ترکیه مدعی بی نیازی از گاز وارداتی پس از کشف میدان جدید گازی شد

به گزارش شهر وبلاگ، وزیر انرژی ترکیه گفت این کشور انتظار دارد به دنبال کشف منبع عظیم گاز طبیعی در دریای سیاه و اکتشافات دیگر، وارداتش در بخش انرژی به میزان چشمگیری کاهش یابد و وابستگی آنکارا به روسیه، ایران و آذربایجان از بین ببرد.

ترکیه مدعی بی نیازی از گاز وارداتی پس از کشف میدان جدید گازی شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه گفت این کشور انتظار دارد به دنبال کشف منبع عظیم گاز طبیعی در دریای سیاه و اکتشافات دیگر که در مناطق در حال بررسی است، وارداتش در بخش انرژی به میزان چشمگیری کاهش یابد.

به گزارش رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، اکتشاف میدان گازی 320 میلیارد مترمکعبی (11.3 تریلیون فوت مکعبی) را در روز جمعه گفت و گفت که می تواند به زودی تا سال 2023 به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد ترکیه مصمم است تا به صادرکننده خالص انرژی تبدیل شود.

درصورتی که استخراج این گاز به صرف باشد، می تواند وابستگی ترکیه به روسیه، ایران و آذربایجان برای واردات انرژی را که در سال گذشته 41 میلیارد دلار برای آنکارا هزینه داشته است، از بین ببرد.

هرگونه کاهش واردات انرژی ترکیه می تواند، دارایی های دولت را افزایش دهد و به کم کردن کسری بودجه کنونی که ارزش لیر را به پایین ترین رقم در برابر دلار رسانده است.

دونمز به خبرنگاران گفت: با توجه به این اکتشافات، ما کاهش شدید در واردات را انتظار داریم. ما زمینه را برای شهروندان خود فراهم کرده ایم که از گاز طبیعی با هزینه های اقتصادی بیشتری استفاده کنند.

ما می توانیم بگوییم که این گاز که ما خودمان تولید می کنیم، اقتصادی تر از گازی که ما وارد می کنیم خواهد بود... کاهش قیمت ها در جایی که محصول فراوان است، اجتناب ناپذیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 636

به "ترکیه مدعی بی نیازی از گاز وارداتی پس از کشف میدان جدید گازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه مدعی بی نیازی از گاز وارداتی پس از کشف میدان جدید گازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید