ممنوعیت جذب بازیکن خارجی موقتی است

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره تصمیم وزارت ورزش مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی برای دو تیم استقلال و پرسپولیس گفت: چون هم می خواستیم دو باشگاه دولتی را ساماندهی کنیم و هم جلوی یکسری حواشی را بگیریم این تصمیم را گرفتیم. چون مالکیت این دو باشگاه با وزارت ورزش است این تصمیم را گرفتیم. طبیعی است که برای باشگاه هایی که مالکیتش با ما نیست نمی توانیم تصمیم بگیریم. این تصمیم تا اطلاع ثانوی و موقت است برای اینکه شرایط اقتصادی دو باشگاه ساماندهی شود.

ممنوعیت جذب بازیکن خارجی موقتی است

وی اضافه نمود: اگر هم بعداً اجازه ای داده شود با نظارت وزارت ورزش به عنوان مالک دو باشگاه خواهد بود. در عین حال فرصتی است به بازیکنان خیلی خوبی که در ایران داریم تا از آنها استفاده کنیم. باید از ظرفیت داخلی در این دو باشگاه بیشتر استفاده کنیم. البته الان فصل جابجایی نیست و چند ماه دیگر خواهد بود. این اتفاق آن موقع عملیاتی می شود. بعضی ها گفته اند می خواهید دو باشگاه را واگذار کنید و نباید این تصمیم گرفته شد. واگذاری کامل تا شهریور انجام نمی شود و جابجایی فصل بعد در انتهای تابستان خواهد بود.

معاون وزیر ورزش تاکید کرد: الان می شود مربی خارجی گرفت و این ممنوعیت وجود نخواهد داشت.

علی نژاد درباره اینکه جذب بازیکنان با نظر مدیرعامل دو باشگاه که از سوی وزارت ورزش انتخاب شده اند، اجرا شده و حتی بحث دلالی بعضی مدیران پیش آمده است، گفت: حق انتخاب بازیکن معمولاً با نفرات دیگری است نه مدیرعامل. مربی پیشنهاد می دهد، کمیته فنی نظر می دهد و تصمیم نهایی را مدیرعامل می گیرد ولی کسانی که تعدادشان بیشتر است در انتخاب بازیکن نقش دارند. این تصمیم هم موقتی است. اگر هم دو باشگاه در آینده اجازه استفاده از بازیکن خارجی داشته باشند، وزارت ورزش نظارت بیشتری خواهد داشت. هدف ما این است که از دامن زدن به حاشیه ها در ورزش جلوگیری کنیم. بازهم می گویم این تصمیم دائمی نیست. دنبال پاک کردن صورت مسئله نیستیم. برای بعضی از شرایط باید تصمیم موقت گرفت تا ساماندهی صورت بگیرد.

معاون وزیر ورزش درباره شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال و اینکه در صورت محکومیت، ایران باید 6 میلیون یورو بپردازد شرح داد: فدراسیون فوتبال وقتی قراردادی را بسته است، باید پیگیری حقوقی داشته باشد. همکاران ما در فدراسیون وکلایی را استخدام کرده اند و دفاعیاتی داشته اند. جزئیات را باید از فدراسیون بپرسید.

به گزارش خبرنگاران، خبرنگاران به علی نژاد صحبت های مهدی تاج رئیس وقت فدراسیون فوتبال را یادآوری کردند که گفته بود ویلموتس با هماهنگی وزارت ورزش انتخاب شده و این وزارتخانه نظارت کاملی داشته است. معاون وزیر ورزش در واکنش به این اظهارات گفت: وزارت ورزش به جزئیات قرارداد ویلموتس یا هرکس دیگری ورود نکرده است. جزئیات قرارداد هر مربی به فدراسیون مربوطه ارتباط دارد. فدراسیون فوتبال خودش باید پاسخگو باشد. همکاران ما در فدراسیون در حال اتخاذ تصمیمات هستند. تا وقتی ادعای ویلموتس به نتیجه نرسیده که نمی شود گفت کار فدراسیون ایراد دارد. شما چرا اینقدر هول هستید!

یکی از خبرنگاران خطاب به علی نژاد گفت 6 میلیون یورو پول کمی نیست که از جیب بیت المال و مردم برود. معاون وزیر ورزش پاسخ داد: اگر اتفاقی افتاد می توانید بگویید این پول رفت.

تا الان پرونده ای نبوده است که ایران در فیفا برنده شود. علی نژاد در واکنش به این صحبت یکی از خبرنگاران گفت: این طور هم نیست. مثلاً وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال 1 میلیون و 700 هزار یورو مدعی شده بود ولی در نهایت 500 هزار یورو به او تعلق گرفت. الان ویلموتس ادعایی کرده است و مراحلش در حال اجرا است. قبل از رای فیفا قضاوت زودهنگام نکنید. فدراسیون قرارداد بسته و خودش هم پیگیری می کند. اگر فدراسیون فوتبال بازنده شود خودش باید این پول را پرداخت کند.

علی نژاد درباره شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس گفت: هر سه شنبه جلسه داریم. سعی می کنیم زیرساخت ها و زمینه ها را انجام بدهیم. بحث شفاف سازی بدهی ها، افزایش سرمایه و فرایندهای تخصصی بوده است مثل برنامه سه ساله و امید نامه که با کارشناسان مربوطه کار انجام می شود. امیدواریم در بازه زمانی که قبلاً گفته شده است پیروز شویم.

معاون وزیر ورزش درباره مسائل هیات مدیره پرسپولیس و استقلال و سه نفره بودن این هیات ها که نتیجه تصمیمات وزارتخانه است، گفت: اولاً استقلال چهار عضو دارد نه سه عضو. منزوی قرارداد کارگزار را امضا کرد و این تعبیرها که می گویید خوب نیست. منزوی استعفا کرده ولی تا وقتی قبول نشود کارش را انجام می دهد. درباره دو عضو هیات مدیره پرسپولیس و منزوی هم در روزهای آینده خبرهای جدیدی خواهیم داشت.

خبرنگاران از علی نژاد درباره گنجانده شدن بند نهاد عمومی غیر دولتی در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال سئوال کرد و اینکه با این تعبیر، وزارت ورزش چقدر کمک برای فدراسیون فوتبال کنار می گذارد؟ معاون وزیر ورزش در پاسخ اظهار کرد: وزارت ورزش در تمام این سال ها به فدراسیون فوتبال کمک کرده است. در بودجه سال 99 هم مبلغی را در نظر می گیریم.

وی افزد: امیدواریم این اساسنامه تا مراحل انتهای تصویب شود. این قانون مجلس است که فدراسیون ها نهاد عمومی غیر دولتی هستند.

معاون وزیر ورزش درباره احتمال عدم تایید این بند از اساسنامه از سوی فیفا، گفت: به هر حال باید رایزنی شود که چرا قبول نمی کنند. آنها می گویند فدراسیون فوتبال باید غیر دولتی باشند. الان هم قید شده است که نهاد عمومی غیر دولتی که اسمش روی آن است!

علی نژاد در انتها با بیان اینکه طبق برنامه انتخابات فدراسیون فوتبال باید اواسط مهرماه برگزار شود، در پاسخ به این سئوال که آیا وزارت خانه از مهدی تاج شرحی برای قرارداد ویلموتس می خواهد؟ گفت: مثل اینکه شما رای را صادر کردید! هر موقع رای صادر شد در این رابطه صحبت می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 317

به "ممنوعیت جذب بازیکن خارجی موقتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت جذب بازیکن خارجی موقتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید