107 هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات شناسایی شد ، این خانه ها چقدر قیمت دارند؟

به گزارش شهر وبلاگ، معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: 107 هزار مالک منازل بالای 20 میلیارد تومان شناسایی شدند که بعد از تایید و استعلام از سازمان ثبت اسناد کشور به سازمان مالیات معرفی خواهند شد.

107 هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات شناسایی شد ، این خانه ها چقدر قیمت دارند؟

به گزارش خبرنگاران، صفدر کشاورز اضافه نمود: با برپایی جلساتی که بین سازمان امور مالیاتی، دیوان محاسبات و سازمان ثبت احوال کشور برگزار می گردد، خانه های بالای بیست میلیارد تومان شناسایی و پس از استعلام و تایید سازمان ثبت اسناد کشور، اسامی مالکین به سازمان امور مالیاتی برای ابلاغ مقدار مالیات فرستاده می گردد.

کشاورز اضافه نمود: با توجه به اقدامات صورت گرفته 107هزار مالک منازل بالای بیست میلیارد تومان شناسایی شدند که بعد از استعلام از سازمان ثبت اسناد کشور به سازمان مالیات معرفی خواهند شد.

وی اظهار کرد: این روند برای شناسایی افراد و مالکین دیگر ادامه خواهد داشت که البته نحوه محاسبه مالیات آن در اختیار سازمان مالیاتی کشور و نحوه استعلام آن از اسناد رسمی کشور و موقعیت ثبتی افراد در سازمان ثبت اسناد کشور خواهد بود.

کشاورز ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد از املاک دارای اسناد دفترچه ای یا تک برگ هستند مسئله ای در شناسایی و استعلام نیست و 10درصدی که دارای سند مالکیت نیستند هم در روند آینده اقداماتی برای ثبت سند و شناسایی املاک آنها صورت خواهد پذیرفت.

بر اساس قانون بودجه 1402، زمین های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری، باغ ویلاهای مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و خانه های لوکس که ارزش آنها بیش از 200 میلیارد ریال باشد مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به مقدار دو در هزار می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2153

به "107 هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات شناسایی شد ، این خانه ها چقدر قیمت دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "107 هزار خانه لوکس برای دریافت مالیات شناسایی شد ، این خانه ها چقدر قیمت دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید