ضرورت ایجاد بسته حمایتی هدفمند برای شرکت های دانش بنیان و خلاق

به گزارش شهر وبلاگ، نماینده مجلس گفت: قاطبه شرکت های خلاق و دانش بنیان در ابتدای کار، تجربه چندانی در امور تجاری، بازاریابی، فروش محصول و مدیریت منابع انسانی ندارند، باید بسته های حمایتی هدفمندی برای توانمندسازی این شرکت ها تدوین شود.

ضرورت ایجاد بسته حمایتی هدفمند برای شرکت های دانش بنیان و خلاق

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هادی بیگی نژاد کننده حوزه انتخابیه همدان و ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت های مورد نیاز شرکت های خلاق و دانش بنیان، به ویژه در دو حوزه خرید خدمات و محصولات و تجربه اندوزی قابل تخصیص است.

دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: قاطبه شرکت های خلاق و دانش بنیان در ابتدای کار، تجربه چندانی در امور تجاری، بازاریابی، فروش محصول و مدیریت منابع انسانی ندارند، باید بسته های حمایتی هدفمندی برای توانمندسازی این شرکت ها، تدوین شود. این حمایت همیشه نقدی نیست و می تواند در قالب مشاوره یا خدمات و پشتیبانی های اداری صورت گیرد.

بیگی نژاد ضمن تبیین نقش شرکت های خلاق و نوآور در کشور، اظهار کرد: خرید خدمات و محصولات خلاق و دانش بنیان، دیگر روش حمایتی بسیار کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از شرکت های فناور و خلاق گله مند هستند که مقاومت های در برابر خرید کالای ایران ساخت وجود دارد و لابی واردات مانع از شرکت این شرکت های جوان می شود.

وی شرح داد: البته در حال حاضر قانون محصول مشابه داخلی وجود دارد و باید تلاش کرد تا این قانون به شکل موثری اجرا شود. بر اساس این قانون در صورت تولید محصول در داخل کشور، وزارت صمت نباید اجازه واردات محصول مشابه خارجی را بدهد.

کننده مجلس شرح داد: گاهی هم راه های برای دور زدن این قوانین پیدا می شود، مثلاً دستگاه پیش از ورود به ایران باز شده و در قالب قطعات وارد کشور می شود و در داخل کشور مونتاژ می شود، ما البته درصدد هستیم که جلوی این گونه موارد را هم بگیرم. به صورت کلی باید تلاش کرد تا همه دستگاه ها و نهاد های اجرایی و عمومی مکلف شوند که کالای ایران ساخت تهیه کنند.

کننده حوزه انتخابیه همدان و ملایر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حوزه فعالیت شرکت های خلاق گفت: ما در کشور در حوزه های بی شماری به خلاقیت نیاز داریم. برای مثال یک استارتاپ خوب دیدم که برای خریداران بالقوه خانه با استفاده از فناوری واقعیت اضافه نموده امکان دیدن مبلمان و دکوراسیون نهایی منزل را فراهم می کرد تا آن ها منزل مورد نظر خود را انتخاب کنند. شرکت های خلاق در حوزه های وسیعی مانند کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری، میراث فرهنگی، زیرساخت های فناوری اطلاعات و دیگر رشته ها می توانند سرمنشاء اثرات مثبت بسیاری باشند.

عضو قوه مقننه افزود: بر این اساس خدمت به شرکت های خلاق خدمت به جامعه است و ما هم در نهاد قانونگذار مجلس از هیچ تلاشی برای توسعه چتر حمایتی بر سر فعالان فناور و خلاق کشور، فروگذار نخواهیم کرد.

بیست آمار

بیست آمار | آشنایی با علم آمار و ریاضیات

مجله عکسها

مجله عکسها | مجله تفریحی و سرگرمی عکسها
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1581

به "ضرورت ایجاد بسته حمایتی هدفمند برای شرکت های دانش بنیان و خلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ایجاد بسته حمایتی هدفمند برای شرکت های دانش بنیان و خلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید