نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران امکان دسترسی به کتاب را تسهیل نموده است

به گزارش شهر وبلاگ، مهدی عمرانی نژاد، مدیر بخش انتشارات خارجی موسسه فرهنگی اکو در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، درباره دیدگاه خود نسبت به برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تجربه جدیدی است که هم حضور ناشران را تسهیل بخشیده و هم امکان دسترسی مخاطبان بیشتری را برای بازدید و خرید فراهم نموده است. علاوه بر این، با برگزاری این نمایشگاه به صورت مجازی، بعضی محدودیت ها و دشواری های خرید کتاب چون رفت و آمد، ساعات بازدید و جابه جایی و حمل و نقل کتاب ها از میان برداشته شده است.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران امکان دسترسی به کتاب را تسهیل نموده است

مدیر بخش انتشارات خارجی موسسه فرهنگی اکو با اشاره به برنامه های این انتشارات برای تعامل با ناشران خارجی شرکت کننده در نمایشگاه گفت: در کوشش هستیم تا با ناشرانی که از منطقه اکو در نمایشگاه مجازی کتاب تهران شرکت نموده اند را شناسایی نموده تا در آینده بتوانیم همکاری های مشترکی را برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به چشم انداز انتشارات از فعالیت های بین المللی در نمایشگاه مجازی کتاب شرح داد: رویدادهای بین المللی در این دوره از نمایشگاه به لحاظ تعداد و گستره موضوعات در سطح خوبی قرار دارند. موسسه فرهنگی اکو نیز با دو رویداد تحت عناوین روایت نشر اکو در دوران کرونا و وبینار بین المللی بازشناخت میراث اندیشه و دانش کمال خجندی در این بخش از نمایشگاه مجازی کتاب حضور یافته است.

عمرانی نژاد درباره ارزیابی فعالیت بخش بین المللی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران عنوان نمود: فعالیت بخش بین المللی نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای پیگیری های لازم برای حضور ناشران بین المللی قابل قدردانی است؛ اما به لحاظ فنی و رایانه ای، طراحی فرایند ثبت نام و بارگذاری آثار ناشران می توانست بهتر باشد، اما طبیعی است که هر رویدادی در شروع راه با کاستی هایی روبرو خواهد بود که در دوره های بعدی با استفاده از تجارب گذشته و برنامه ریزی دقیق تر مرتفع خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1080

به "نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران امکان دسترسی به کتاب را تسهیل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران امکان دسترسی به کتاب را تسهیل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید