سقف ارائه خدمات درمان ناباروری برداشته شد ، خدمات بیمه ای به درمان سقط مکرر تعلق می گیرد؟

به گزارش شهر وبلاگ، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با اعلام اینکه سقف ارایه خدمات درمان ناباروری برداشته شده است، در عین حال گفت: خدمات مربوط به درمان سقط های مکرر نیز به خدمات بیمه ای اضافه شده است.

سقف ارائه خدمات درمان ناباروری برداشته شد ، خدمات بیمه ای به درمان سقط مکرر تعلق می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران، مهدی رضایی گفت: خدمات مربوط به ناباروری درمجموع جزء خدمات گران قیمت محسوب می گردد، خوشبختانه از سال گذشته این خدمات برای نخستین بار تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفته است؛ چون در سال اول خدمت بود مشکلاتی در نحوه ارایه خدمت به وسیله سازمان های بیمه گر مشاهده شد.

وی اضافه نمود: به تدریج اشکالات معین شده و ما در سیر تکاملی شاهد ارتقای خدمات هستیم، سال گذشته بسته هایی به وسیله شورای عالی بیمه تدوین و ابلاغ شد که ارایه دهندگان خدمت معترض این بسته ها بودند، زیرا محدودیت هایی را اعمال می کرد به نوعی که ارایه دهندگان خدمت متضرر می شدند، بنابراین برای عقد قرارداد ارایه دهندگان خدمت تمکین نمی کردند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه در ارایه خدمات تجدید نظرهایی صورت گرفت، توضیح داد: درحال حاضر خدمات ارایه می گردد و بیمه بدون سقف خدمات را خریداری می نماید، ضمن اینکه تعرفه های تحت پوشش در سازمان های بیمه گر پایه بر مبنای تعرفه های دولتی انجام می شد که این مساله هم مورد نقد بود؛ در حال حاضر تعرفه های عمومی هم که تقریبا 1.5 برابر تعرفه های دولتی محسوب می گردد تحت پوشش قرارگرفته است که امیدواریم با تقویت منابع، به تعرفه های بخش خصوصی مصوب دولت نیز در آینده تعمیم یابد.

رضایی با بیان اینکه بهتر است مردم از خدمات در بخش دولتی استفاده نمایند اظهار کرد: در بخش دولتی 90 درصد خدمات در بخش سرپایی و بستری تحت پوشش قراردارد، 10 درصد فرانشیز به وسیله بیمه شده پرداخت می گردد، اگر بیمه شده ای به بخش خصوصی مراجعه کند، تعرفه عمومی که تقریبا 1.5 برابر تعرفه دولتی است مبنای پرداخت بیمه ها قرار خواهد گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با تاکید براینکه درحال حاضر سقف ارایه خدمات برای درمان ناباروری نیز برداشته شده است گفت: اگر افرادی ناباروری ثانویه داشته باشند نیز خدمات برای آنها درنظرگرفته شده است، بعلاوه سقط های مکرر نیز به خدمات بیمه ای اضافه شده است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اضافه نمود: یکی از راهکارهای درست در هزینه کرد نظام سلامت و بهبود اثربخشی آن استفاده منابع به وسیله بیمه هاست، لذا عملکرد این دو سال گذشته نیز نشان می دهد که با توجه به این رویکرد دقیق تر به اهداف نزدیک می شویم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1401 بروزرسانی: 29 مرداد 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1993

به "سقف ارائه خدمات درمان ناباروری برداشته شد ، خدمات بیمه ای به درمان سقط مکرر تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف ارائه خدمات درمان ناباروری برداشته شد ، خدمات بیمه ای به درمان سقط مکرر تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید