معدن مس کاکولا دومین مجتمع معدنکاری مس جهان می شود

به گزارش شهر وبلاگ، شرکت کانادایی ایوانهو ماینز نتایج یک مطالعه امکان سنجی قطعی مستقل برای پروژه کاکولا در جمهوری دموکراتیک کنگو را منتشر کرد که تأیید می کند این دارایی می تواند دومین مجتمع معدنکاری مس جهان بشود.

معدن مس کاکولا دومین مجتمع معدنکاری مس جهان می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه؛ این مطالعه نشان می دهد که کاکولا، نخستین معدن زیر زمینی برنامه ریزی شده در محدوده امتیاز کاموآ-کاکولا، می تواند 6 میلیون تن سنگ معدن در سال با عیار خوراکی متوسط 6.6 درصد مس در طول پنج ساله نخست عملیاتی اش تولید کند. ایوانهو خاطرنشان کرد: این مطالعه یک تأییدیه مستقل توسط 9 شرکت از بزرگ ترین شرکت های مهندسی جهان برای صرفه بسیار زیاد کاکولاست. یکی از دو رئیس ایوانهو، رابرت فریدلند، طی بیانیه ای گفت، این مطالعه امکان سنجی مستقل همچنین چیزی را تأیید می کند که ما در طول یک سال و نیم گذشته به سرمایه گذاران می گفتیم و هر ماه در گالری های پیشرفت خود به نمایش می گذاشتیم. معدن کاکولا به سرعت در حال ساخت، جلوتر از برنامه و منطبق با بودجه است. به گفته فریدلند، کاکولا، که انتظار می رود تولیدش را ظرف کمتر از یک سال آینده آغاز کند، از اعتبارنامه های سبز درجه یکی نیز برخوردار خواهد بود. او گفت: این معدن برای تولید مسی طراحی شده است که بیشترین انطباق را با حفاظت از سلامت محیط زیست داشته باشد، که برای نسل جدید امروزی سرمایه گذاران متعهد به محیط زیست و جامعه اهمیتی حیاتی دارد.

توسعه مرحله به مرحله

این شرکت مستقر در ونکوور همچنین یک مطالعه پیش امکان سنجی برای استخراج 1.6 میلیون تن در سال مس از معدن کانسوکو برای برخورداری کامل از یک کارخانه توسعه یافته با ظرفیت 7.6 میلیون تن در سال در کاکولاست. ایوانهو شرح داد: پروژه کاموآ-کاکولا، که با شراکت گروه چینی زی جین ماینینگ در حال توسعه است، مرحله به مرحله به پیش خواهد رفت تا زمانی که از چهار معدن عملیاتی با نرخ تولید مجموعاً 19میلیون تن در سال برخوردار شود. این شرکت خاطرنشان کرد: انتظار می رود اوج تولید سالیانه از کاکولا، کانسوکو، کاکولا وست و کاموآ نورت از 800 هزار تن بگذرد.

منبع: ماینینگ

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 812

به "معدن مس کاکولا دومین مجتمع معدنکاری مس جهان می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معدن مس کاکولا دومین مجتمع معدنکاری مس جهان می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید