15هزار دانشجوی خارجی دانشگاه های داخل به کشور خود بازگشتند

به گزارش شهر وبلاگ، مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم گفت: در ایام تعطیلات دانشگاهی و برای مقابله با بحران کرونا 15680 دانشجو به کشور خود بازگشته اند.

15هزار دانشجوی خارجی دانشگاه های داخل به کشور خود بازگشتند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از سازمان امور دانشجویان، عبدالحمید علیزاده مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم گفت: در نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران، با همکاری و هماهنگی اجرا شده میان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی و برخی مراجع ذیصلاح، زمینه ای فراهم شد تا دانشجویان بین المللی بتوانند در کمترین زمان ممکن و بدون تشریفات مرسوم اداری از کشور خارج شوند و صدور پیام پیام قدردانی وزیر امور خارجه هند از مسوولان ایرانی به همین دلیل اجرا شده است.

وی اضافه نمود: با اقدامی که در هفته اول اسفندماه برای تسهیل خروج دانشجویان غیر ایرانی صورت گرفت حدود 15000 نفر دانشجو به کشور خود بازگشتند که رضایت خاطر مسوولان کشورهای مبدا و خانواده های این دانشجویان را در پی داشت.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات دانشگاهی به مناسبت مقابله با بحران کرونا تعداد 15680 دانشجو به کشور خود بازگشته اند گفت: البته لازم به ذکر است علیرغم خروج از کشور این دانشجویان همانند دانشجویان ایرانی در حال حاضر به صورت مجازی و آنلاین آموزش های دانشگاهی خود را دنبال می کنند.

علیزاده گفت: پیام وزیر امور خارجه هند در قدردانی از مسئولان ایرانی به علت مساعدت در خروج بدون تشریفات دانشجویان هندی نشانه اهمیت دیپلماسی علمی در تقویت دیپلماسی عمومی است.

سوبرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند در یک پیام توییتری، از مسئولان کشورمان و سفیر هند در ایران و گروه سفارت هند به مناسبت تسهیل در بازگشت مسافران و دانشجویان هندی از ایران قدردانی کرده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 62

به "15هزار دانشجوی خارجی دانشگاه های داخل به کشور خود بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15هزار دانشجوی خارجی دانشگاه های داخل به کشور خود بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید