جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد

به گزارش شهر وبلاگ، دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده کارنامه نتیجه انتخاب رشته داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 96 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کرده اند به همراه اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه 15 آبان بر روی سایت سازمان سنجش نهاده شد.

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد

وی در ادامه توضیح داد: داوطلبانی که در کد رشته محل های انتخابی، دارای نمره علمی لازم می باشند ضرورت دارد بر اساس برنامه زمانی دانشگاه مربوط، با همراه داشتن مدارک لازم در مراحل ارزیابی تخصصی (آزمون کتبی، مصاحبه و ....) و مطابق اطلاعیه مندرج در سایت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زیربط شرکت نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور تاکید نمود: داوطلبانی می توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای ارزیابی تخصصی اقدام نمایند که کد رشته محل مربوط را در فرم انتخاب رشته خود انتخاب نموده و حدنصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب نموده باشند.

دکتر توکلی تاکید نمود: داوطلبان منحصراً میتوانند نسبت به مراجعه به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام ارزیابی تخصصی(آزمون کتبی، مصاحبه و ...) اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب نموده باشند. همچنین داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم میباشند، ضروری است قبل از مراجعه به محل مصاحبه، ابتدا به اطلاعیه دانشگاه ذی ربط (مندرج در سایت دانشگاه) مراجعه و براساس آن در آزمون کتبی و مصاحبه دانشگاه ذی ربط شرکت نمایند.

به گفته وی، در صورتی که برنامه زمانی خاصی برای مراجعه داوطلبان جهت مصاحبه از سوی دانشگاهی اعلام نشده بود، داوطلبان براساس برنامه زمانی مندرج در این اطلاعیه می توانند به دانشگاه مربوط مراجعه نمایند. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله ارزیابی تخصصی شرکت و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دورة دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1396 (دوره های روزانه) قرار گیرند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری سال 1397 نخواهند بود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی یا مکاتبات واصله از موسسات آموزش عالی، تغییراتی درظرفیت های برخی ازکدرشته محل ها انجام شده است که پذیرش نهایی توسط دانشگاه باتوجه به ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: کلیه داوطلبانی که انتخاب رشته نموده اند، شرایط علمی آنها در کارنامه در هریک از کدرشته محل های انتخابی منعکس شده است، چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سئوالاتی داشته باشند، ضروری است حداکثر تا تاریخ 22 آبان منحصراً به وسیله سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند. به تقاضاهایی که به نحو دیگری و یا بعد از تاریخ فوق ارسال شود، پاسخ داده نخواهد شد.

دکتر توکلی گفت: گزینش نهایی داوطلبان در هر کدرشته محل براساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی (مطابق با مفاد مندرج در بند 2 صفحه 9 دفترچه شماره 1 آزمون)، حدنصاب معین شده توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در هر کدرشته محل و با توجه به اولویت کدرشته محل هایی که برای مصاحبه معرفی شده اند، صورت خواهد گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفتگان نهایی آزمون دکتری Ph.D سال 1396 (در هریک از دوره ها) قرار گرفته و به عنوان قبولی اعلام شده اند، چنانچه در ردیف پذیرفتگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت (در هریک از دوره ها اعم از روزانه و یا ...) نیز قرار بگیرند، قبولی قبلی آنان کان لم یکن تلقی شده و مطابق ضوابط، می بایست در کدرشته قبولی جدید ثبت نام نموده و ادامه تحصیل نمایند و هیچ گونه تقاضایی بعد از اعلام نتایج، پذیرفته نخواهد شد.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 909

به "جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید