برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز ویژه دانش آموزان

به گزارش شهر وبلاگ، رئیس مرکز نوآوری علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی گفت: اولین مدرسه تابستانی دانش مغز با هدف آشنایی دانش آموزان با این رشته در هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا برگزار می شود.

برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز ویژه دانش آموزان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا، دکتر فاطمه باکویی رئیس مرکز نوآوری علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز، گفت: با توجه به کاربرد های فراوان رشته علوم شناختی و مغز، هدف براین است تا بتوانیم این رشته نو را در سطح دانش آموزی معرفی کنیم تا دانش آموزان علاقمند بعداز آشنایی با این رشته به انجام تحقیق و پژوهش بپردازند و ایده هایشان را به سوی تجاری سازی پیش ببرند.

وی با اشاره به استقبال جهانی از رشته های نو و نوظهور به خصوص در حوزه علوم شناختی و مغز، ادامه داد: با کمک وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده علوم شناختی و مشاوره های علمی از اساتید مختلف در حوزه های گوناگون علوم شناختی و مغز برنامه ریزی برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز با هدف آشنایی دانش آموزان با این رشته در هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا صورت پذیرفت.

با اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا، در ادامه، فاطمه باذلی محبوب دبیر علمی مدرسه تابستانی دانش مغز با اعلام برگزاری این رویداد در نیمه دوم تیرماه گفت: این رویداد ویژه کلیه دانش آموزان مقاطع تحصیلی هشتم تا یازدهم از سراسر کشور می باشد که به صورت مجازی برگزار می شود و علاقمندان می توانند برای شرکت در این دوره از طریق سایت جشنواره دانش آموزی ابن سینا اقدام به ثبت نام نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت علوم شناختی و رشته های مرتبط با آن، رویداد مدرسه تابستانی دانش مغز با محور های تصویربرداری مغز - ارزیابی و توانبخشی شناختی - سلامت مغز - بیماری های دارای جنبه شناختی و شناخت اجتماعی در قالب یکی از رویداد های مهم هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا برگزار می شود.

محبوب بیان داشت: در برنامه ریزی این رویداد سعی شده تا با ارائه مباحث به روز این رشته، بیشتر به روش ها و راه های ارتقاع و پیشرفت تحصیلی که از طریق مغز اتفاق می افتد پرداخته شود و در مباحث درسی دانش آموزان ورود نشود، و با توجه به این نکته که دانش آموزان برای اولین بار است که با این مباحث روبرو می شوند این دوره به صورت آموزش محور خواهد بود و از دوره های دیگر که به صورت فصلی برگزار می شود بخش آموزش و پژوهش را در کنار هم خواهیم داشت.

دبیر علمی مدرسه تابستانی دانش مغز گفت: در پایان و پس از برگزاری یک دوره مسابقه به برگزیدگان جوایز نفیسی اهداء خواهدشد و دانش آموزان برگزیده به صورت رایگان در باشگاه مغز دانش آموزی ثبت نام و به صورت افراد فعال شناخته می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1956

به "برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز ویژه دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین مدرسه تابستانی دانش مغز ویژه دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید