روبات خودرانی که انبارها را ضدعفونی می کند

به گزارش شهر وبلاگ، پژوهشگران موسسه ام.آی.تی در مطالعه اخیرشان پیروز به توسعه یک ربات خودران شده اند که این ربات از نور فوق فرابنفش با طول موج کوتاه(UVC)برای ضدعفونی کردن انبارها استفاده می کند.

روبات خودرانی که انبارها را ضدعفونی می کند

از زمان شیوع بیماری کووید-19 تا به امروز روبات های زیادی برای ضدعفونی مکان های مختلف از جمله بیمارستان ها و مکان های عمومی توسعه داده شده اند، اکنون محققان ام.آی.تی یک روبات ساخته اند که از نور فوق فرابنفش با طول موج کوتاه(UVC) برای ضدعفونی کردن انبار استفاده می کند.

محققان ام.آی.تی روشی جدید برای ضدعفونی کردن فضاهایی همانند انبار از کروناویروس و سایر عوامل بیماری زا ایجاد کرده اند و آن توسعه یک روبات مجهز است که با انتشار نور فوق فرابنفش با طول موج کوتاه می تواند انبارها را ضدعفونی کند.و

نور فوق فرابنفش با طول موج کوتاه(UVC) قادر به ضد عفونی کنندن سطوح و خنثی کردن ذرات ویروس افشانه ای است، اما قرار دریافت انسان ها در معرض این نور برای آن ها خطرناک است.

با توجه به این موضوع پژوهشگران آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی ام.آی.تی با همکاری شرکت آوا رباتیکس(Ava Robotics) پیروز به توسعه رباتی شدند که بتواند به طور مستقل حرکت کرده و آن مکان ها را ضدعفونی کند.

محققان نمونه اولیه این ربات را در بانک غذای گریتر بوستون(GBFB) مستقر کردند. این ربات با سرعت حدود 0.22 مایل در ساعت در انبار بانک غذاd گریتر بوستون حرکت کرد و آنجا را ضدعفونی کرد. با این سرعت ربات مذکور می تواند در حدود نیم ساعت حدود 4000 فوت مربع(کل انبار) را ضدعفونی کند و تقریباً 90 درصد ذرات کروناویروس روی سطوح را از بین ببرد.

محققان معتقدند که این روبات می تواند برای ضد عفونی کردن محیط های دیگر مانند کارخانه ها، رستوران ها، سوپر مارکت ها و مدارس مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم قادر به تهیه نقشه از یک مکان تعیین است و می تواند بین نقطه راستا و سایر مناطق تعیین شده حرکت کند.

اداره حمل و نقل شهری آمریکا نیز در حال حاضر در حال آزمایش جعبه های مجهز به نور فرابنفش به عنوان راهی برای ضدعفونی کردن متروها و اتوبوس ها است.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 450

به "روبات خودرانی که انبارها را ضدعفونی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبات خودرانی که انبارها را ضدعفونی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید