شاهدان عینی علیه نزدیکان بن سلمان در پرونده خاشقجی شهادت دادند

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، نخستین جلسه دادگاه غیابی 20 مقام سعودی روز گذشته در دادگاه ترکیه در مورد پرونده ترور جمال خاشقجی منتقد نظام سعودی برگزار گردید.

شاهدان عینی علیه نزدیکان بن سلمان در پرونده خاشقجی شهادت دادند

در جریان این جلسه زکی دمیر یکی از کارمندان کنسولگری عربستان در استانبول به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شد.

وی اظهار داشت: بعد از گذشت کمتر از یک ساعت از ورود خاشقجی به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول، از من خواسته شد فِرهای موجود در ساختمان را روشن کنم. شرایط بسیار وحشت آور بود.

یکی از فرضیه های مطرح در مورد ترور خاشقجی، سوزاندن جسد وی توسط عوامل سعودی است.

بر اساس کیفر خواست مطرح شده، احمد عسیری معاون سابق رئیس سازمان اطلاعات عربستان و سعود القحطانی مشاور سابق دربار پادشاهی عربستان سعودی که هر 2 از نزدیکان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به شمار می فرایند به تحریک برای قتل عمد متهم هستند.

18 متهم دیگر نیز به صورت هوایی برای مشارکت در ترور خاشقجی به ترکیه منتقل شده بودند.

زکی دمیر گفت: من دیدم که رنگ مرمرهای اطراف این فرها تغییر نموده به طوری که انگار با مواد شیمیایی تمیز شده بودند. زمانی که یک خودرو با شیشه های دودی به نزدیک در پارکینگ رسید من خواستم برای باز کردن درب یاری کنم که از من خواسته شد، این محل را ترک کنم.

در این جلسه که به دور از دوربین خبرنگاران برگزار گردید تعدادی از کارمندان تُرک کنسولگری عربستان در استانبول نیز سخنانی را مطرح و اظهار داشتند که از آنها خواسته شده بود روز ترور خاشقجی، در این ساختمان حضور نداشته باشند.

یاسین آکتای مشاور حزبی رئیس جمهور ترکیه که روابط محبت آمیز ای با خاشقجی داشت نیز گفت: عدالت دیر یا زود گریبانگیر قاتلان خاشقجی خواهد شد. من قبل از ترور خاشقجی با وی درباره اقدامات خصمانه سعود القحطانی علیه او و تهدیداتی که خانواده اش را در معرض خطر قرار داده صحبت کردم.

قرار شد جلسه بعدی در تاریخ 24 نوامبر آینده برگزار گردد.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 486

به "شاهدان عینی علیه نزدیکان بن سلمان در پرونده خاشقجی شهادت دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهدان عینی علیه نزدیکان بن سلمان در پرونده خاشقجی شهادت دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید