رزمایش دریایی عظیم چین در زمان عبور ناوهای آمریکایی

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : به نظر می رسد که تنش میان چین و آمریکا در عرصه های مختلف در حال شدت دریافت است.

رزمایش دریایی عظیم چین در زمان عبور ناوهای آمریکایی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، روسیا الیوم گفت، چین اخیرا در دریای جنوبی چین رزمایش نظامی عظیم و گسترده ای به منظور تقویت توان جنگی و آمادگی ناوگان نظامی اش بر اساس سناریوهای دقیق نظامی برگزار کرد.

این رزمایش وسیع یک روز بعد از عبور کشتی های جنگی آمریکایی از منطقه برگزار گردید. کشتی های جنگی آمریکا از دو سمت مختلف وارد منطقه شدند به گونه ای که چین این اقدام را عرض اندامی که به ثبات منطقه آسیب می رساند تلقی کرد.

روزنامه گلوبال تایمز چین نیز نوشت که نیروهای مسلح چین اخیرا مجموعه ای از کشتی های جنگی را به دریای جنوی چین فرستاد تا رزمایشی گسترده و عظیم در مواضع آموزشی متعدد انجام دهند.

نیروی دریایی چین در این رزمایش برای رهگیری موشک های دشمن و هدف قرار دادن آنها، حملات توپخانه از کشتی ها به سمت قایق های جنگی و نیز تاکتیک های نظامی آموزش دیده است.

یک کارشناس چینی در این زمینه گفت که این رزمایش ها سطح بالای آمادگی جنگی نیروهای چینی را نشان داد.وی تأکید کرد که ارتش آزادیبخش خلق چین در همه اوقات آماده حمایت از حاکمیت ملی و سلامت منطقه ای علیه دیدارهایی غیردوستانه است.

در همین حال، چین روز سه شنبه در اعتراض به تحریم های تازه واشنگتن علیه این کشور یک دیپلمات ارشد آمریکایی را احضار کرد و وعده اقدام متقابل داد.

پکن به همین دلیل یک دیپلمات ارشد آمریکایی مامور به خدمت در چین را احضار کرد تا مراتب اعتراض خود را نسبت به تحریم چهارده مسئول چینی در هنگ کنگ به گوش واشنگتن برساند.

دولت چین به این اقدام بسنده ننموده و وعده داده تا در اسرع وقت پاسخی متقابل به تحریم های وضع شده از سوی واشنگتن بدهد.

وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای در وبسایت رسمی خود گفت که نماینده ارشد و عالی رتبه سفارت آمریکا را به همین دلیل برای دریافت اعتراض رسمی پکن احضار نموده است.

ایالات متحده روز دوشنبه 14 عضو دائم کنگره ملی خلق چین و خانواده های آنها را به دلیل آنچه نقش در تصویب قانون امنیت ملی و رد صلاحیت نمایندگان منتخب اپوزیسیون در هنگ کنگ خوانده شده تحت تحریم های اقتصادی و نیز ممنوعیت سفر به آمریکا قرار داد.

این اقدامات به تلافی تصویب قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ انجام شد که به موجب آن از ماه ژوئن به این سو با هرگونه تجمع اعتراضی، فراخوان استقلال و گرایش جدایی طلبانه در این منطقه نیمه خودگردان تحت حاکمیت پکن به شدت برخورد می شود.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در این خصوص گفته بود که کمیته دائم کنگره ملی خلق چین به اتفاق آرا به قانونی رای داده است که بر اساس آن هرگونه اعتراض در هنگ کنگ در نطقه خفه شود و زمینه دستگیری معترضان به آنچه وی سیاست های سرکوبگرانه پکن خوانده نیز فراهم شود.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز امروز سه شنبه در جریان یک کنفرانس خبری تحریم های آمریکا را نشان دهنده دخالت آشکار و جدی در امور داخلی کشورش قلمداد کرد.

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در بخشی دیگر از سخنانش تاکید نمود که اقدامات اخیر آمریکا به شدت با اصول بنیادین روابط بین المللی مغایر است و به شدت به روابط دو کشور لطمه می زند.

وی همچنین تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ را برآمده از قانون اساسی کشورش خواند و هر گونه تصمیم در مورد پیشبرد مدیریت محلی و امنیتی در این جزیره نیمه خودگران را جزئی از امور داخلی چین قلمداد کرد.

لازم به ذکر است که واشنگتن پیش تر پانزده مقام محلی در هنگ کنگ از جمله کری لامم رئیس اجرایی این منطقه تحت حاکمیت چین را تحت تحریم قرار داده بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 926

به "رزمایش دریایی عظیم چین در زمان عبور ناوهای آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش دریایی عظیم چین در زمان عبور ناوهای آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید