خبرنگاران وزیر بهداشت: مسافران ورودی مستقیم وغیرمستقیم از مبدا انگلیس بررسی شوند

به گزارش شهر وبلاگ، تهران - خبرنگاران - براساس درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزیر راه و شهرسازی، کلیه پروازهای ایران به انگلستان لغو شده و مسافرانی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از مبدا انگلستان وارد کشور شده اند، از نظر ابتلا به کرونا بررسی می شوند.

خبرنگاران وزیر بهداشت: مسافران ورودی مستقیم وغیرمستقیم از مبدا انگلیس بررسی شوند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی در این نامه به محمد اسلامی نوشت: بر اساس گزارش واصله، اخیراً نوع جهش یافته ویروس کووید 19 در برخی کشورها به ویژه کشور انگلیس مشاهده شده که به احتمال قوی دارای بیماری زایی بالایی است، لذا به منظور رعایت اقدامات احتیاطی خواهشمند است دستور فرمایید از این تاریخ کلیه پروازهای خطوط هوایی شرکت های ایرانی به مقصد کشور انگلستان و بالعکس لغو و کان لم یکن اعلام شود. از دستور مساعدی که در این زمینه صادر می فرمایید، سپاسگزاری می شود.

بررسی دقیق مسافران ورودی از انگلستان

نمکی همچنین پیرو این مکاتبه، در نامه ای به علی رضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیر مستقیم از مبدأ کشور انگلیس وارد می شوند، دستوراتی صادر کرد.

در این نامه بر ضرورت بررسی دقیق مسافرین از مبدا انگلیس به مقصد ایران، انجام تست، قرنطینه و مراقبت کامل از آنها و تشدید نظارت ها و مراقبت و انجام آزمایشات کووید 19 در کلیه مبادی ورودی هوایی به خصوص پروازهایی که از مبدأ کشورهای اروپایی صورت می پذیرد، تاکید شده است.

وزیر بهداشت در این نامه به معاون بهداشت وزارت بهداشت نوشت: پیرو مذاکره اجرا شده و نامه های قبلی مبنی بر بررسی دقیق کسانی که مستقیم یا غیر مستقیم از مبدأ کشور انگلیس وارد می شوند و نیز قطع موقت پروازهای خطوط هوایی شرکت های داخلی به مقصد آن کشور، ضروری است، سریعاً کلیه کسانی که طی دوهفته گذشته از مبدأ کشور انگلیس مستقیم یا غیر مستقیم وارد کشور شده اند مورد بررسی قرار گرفته و تا تعیین تکلیف نتایج آزمایشات مربوطه، تحت قرنطینه و مراقبت کامل قرار گیرند.

وی ادامه داد: باتوجه به مراودات کشور انگلیس با دیگر کشورها بویژه کشورهای اروپایی، ضروریست کلیه مبادی ورودی هوایی به خصوص پروازهایی که از مبدأ کشورهای اروپایی صورت می پذیرد، شدیداً تحت نظر، مراقبت و انجام آزمایشات کووید 19 قرار گرفته و همچنین علائم بالینی افراد وارده مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

نمکی نوشت: البته کنترل و نظارت مذکور شامل کلیه مرزهای زمینی و دریایی علاوه بر مرزهای هوایی هم خواهد شد. ضرورت دارد، در اجرای این دستورالعمل، گزارش روزانه اقدامات اجرا شده به دفتر اینجانب ارسال شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 978

به "خبرنگاران وزیر بهداشت: مسافران ورودی مستقیم وغیرمستقیم از مبدا انگلیس بررسی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر بهداشت: مسافران ورودی مستقیم وغیرمستقیم از مبدا انگلیس بررسی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید