عراقچی: گام ضروری برای احیای برجام، لغو تمامی تحریم ها است

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - رییس هیات ایرانی حاضر در هجدهمین نشست کمیسیون برجام در خاتمه دومین جلسه حضوری این نشست تاکید نمود: لغو تمام تحریم های آمریکا که در دوران رییس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام است.

عراقچی: گام ضروری برای احیای برجام، لغو تمامی تحریم ها است

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، در روز آدینه برگزار گردید. ارائه گزارش رایزنی های فنی اجرا شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار این نشست بود.

نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی های کارشناسان ایران و کشورهای 4+1 را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش کردند.

سیدعباس عراقچی، رییس هیات کشورمان، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعاملات جدی، گفت: این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

عراقچی مجددا تاکید نمود: لغو کلیه تحریم های آمریکا که در دوران رییس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف کرده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

در سرانجام این جلسه، توافق شد جلسه آینده کمیسیون در سطح معاونین در روز چهارشنبه آینده در وین برگزار گردد و بلافاصله در چارچوب گروه های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده برای تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف ها در حوزه برطرف تحریم و اقدامات هسته ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

شایان ذکر است هیات کشورمان در نشست وین، در چهار روز گذشته رایزنی های مستمری با کشورهای مشارکت کننده در برجام (سه کشور اروپایی، چین و روسیه) و نیز با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک از اتحادیه اروپا، به صورت دوجانبه و چندجانبه، انجام داد که در هیچ یک از آنها آمریکا حضور نداشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1260

به "عراقچی: گام ضروری برای احیای برجام، لغو تمامی تحریم ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: گام ضروری برای احیای برجام، لغو تمامی تحریم ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید