تمدید توافق نامه همکاری IOC و WHO، ابراز امیدواری باخ و تدروس برای غلبه بر کرونا تا المپیک

به گزارش شهر وبلاگ، کمیته بین المللی المپیک (IOC) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) توافق نامه همکاری خود را امروز تمدید کردند.

تمدید توافق نامه همکاری IOC و WHO، ابراز امیدواری باخ و تدروس برای غلبه بر کرونا تا المپیک

به گزارش خبرنگاران، توماس باخ، رئیس آلمانی کمیته بین المللی المپیک پس از تمدید توافق نامه همکاری با سازمان جهانی بهداشت گفت: پس از شیوع ویروس کرونا اهمیت ورزش به طور واضحی بیشتر شد. افراد سالمی که ورزش کنند شانس بیشتری برای غلبه بر ویروس کرونا را دارند. همچنان آماده هستیم برای مبارزه با این بیماری مشارکت کنیم. ورزش گران است و ما از دولت ها می خواهیم تا این نقش را ارج نهند. آنها باید ورزش را در برنامه پشتیبانی اقتصادی شان قرار دهند.

وی اضافه کرد: ورزش فقط عامل مهم اقتصادی نیست و از اهمیت بالای اجتماعی برخوردار است. از رئیس سازمان جهانی بهداشت به خاطر فراهم کردن امکان قرارداد جدید همکاری با کمیته بین المللی المپیک قدردانی می کنم. این مسئله باعث تقویت همکاری های ما خواهد شد و بحران ویروس کرونا چالش مشترک مان است. اکنون دیدیم که سلامتی و ورزش چقدر مهم هستند.

تدروس آدهان، رئیس سازمان جهانی بهداشت نیز در کنفرانس ویدئویی آنلاین گفت: در ارتقای سلامتی جامعه جهانی سرمایه گذاری می کنیم. برای ما همکاری با کمیته بین المللی المپیک یک لحظه مهم است. همکاری مان روی سلامتی مردم جهان تمرکز می کند. دوومیدانی و فوتبال فقط برای ورزشکاران نیست و باید ورزش هر کسی باشد. هر کسی باید ورزش فعالی در زندگی اش داشته باشد. با همکاری هم شاید بتوانیم چیزی را تا پیش از المپیک توکیو تغییر دهیم. امیدوارم المپیک توکیو محل پیروزی بشریت بر ویروس کرونا باشد. با تمام توان خود این کار را انجام می دهیم. این کار آسانی نیست و باید با هم مبارزه کنیم تا بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 322

به "تمدید توافق نامه همکاری IOC و WHO، ابراز امیدواری باخ و تدروس برای غلبه بر کرونا تا المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید توافق نامه همکاری IOC و WHO، ابراز امیدواری باخ و تدروس برای غلبه بر کرونا تا المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید