شغل جدید در روزهای کرونایی ، نگهداری از بیماران کرونایی، چند؟

به گزارش شهر وبلاگ، هزینه گزاف نپردازید! شبانه روزی و در تمام نقاط تهران، دلسوزانه ترین مراقبت بیمار را با ما تجربه کنید!، کمک رسانی و همراهی بیمار کرونا خود را به ما بسپارید؛ این جملات را بگذارید کنار دو عکس اسلایدی؛ اولی فردی را نشان می دهد که گان بیمارستانی به تن کرده، با ماسک و شیلد صورت و دستکش. درست مثل پرستاران و پزشکان بخش کرونای بیمارستان ها. اسلاید بعدی دستان بیماری را نشان می دهد که در دست دستکش پوشیده پرستار قرار گرفته است. این ترکیب یک آگهی تبلیغاتی استخدام پرستار برای نگهداری از بیماران کرونایی در منزل است. مفاهیمی که عکس ها به مخاطب القا می کند، هم محافظت حداکثری با تجهیزات لازم است و هم اطمینان خاطر از حمایت همه جانبه روحی و جسمی بیمار.

شغل جدید در روزهای کرونایی ، نگهداری از بیماران کرونایی، چند؟

به گزارش خبرنگاران، پرستاری از سالمند یا بیماران در منزل شغل جدیدی نیست و سال هاست به صورت حرفه ای در قالب شرکت های خدماتی ارائه می شود. بیمار سرپایی یک نرخ دارد و بیمار پوشکی و زمین گیر یک نرخ دیگر. هشت، نه ماهی می شود که یک تعرفه جدید به نرخ پرستاری شبانه روزی یا پاره وقت از بیمار اضافه شده است؛ نگهداری از بیمار کرونایی.

520 هزار تومان شبانه روزی و 280 هزار تومان 12 ساعته

با فرستنده آگهی که تماس می گیریم، خودش را موسوی، پرستار حرفه ای معرفی می کند که بیش از پنج سال است نگهداری از سالمند و بیمار را در منزل و بیمارستان انجام می دهد. بیمار کرونایی شما در منزل است یا بیمارستان؟ با این سوال شروع می کند، یعنی فرقی برای پرستار استخدامی ندارد کجا از مریض نگهداری کند؛ نرخ هایش اما فرق می کند. از منطقه محل سکونت سوال می کند و بعد نرخ ها را می گوید: 520 هزار تومان شبانه روزی و 280 هزار تومان دوازده ساعته. هر تایمی از روز که خودتان راحت باشید و بخواهید می آیم و مراقب بیمارتان هستم.

سن وسال و شرایط جسمی بیمار را می پرسد و اطمینان خاطر می دهد که دلسوزانه ترین نگهداری را از او خواهد داشت: چون بیمار در منزل است، پس خودتان برایش غذا تهیه می کنید. خیال تان بایت موارد دیگر هم راحت باشد. من در طول سال ها فعالیت تجربه کافی برای مواجهه با شرایط متفاوت را دارم و در حال حاضر مدیریت اعزام نیرو برای پرستاری از بیمار را انجام می دهم.

همراه بیمار کرونایی بستری در بیمارستان هم می شوم

آیا در بیمارستان هم افراد متفرقه به عنوان همراه می توانند از بیمار کرونایی مراقبت کنند؟ گشت کوتاهی اطراف بیمارستان های خصوصی و دولتی سطح شهر جواب این سوال را می دهد. همراه بیمار، با تجربه بیست ساله برای مراقبت از بیمار کرونایی شما در بیمارستان هستم. این یک نمونه از آگهی هایی است که در خیابان های نزدیک به بیمارستان های دولتی و خصوصی به چشم می خورد و حاکی از رواج این شغل برای مردان و به ویژه زنان است.

موسوی در مورد نگهداری از بیمار کرونایی در بیمارستان به می گوید: بله؛ هیچ فرقی نمی کند. در این ماه ها مواردی بود که در بیمارستان هم به عنوان همراه چند ساعت از روز را کنار بیمار گذراندم. فقط بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه هستند، به همراه نیاز ندارند، ولی وقتی به بخش منتقل می شوند، همراه لازم دارند.

او توضیح می دهد که در مورد این ویروس در بسکمک از موارد چند نفر از اعضای خانواده مبتلا می شوند و همین امر باعث می شود که نگهداری از بیمار سخت تر باشد. به خصوص وقتی یک نفر در بیمارستان بستری باشد و بقیه اعضای خانواده یا خودشان با بیماری درگیر هستند یا اینکه از محیط بیمارستان و احتمال ابتلا به کرونا می ترسند، همین موضوع باعث می شود که به فکر استخدام همراه مراقبت از بیمار می افتند.

در گذشته اسم همراه بیمار که می آمد، ذهن ها به سمت تصاویری می رفت از خانواده هایی که کنار بیمارستان ها زیرانداز انداخته یا چادر زده اند و کنار جوی خیابان شب را صبح می کنند و در راهروهای بیمارستان ها مدام از این اتاق به آن اتاق می فرایند و به پرستاران برای انجام کارهای شخصی بیمارشان کمک می کنند، اما همراه بیمار بودن حالا یک شغل رسمی تلقی می شود.

کرونا شبیه بیماری های عفونی دیگر است، نه بیشتر

این روزها گویا غم نان سنگین تر از غم جان است. از موسوی سوال می کنیم همراه بیمار کرونایی شدن یک نوع ازخودگذشتگی می خواهد؛ به هر حال احتمال اینکه همراه یا پرستار بیمار به ویروس مبتلا شود، کم نیست؛ چطور با این موضوع کنار آمده است؟ او بیماری ناشی از ویروس کووید-19 را شبیه بقیه بیماری های عفونی و قابل سرایت توصیف می کند: کرونا طبق تجربه هشت ماهه ای که من و دیگر همکارانم داشته ایم، دقیقا مانند دیگر بیماری های بخش عفونی بیمارستان هاست. شاید اسم ویروس به دلیل همه گیری زیاد ترسناک باشد، اما مراقبت ها یکسان است. در بخش های عفونی بیمارستان ها همین تجهیزات استفاده می شود تا مراقبان و کارکنان مراکز درمانی در معرض آلودگی قرار نگیرند.

او همچنین توضیح می دهد که آلوده نشدن داخل ماسک و استفاده از دستکش برای همراه بیمار کرونایی ضروری است که همین وسایل را پرستاران در بخش های کرونا هم دارند.

شرکت های خدمات مراقبتی تضمین پرستار هستند

این قصه اما یک وجه دیگر هم دارد. شرایط اقتصادی آنقدر شرایط را برای همه سخت کرده که شاید دیگر کسی حتی در صورتی که سلامت باشد هم نمی تواند روزها و هفته ها از کار و زندگی خود بیفتد و سرکار نرود تا در بیمارستان همراه بیمارش بماند؛ اینجاست که کسانی با نصب آگهی بر دیوار خیابان های نزدیک بیمارستان ها یا در سایت های نیازمندی های کالا و خدمات، برای همراه بودن اعلام آمادگی می کنند، حتی در این روزها که بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی است و قطعا احتمال مبتلاشدن خودشان هم کم نیست.

اگر از معضل و آسیب چنین شغلی که برخی از زنان و مردان مشغول به آن هستند، صرف نظر کنیم، موضوع اطمینان به این افراد مطرح می شود. آیا می توان به راحتی مریض خود را در بیمارستان به دست این افراد سپرد؟! موسوی در واکنش به این نگرانی به شهفرایندآنلاین می گوید: ما به صورت انفرادی و شخصی اقدام به انتشار آگهی نکرده ایم. من و دیگر همکارانم در قالب شرکت ارایه خدمات مراقبت های بالینی کار می کنیم و در صورت بروز مشکل شرکت جوابگوی شما خواهد بود.

بیمار کرونایی همراه نیاز ندارد

بیمار کرونایی، همراه نیاز ندارد. این جمله ای است که پرستار اورژانس یکی از بیمارستان های دولتی تهران در واکنش به سوالی در مورد باب شدن استخدام همراه بیمار کرونایی می گوید: ما از خانواده ها می خواهیم به علت شرایط سرایت بیماری کرونا از مراجعه غیرضروری به بیمارستان خودداری کنند، هیچ بیمار کرونایی نیاز به همراه ندارد.

این در حالی است که به دلیل افزایش بسیار زیاد موارد بستری بیماران کرونایی شنیده می شود در برخی مراکز درمانی کادر درمان به خانواده ها می گویند نیروهای شیفت جوابگوی رسیدگی به همه بیماران نیستند و در صورت تمایل می توانید خودتان کارهای مریض بستری را انجام دهید. این پرستار اما این موارد را بسیار نادر می داند. او می گوید: سرایت این بیماری در مراکز درمانی به علت دوز بالای ویروس به مراتب بیشتر است و از ابتدای بحران کرونا به همه توصیه کرده ایم به ملاقات بیمار کرونایی نیایند، اما برخی افراد این نکات را رعایت نمی کنند و سلامت خود و دیگران را به خطر می اندازند.

منبع: شهفرایندآنلاین

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 872

به "شغل جدید در روزهای کرونایی ، نگهداری از بیماران کرونایی، چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شغل جدید در روزهای کرونایی ، نگهداری از بیماران کرونایی، چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید