چین ادعاهای انگلیس درباره سین کیانگ را مردود دانست

به گزارش شهر وبلاگ، با افزایش فشارها به دنبال رفتار چین با گروه قومی اویغورها در یک منطقه مرزی دورافتاده، سخنگوی منطقه سین کیانگ اتهام زنی انگلیس مبنی بر نسل کشی را مغایر با حقایق دانست.

چین ادعاهای انگلیس درباره سین کیانگ را مردود دانست

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مجلس انگلیس روز پنجشنبه با تصویب یک لایحه غیر الزام آور، سیاست های چین را در حد نسل کشی و جرایم علیه بشریت توصیف کرد. پیش از آن دیده بان حقوق بشر در درخواستی از سازمان ملل خواهان آنالیز ادعاهایی مبنی بر جرایم علیه بشریت شده بود.

شو گوییشیانگ، معاون مدیر کل بخش تبلیغات حزب کمونیست در سین کیانگ گفت: اقدام طرف انگلیسی کاملا بی پایه و اساس است. این تصمیم بر پایه اظهارات بعضی از سیاستمداران، بعضی به اصطلاح نهادهای آکادمیک، بعضی به اصطلاح کارشناس و محقق و بعضی به اصطلاح شاهد گرفته شده است.

به گفته دولت های خارجی و کارشناسان، در سال های اخیر حدود یک میلیون تن یا بیشتر به کمپ هایی در سین کیانگ منتقل شده اند. اغلب آنها از مسلمانان اویغور هستند و مقامات به تحمیل کار اجباری، کنترل جمعیت اجباری و سیستماتیک و شکنجه متهم شده اند.

دولت چین قویا این اتهامات را رد می نماید. چین این کمپ ها را که می گوید اکنون بسته شده اند، مراکز یادگیری داوطلبانه برای آموزش زبان چینی، مهارت های شغلی و قانون در حمایت از توسعه مالی و مبارزه با افراطگرایی توصیف نموده است. چین در سال 2016 با موجی از حملات تروریستی مرتبط با سین کیانگ روبرو شد.

معاون مدیرکل بخش تبلیغات حزب کمونیست گفت، هتل های شهر کاشغر در سین کیانگ چند سال پیش خالی شدند و کارآفرین ها بابت نگرانی های مرتبط با تروریسم تمایلی برای سرمایه گذاری نشان نمی دهند. او گفت، سیاست های این دولت به سختی ثبات را بازگردانده است.

وزارت خارجه چین اتهاماتی مبنی بر نسل کشی را یک دروغ زشت و عظیم دانست که نیروهای ضد چینی بین المللی اختراع نموده اند.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری آدینه گفت: انگلیس در حال حاضر با مشکلاتی در داخل روبرو است. آن قانونگذاران انگلیسی باید حواسشان به کار خودشان باشد و باید اقدام ملموسی برای حوزه خودشان انجام دهند.

پیشتر آمریکا و مجلس های بلژیک، هلند و کانادا هم اتهامات مشابهی علیه پکن مطرح نموده بودند. دیده بان حقوق بشر هم در گزارشی توصیه کرد که یک کمیسیون تحقیقات از سوی سازمان ملل به آنالیز این ادعاها بپردازد و عاملان آن را تعیین کند. در این گزارش تاکید شده است که هیچ نیتی مبنی بر نسل کشی را مستند ننموده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1336

به "چین ادعاهای انگلیس درباره سین کیانگ را مردود دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین ادعاهای انگلیس درباره سین کیانگ را مردود دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید