معرفی نفرات برگزیده نخستین جشنواره دانش آموزی جوانه های راه

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - در اولین جشنواره جوانه های راه که با مشارکت وزارت راه و شهرسازی (انجمن خیرین راه و ترابری، کمیسیون ایمنی راه های کشور و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای) و وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید، دانش آموزان توانستند با درخشش قابل توجهی در این جشنواره شرکت موثر داشته باشند.

معرفی نفرات برگزیده نخستین جشنواره دانش آموزی جوانه های راه

جشنواره جوانه های راه که برای اولین بار با هدف آشنایی دانش آموزان با سوانح ترافیکی و راهکارهای پیشگیری از آن و همچنین استفاده از ظرفیت دانش آموزان در فراوری محتوای تصویری جهت مطلع کردن افراد جامعه در رشته های مختلف هنری همچون نقاشی، عکاسی، کاریکاتور، پوستر، در دوره های ابتدایی (اول و دوم)، متوسطه (اول و دوم)، ویژه در قالب ویدئو کنفرانس برگزار گردیده بود، سه شنبه 7 بهمن جاری به خاتمه رسید و از برگزیدگان این جشنواره در یکصد و سیزدهمین نشست کمیسیون ایمنی راه های کشور تقدیر شد.

باید آموزش اصول رانندگی در مدارس نهادینه شوند

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها در ابن نشست اظهار کرد: یکی از مسائل پیش رو در حوزه حمل ونقل جاده ای کمبود آموزش در حوزه ایمنی و افزایش امنیت رانندگی است. ما سعی داریم با مشارکت وزارت آموزش وپرورش بخشی از مسائل را در قالب آموزش برطرف کنیم و با گسترش آموزش در حوزه رانندگی بتوانیم شاهد افزایش ایمنی در حوزه حمل ونقل جاده ای باشیم.

وی عنوان نمود: در جشنواره جوانه های راه، شعار ما؛ عابر مطلع، راننده قانون مدار، جاده ایمن و خودرو ایمن است و ما در کوششیم تا بتوانیم در فکر و رفتار جامعه، موضوع ایمنی را نهادینه کنیم. ما باید فاصله خود را با کوشش و دست یافتن به یک انضباط فکری و رفتاری افزایش دهیم.

اسلامی اظهار کرد: خوشبختانه اجرایی شدن آیین نامه ایمنی را تسریع نموده ایم و در اجرایی شدن این آیین نامه باید تمامی دستگاه های اجرایی کشور همکاری داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز تصمیم گرفتیم که برنامه های ابلاغ شده در این حوزه را دنبال کنیم، گفت: کارشناسی ها و آنالیز ها در قالب یک اتفاق مشترک صورت گرفته و جریان بستر لازم برای اجرای آن فراهم شده است تا بتوانیم شاهد اجرایی شدن مقررات لازم در این خصوص باشیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم توضیح داد: ما احتیاج به همکاری پایدار داریم و باید آموزش اصول رانندگی در مدارس نهادینه شوند. همچنین باید در مراکز آموزش رانندگی، به طور سخت گیرانه برخورد گردد. ضرورت دارد در آزمون های پلیس راهور جهت صدور گواهینامه نیز، سختگیری و مراقبت های ویژه ای به عمل آید.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: اکنون حتی برای سرویس های مدارس نیز باید سیاست و ضوابط معین کنیم. به همین منظور در جلسه بعدی کمیسیون ایمنی، سازمان راهداری تمامی ضوابط را معین کند تا در نشست بعدی کمیسیون آنالیز و به تصویب نهایی برسد. ما باید یک بار و برای همواره این موضوعات را ساماندهی کنیم.

معرفی نفرات برگزیده نخستین جشنواره دانش آموزی جوانه های راه/ تجلیل از نفرات منتخب جشنواره دانش آموزی از سوی وزیر راه و شهرسازی

در خاتمه نشست کمیسیون ایمنی راه ها، از سوی دبیر جشنواره دانش آموزی جوانه های راه، نفرات برگزیده این جشنواره معرفی شدند و طی آن از سوی وزیر راه و شهرسازی از افراد منتخب، تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پانا، در جشنواره دانش آموزی جوانه های راه که برای نخستین بار به همت وزارت راه و شهرسازی، انجمن خیرین راه و ترابری، انجمن هواداران ایمنی راه ها، وزارت آموزش وپرورش و دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه ها با موضوع عبور و مرور از ابتدای سال در سراسر کشور برگزار گردید، بیش از 3 هزار نفر با ارسال آثار خود به دبیرخانه، در این جشنواره شرکت کردند.

عمده آثار ارسالی به جشنواره که حدود 85 درصد از شرکت کنندگان را تشکیل می داد، مربوط به استان های فارس، سیستان و بلوچستان، قزوین، تهران و گلستان بودند.

اسامی نفرات برگزیده به توضیح زیر است.

نفرات برگزیده رشته نقاشی در مقطع ابتدایی:

نفر اول رشته نقاشی دوره اول و دوم ابتدایی؛ رز گلستان، دانش آموز استان فارس

نفر دوم مشترک رشته نقاشی دوره ابتدایی؛ سارا آبای فینی، دانش آموز استان تهران

نفر دوم مشترک رشته نقاشی دوره ابتدایی؛ کوثر کنده، دانش آموز استان سیستان و بلوچستان

نفر سوم مشترک رشته نقاشی دوره ابتدایی؛ فاطمه زهرا شاه و یردی آغمیون، دانش آموزان استان تهران

نفر سوم مشترک رشته نقاشی دوره ابتدایی؛ نگین ارادوئی، دانش آموز استان فارس

نفرات برگزیده رشته نقاشی در مقطع دبیرستان:

نفر اول رشته نقاشی دوره متوسطه؛ هستی عظیمی سونجی، دانش آموز استان قزوین

نفر دوم رشته نقاشی دوره متوسطه؛ عاطفه میرشفیعی، دانش آموز استان اصفهان

نفر سوم مشترک رشته نقاشی دوره متوسطه؛ فاطمه کرونی، دانش آموز استان فارس

نفر سوم مشترک رشته نقاشی دوره متوسطه؛ زهرا ظهوری، دانش آموز استان مازندران

نفرات برگزیده رشته کاریکاتور:

نفر اول رشته کاریکاتور؛ زینب آلبوبیری، دانش آموز استان خوزستان

نفر دوم رشته کاریکاتور؛ ملیکا موحدنیا، دانش آموز استان اصفهان

نفر سوم رشته کاریکاتور؛ شایلان کسلخه، دانش آموز استان گلستان

نفرات برگزیده رشته عکاسی:

نفر اول رشته عکاسی؛ فاطمه کیانی، دانش آموز استان سیستان و بلوچستان

نفر دوم رشته عکاسی؛ حسام شه بخش، دانش آموز استان سیستان و بلوچستان

نفر سوم رشته عکاسی؛ شایلان هیوه چی، دانش آموز استان گلستان

نفرات برگزیده پوستر:

نفر اول رشته پوستر؛ الهه تقی زاده رارانی، دانش آموز استان اصفهان

نفر دوم رشته پوستر؛ انیس رحمانی نژاد، دانش آموز استان قزوین

نفر سوم رشته پوستر؛ فاطمه مطلعی، دانش آموز استان اصفهان

اسامی دست اندرکاران و حامیان جشنواره جهت اهدای لوح تقدیر:

از وزارت راه و شهرسازی: رضا نفیسی، هرمز ذاکری، فاطمه صادق نژاد و حامد رضا حیدری

از وزارت آموزش وپرورش: علی رمضانی، هانی معلمی، فرهاد قاسمی پور و شهرام عظیمی

از حامیان جشنواره: منصور چوبینه مدیرعامل شرکت آزادراه خرم آباد - پل زال، فروخ هاشم زاده فلاح، رئیس هیات مدیره شرکت و انجمن خیرین راه و ترابری

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1098

به "معرفی نفرات برگزیده نخستین جشنواره دانش آموزی جوانه های راه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نفرات برگزیده نخستین جشنواره دانش آموزی جوانه های راه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید