کدام کشورهای آسیایی مرزشان را به روی گردشگران باز کردند؟ ، آسیا شدیدترین و سختگیرانه ترین قوانین را برای گردشگران دارد

به گزارش شهر وبلاگ، از زمان شیوع ویروس کرونا (کووید-19) در سراسر دنیا، آسیا یکی از شدیدترین و سختگیرانه ترین محدودیت ها و قوانین را در بستن مرزها داشته است. در حالی که کشورها اروپایی مدتی است مرزهای خود را بازگشایی نموده و همچنان به این فرایند ادامه می دهند، کشورهای آسیایی با رویکرد بسیار محتاطانه تری به سفرهای ورودی توجه کردند.

کدام کشورهای آسیایی مرزشان را به روی گردشگران باز کردند؟ ، آسیا شدیدترین و سختگیرانه ترین قوانین را برای گردشگران دارد

برای سفر با قیمت تور پوکت زمستان همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

تارنمای گردشگری دیگری به نام سی ان تراولر نیز در خصوص شرایط بازگشایی مرز کشورهای آسیایی اینگونه نوشت: درکل، شرایط بازگشایی مرزهای آسیا بسیار متفاوت است؛ به عنوان مثال، درحالی که هند هنوز در حال مبارزه با یکی از بدترین بیماری های ویروسی دنیا است، مالدیو از 15 ژوئیه استقبال از مسافران خارجی را آغاز نموده است؛ این درحالی است که مرزهای آسیای شرقی بجز در بعضی موارد محدود همچنان بسته است.

با این وجود محدودیت در جنوب شرقی آسیا بسیار متفاوت است؛ اگرچه تایلند میخواهد ماه آینده پذیرای گردشگران باشد، اما اندونزی تاریخ های بازگشایی مرزهای خود را که برای ماه سپتامبر معین شده بود، فعلا به تعویق انداخته است.

ترکیه که در غرب آسیا و اروپا واقع شده است، از جمله اولین کشورهایی بود که محدودیت های سفر خود را لغو کرد، اما بعضی کشورهای همسایه با احتیاط بیشتری پیش می فرایند و از این رو مرزهای این کشورها همچنان بسته و پروازهای بین المللی به طور موقت متوقف شده اند.

کشورهای آسیایی که مرزهای خود را برای گردشگران بازگشایی کردند

کامبوج

کامبوج از روز بیستم ماه مه سال 2020، ممنوعیت سفر به این کشور را لغو نموده است. با این حال ورود به این کشور بسیار سخت خواهد بود چرا که کامبوج برنامه های ویزای الکترونیکی و ویزا بدو ورود را تا اطلاع ثانوی متوقف نموده است و همچنین خدمات مربوط به دنیاگردی را از 10 ژوئن به حالت تعلیق درآورده است.

دولت این کشور همچنین شرایط سختگیرانه ای برای ورود به کامبوج نیز افزوده است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

*گواهی معتبر پزشک که کمتر از 72 ساعت دریافت شده و نشان دهنده منفی بودن آزمایش کووید-19 در فرد باشد؛

*مبلغ 200 هزار دلار سپرده به برای تامین هزینه در صورت ابتلا به ویروس کرونا؛

به محض ورود به کامبوج، مقامات بهداشتی از همه مسافران می خواهند آزمایش کووید-19 را انجام دهند و منتظر دریافت نتایج آزمایشگاه باشند. بعضی از مسافران از انتظار به مدت 24 ساعت در شرایط سخت برای دریافت جواب آزمایش خود گزارش داده اند.

*مسافران باید به مدت 14 روز تحت نظارت مقامات محلی در منزل خود قرنطینه شوند.

چین

از تاریخ سوم سپتامبر 2020، چین به مسافران هشت کشور اجازه داده است تا تحت شرایطی وارد این کشور شوند. مسافران تایلند، کامبوج، پاکستان، یونان، دانمارک، اتریش، سوئد و کانادا می توانند به پکن سفر نمایند اما باید تحت آزمایش و قرنطینه قرار گیرند. مسافران باید برای بازدید از چین واجد شرایط دریافت ویزا باشند؛ این کشور هنوز برای گردشگران عمومی باز نیست.

اندونزی

بازگشایی بالی به روی گردشگران خارجی ممکن است تا خاتمه سال 2020 به تأخیر بیفتد. در ابتدا، فرماندار بالی خاطرنشان کرد که این جزیره در 11 سپتامبر سال 2020 مجدداً مرزهای خود را برای گردشگری بین المللی بازگشایی می نماید اما ظاهرا اجرای این فرمان به تعویق افتاده است.

شرایط ورود: کلیه گردشگرانی که به بالی می رسند باید پاسخ منفی آزمایش کووید-19 خود را به همراه داشته باشند در غیر این صورت پس از ورود با هزینه شخصی آنها آزمایش انجام می گردد.

دولت اندونزی در حال حاضر به جزئیات دیگری درباره بازگشایی مرزها اشاره ننموده است.

ژاپن

ژاپن کشوری که از ماه مارس مرزهای خود را بر روی گردشگران خارجی بسته بود، در حال حاضر برای بازگشایی مرزها برای گردشگران بین المللی آماده می گردد و فهرستی از کشورهایی که محدودیت ها ابتدا برای آنها برداشته می گردد را به اطلاع عموم رسانه است؛ به گفته دولت ژاپن، آنها در نظر دارند ابتدا مرزها برای این کشورها بازگشایی نمایند:

سنگاپور، ویتنام، تایلند، استرالیا، نیوزلند، تایوان، کره جنوبی، چین و مالزی

نخست، ژاپن در نظر دارد مرز را برای مسافران تجاری، سرمایه گذاران و سایر بازدیدنمایندگان ضروری و پس از آن برای دانشجویان و در آخر گردشگران عمومی بازگشایی کند.

کلیه افرادی که وارد ژاپن می شوند مشمول قرنطینه 14 روزه خواهند بود. با این حال دولت ژاپن اعلام نموده در صورتی که آزمایش کووید-19 پیش و پس از ورود این افراد منفی باشد، می توانند از قرنطینه خارج شوند.

قرقیزستان

مرزهای قرقیزستان روز بیست و یکم اوت به صورت رسمی برای گردشگران بازگشایی شده است و اکنون به کشورهای منتخب اجازه می دهد برای نخستین بار پس از بستن مرزهای خود در ماه مارس، بار دیگر به این کشور سفر نمایند.

برای بازدید از این کشور، آزمایش کرونا و قرنطینه ضروری نیست اما دولت این کشور انجام آزمایش را توصیه می نماید.

کشورهای این فهرست عبارتند از: روسیه، انگلیس، چین، پاکستان، ترکیه، امارات و بسیاری از کشورهای اروپایی.

مالزی

از 22 ژوئیه، مالزی استثنائاتی برای گردشگران به این کشور قائل شده است. مرزهای مالزی از ماه مارس به روی گردشگری بین المللی بسته شده و تا روز 31 اوت نیز بازگشایی نخواهد شد، اما اکنون چند راه برای ورود گردشگران منتخب وجود دارد.

در حال حاضر مسافران مناطق سبز از نظر گستردگی کرونا با هدف درمان یا سرمایه گذاری می توانند وارد مالزی شوند؛ این کشورها عبارتند از:

مالزی اکنون از 1 ژوئیه به گردشگران پزشکی اجازه ورود به کشور را می دهد. این یک روش عالی برای راه اندازی مجدد آهسته بخشی از بخش گردشگری است و در عین حال به گردشگران اجازه می دهد به طور مستقیم در این کشور سرمایه گذاری نمایند. دولت موافقت نموده است که به بیماران کشورهای منطقه سبز معین شده اجازه دهد برای مداوا به مالزی وارد شوند. از 21 ژوئیه، کشورهای منطقه سبز فعلی عبارتند از:

برونئی، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزلند.

مالدیو

مالدیو مرزهای خود را برای گردشگری بین المللی روز 15 ژوئیه 2020 بازگشایی کرد و پروازهای بین المللی خود را از سر گرفت. مالدیو تحت قوانین و شرایط عادی برای تمامی کشورها ویزا صادر می نماید. مسافران ملزم به اثبات منفی بودن آزمایش کووید-19 هستند که حداکثر72 ساعت قبل اجرا شده باشد.

نپال

همزمان با از سرگری پروازای بین المللی، نپال روز اول سپتامبر 2020 مرزهای خود را برای گردشگری بین المللی بازگشایی می نماید.

دولت نپال خاطرنشان کرد که همه پروازهای بین المللی و داخلی روز 17 اوت از سر گرفته می شوند، اما از آن موقع برای اول سپتامبر برنامه ریزی شده است.

این بازگشایی درست از سپتامبر تا نوامبر که فصل آغاز بازدید گردشگران از نپال است، آغاز می گردد.

نپال نیز همانند دیگر کشورهای ذکر شده شرط ورود به این کشور را داشتن نتیجه منفی آزمایش کرونا (بدون محدودیت زمانی) اعلام نموده است.

تایلند

تایلند از اول ژوئیه سال 2020 آغاز به بازگشایی مرزهای خود برای گردشگران مجاز خارجی خواهد نمود.

مسافرانی که مجاز به ورود به تایلند خواهند بود: بازرگانان، کارگران ماهر، افرادی که خانواده تایلندی دارند، افرادی که به دنبال خدمات بهداشتی در تایلند هستند.

ازبکستان و ویتنام نیز با شرایط تقریبا مشابه از 15 اوت پذیرای بعضی مسافران مجاز خواهند بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 710

به "کدام کشورهای آسیایی مرزشان را به روی گردشگران باز کردند؟ ، آسیا شدیدترین و سختگیرانه ترین قوانین را برای گردشگران دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورهای آسیایی مرزشان را به روی گردشگران باز کردند؟ ، آسیا شدیدترین و سختگیرانه ترین قوانین را برای گردشگران دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید