آذربایجان جایگاه ایران را در صادرات گاز به ترکیه از آن خود کرد

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش اسپوتنیک رئیس جمهور ترکیه گفت: ترکیه با وجود اختلالات اخیر در واردات گاز از ایران، به دلیل همکاری آذربایجان مسئله ای در تامین گاز خود ندارد.

آذربایجان جایگاه ایران را در صادرات گاز به ترکیه از آن خود کرد

رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاحیه ساختمان های مسکونی، مشاغل و سرمایه گذاری های زیربنایی در منطقه درلی دوگانکنت استان گیرسون ترکیه گفت: ما مسئله ای نداریم، گاز طبیعی داریم، ذخایر انرژی زیادی داریم، همه اقدامات پیشگیرانه برای کمبود گاز را انجام می دهیم.

در اوایل ماه جاری، ایران، یکی از تأمین کنندگان عمده گاز ترکیه، صادرات گاز خود را به ترکیه به مدت 10 روز به دلیل مشکل فنی متوقف کرد. بعدها ایران از از سرگیری صادرات گاز به ترکیه خبر داد، اما دولت ترکیه این اظهارات را تکذیب کرد و هیئت ویژه ای را برای حل این شرایط به ایران اعزام کرد.

بیش از نیمی از برق ترکیه از طریق نیروگاه های گازی تولید می شود و دولت مجبور شد تقریباً در تمام منطقه ها صنعتی سه روز در هفته برق را قطع کند.

ابراهیم احمدوف، نماینده رسمی شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (SOCAR) به اسپوتنیک گفت که باکو درخواستی از آنکارا برای تأمین گاز بیشتر در بحبوحه مسائل فنی صادرات از ایران دریافت کرده است. احمدوف گفت که آذربایجان با افزایش عرضه گاز به ترکیه موافقت کرده است. روز جمعه، ایران عرضه گاز طبیعی به ترکیه را در مقادیر محدود سر گرفت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1851

به "آذربایجان جایگاه ایران را در صادرات گاز به ترکیه از آن خود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان جایگاه ایران را در صادرات گاز به ترکیه از آن خود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید