نیویورک تایمز از ادعایش علیه روسیه پا پس کشید

به گزارش شهر وبلاگ، ایسنا نوشت: با وجود غیبت شواهد و موجی از انتقادها از جانب همه طرفین نسبت به ادعاهای رسانه ای مبنی بر ارائه پاداش از سوی روسیه به طالبان بابت کشتن سربازان آمریکایی، برخی مقامات آمریکایی به طرز بی پایه و اساسی خواهان تحریم علیه مسکو بابت گزارش منتشره در نیویورک تایمز هستند.

نیویورک تایمز از ادعایش علیه روسیه پا پس کشید

خبرگزاری روسی اسپوتنیک، نیویورک تایمز گزارش تازه ای با ارجاع به یادداشت تازه منتشر شده شورای اطلاعات ملی منتشر کرده که می گوید دولت شواهد مستقیمی درباره مورد پاداش روسیه به طالبان ندارد.

در یادداشتی که تازه پیدا شده، سطح اطمینان از اینکه روسیه با طالبان به منظور دادن پاداش و جایزه بابت کشتن سربازان آمریکایی تبانی کرده، متوسط توصیف شده بود و نیویورک تایمز نیز قطعیت این موضوع را پایین توصیف کرد. در عین حال، آژانس های دیگر سطح اطمینان پایین تری درباره این موضوع گزارش کرده و گفته اند که اطلاعات کافی برای تأیید این موضوع ندارند.

در این گزارش آمده اما، دو مقامی که یادداشت مذکور را با جزئیات بیشتری بررسی کردند، گفتند این یادداشت تأکید دارد دولت شواهد مستقیمی درباره اینکه رهبران شبکه های مجرمانه و مقامات اداره اصلی اطلاعات روسیه در نشست رودررو چه گفته اند، ندارد و بنابراین نمی توان با اطمینان بیشتری گفت که روسیه در ازای کشتن سربازان غربی به طالبان پاداش داده است.

گزارش نیویورک تایمز حتی پس از تأیید عدم دستیابی به مدارک معتبر در مورد ادعاهای مطروحه، به نگرانی های چندین تن از مقامات استناد می کند که گفته اند ارزیابی برنامه مظنون پاداش روسی ممکن است سیاسی شود.

دبیر سابق مرکز ملی ضدتروریسم، متیو اسلن در این باره گفته است: این نتایج هزگر قطعی نیستند. همواره هشدارها، حفره ها، قضاوت ها و صلاحیت هایی وجود دارد. کاخ سفید این موضوع را طوری به تصویر کشیده که انگار معتبر نیست، اما خود این ادعا هم معتبر نیست به طوری که من هم به ارائه اطلاعات نادرست متهم هستم. بسیار آسان است که برداشت دیگری داشته باشید و نتیجه را تغییر دهید.

حتی این موضوع که منشأ پول- که ادعا شده بود در حمله به یک مجتمع تصرف شده- به پاداش مرتبط بوده است، تأیید نشد.

312 310

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 478

به "نیویورک تایمز از ادعایش علیه روسیه پا پس کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز از ادعایش علیه روسیه پا پس کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید