لغو ویزای گروهی بین ایران و روسیه؛ به زودی

به گزارش شهر وبلاگ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام نمود که در سفر آینده علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسکو موافقت نامه لغو ویزای گروهی بین دو کشور به امضا خواهد رسید.

لغو ویزای گروهی بین ایران و روسیه؛ به زودی

به گزارش ایرنا، کاظم جلالی خاطر نشان کرد: علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی کشورمان فردا یکشنبه برای امضای سند اجرایی موافقتنامه لغو ویزا دنیاگردی گروهی به مسکو خواهد آمد.

وی توضیح داد: بر اساس این سند دنیاگردان دوکشور به وسیله شرکت های معتبر دنیاگردی و با ویزای گروهی به ایران و روسیه سفر خواهند کرد.

سفیر ایران گفت: در این سفر همچنین تفاهمنامه همکاری بین موزه نیاوران ایران و موزه پوشکین روسیه به امضا خواهد رسید.

جلالی با بیان اینکه دنیاگردی عامل مهمی در شناخت مردم دوکشور و پشتوانه ای محکم برای گسترش مناسبات ایران و روسیه بشمار می رود توضیح داد: سفر های گروهی میان دو کشور بدون احتیاج به اخذ ویزا انجام می گردد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون گفت: فاصله نزدیک، زمان کوتاه سفر، موزه های فراوان موجود در کشور روسیه، طبیعت و جذابیت های شهر های این کشور و در زمینه دنیاگردان روسیه تنوع آب و هوایی فراوان کشور ایران، آفتاب زیاد که در کشور روسیه کم است، جزایر و سواحل بسیار خوب ایران، کویر های مشهور ایران که کویر لوت جزو میراث دنیای یونسکو است، همراه با تور های کویرنوردی فعال، کوه ها و جنگل های کشور ایران که همراه با فرهنگ و تاریخ کشورمان یک مجموعه قوی برای سفر دنیاگردان میان دو کشور ایجاد می نماید.

جلالی توضیح داد: موضوع دنیاگردی امری بسیار مهم در اقتصاد دنیای است و فراوری ناخالص ملی (جی دی پی) بالایی را تشکیل می دهد، دو کشور ایران و روسیه هر دو پر جمعیت و پر دنیاگرد هستند، قطعاً در شرایط فعلی که هر دو کشور در تحریم هستند دنیاگردی می تواند یک محرک عالی برای چرخش اقتصادی میان ایران و روسیه باشد و نقش مهمی در پویایی اقتصاد ایفا نماید؛ همچنین می تواند شغل های پایدار فراوانی را نیز به وجود بیاورد.

وی صنعت دنیاگردی را از صنایع پویای دنیا بیان کرد که تاثیر چشمگیری در گردش اقتصادی میان دو کشور ایران و روسیه در شرایطی که تحریم های ایالات متحده آمریکا هر دو کشور را درگیر نموده، خواهد داشت.

مونسان وزیر میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی پیشتر گفته بود فعلاً برنامه ای برای لغو ویزای انفرادی میان دو کشور وجود ندارد.

بر اساس اعلام وزیر میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی با لغو ویزا گروهی پرواز های میان دو کشور افزایش می یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1418

به "لغو ویزای گروهی بین ایران و روسیه؛ به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو ویزای گروهی بین ایران و روسیه؛ به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید