بلکه همچنین از منظر کار هایی که او می تواند انجام دهد. برای مثال او می تواند از طریق وزارت دادگستری دست به انجام تحقیقاتی در سراسر کشور بزند.

وی افزود: علاوه بر این، به نظر من حرف های علنی او هم بازتاب گسترده ای در این کشور خواهد داشت به همین دلیل من این حرف را قبول ندارم که او فقط تهدید می کند و هیچ اقدامی نمی تواند بکند... به همین دلیل به نظر من دونالد ترامپ میتواند چالش های بسیاری ایجاد کند، چالش های حقوقی و قانونی یا لفاظی، اما من اطمینان دارم که سیستم (حکمرانی و حاکمیتی) ما قادر به تسلط بر دونالد ترامپ خواهد بود.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه از رئیس جمهور آمریکا خواست که از حامیان خود بخواهد در خشونت های روز رأی گیری یا بعد از آن شرکت نکنند چرا که این باعث تنش های فزاینده در داخل آمریکا خواهد شد.

سخنان رئیس پیشین سیا در حالی مطرح شده که پایگاه خبری تحلیلی آکسیوس خبر داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به چند نفر از معتمدان خود گفته در صورتی که سه شنبه شب (13 آبان روز برگزاری انتخابات) ببیند که پیشتاز است قصد دارد پیش از سرانجام شمارش کامل آرا اعلام پیروزی بکند.

طبق این گزارش، ترامپ اعلام کرده حتی اگر نتیجه رأی های کالج الکترال در ایالت های کلیدی نظیر پنسیلوانیا نیز تعیین نشده باشد وی قصد دارد که اعلام پیروزی کند

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 826

به "جان برنان: درباره خشونت ها و اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ نگرانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان برنان: درباره خشونت ها و اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ نگرانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید