حمله به نوار مرزی برنامه ریزی شده بود، حملات ادامه دار خواهد بود خبرنگاران

به گزارش شهر وبلاگ، یکی از کارشناسان امور امنیتی اردنی با اشاره به اینکه حمله به نوار مرزی عراق و سوریه تصادفی نبوده از طرح خطرناک بایدن که به دنبال تحقق آن در منطقه به هر قیمتی است، پرده برداشت.

حمله به نوار مرزی برنامه ریزی شده بود، حملات ادامه دار خواهد بود خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، عون الجعفری کارشناس امور امنیتی اردنی و عضو مرکز مطالعات نظامی القبس به پایگاه عراقی المعلومه اظهار داشت: عملیات نظامی اخیر در نواری مرز عراق و سوریه بخشی از طرح دولت جدید آمریکا در عراق است.

وی اضافه کرد: رصد مواضع آمریکای ها در رسانه های داخلی آن ها با آنچه رسانه های عربی به ویژه نیرو های رسانه ها وابسته به آمریکا در منطقه بیان می نمایند، کاملاً مغایرت دارد.

این کارشناس امور امنیتی اردنی تحرکات آمریکا در عراق در راستای طرحی دانست که از سوی آمریکایی ها در نواری عراق و سوریه و عراق و کویت آغاز شده است.

وی اظهار داشت: هدف قرار دادن گروه های حشد شعبی و مقاومت اتفاقی و تصادفی نبوده است و اقدامی برنامه ریزی شده برای دور کردن حشد شعبی و گروه هایی که مانع اجرای طرح های آمریکا در مناطق زیادی از عراق، سوریه و اردن هستند، بوده است.

الجعفری گفت: هفته گذشته رسانه های آمریکایی از زوایای حمله هوایی علیه گروه های حشد شعبی بدون اینکه به مکان آن اشاره نمایند، پرده برداشته بودند و امروز تعیین شد که کتائب حزب الله در مرز عراق و سوریه قرار بوده است که هدف قرار بگیرد.

وی تاکید نمود: تا زمانی که دولت عراق موضع رسمی در قبال این تجاوز به نیرو های نظامی حشد شعبی اتخاذ نکند، حملات در این حد متوقف نخواهد شد.

الجعفری اظهار داشت: دولت بایدن مایل به استقرار مجدد نظامیان آمریکا در عراق به هر قیمتی است.

از سوی دیگر ماجد الشویلی نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی به اظهارات وزیر دفاع آمریکا در مورد هماهنگی با طرف عراقی برای حمله به مواضع نیرو های مقاومت واکنش نشان داد و نوشت:

درخصوص اینکه وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که در حمله هوایی خود علیه مواضع حشد شعبی در شرق سوریه براساس اطلاعات دریافتی از طرف عراقی عمل نموده است، دو نکته مطرح است؛ اگر آمریکایی ها دروغ می گویند که دراین صورت دولت عراق باید سفیر ایالات متحده آمریکا را فرا خوانده و اعتراض خود را اعلام کند و یا اینکه سکوت می نماید که در این صورت رضایت خود را از عملیات آمریکایی ها نشان داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1183

به "حمله به نوار مرزی برنامه ریزی شده بود، حملات ادامه دار خواهد بود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به نوار مرزی برنامه ریزی شده بود، حملات ادامه دار خواهد بود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید