زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان

به گزارش شهر وبلاگ، مدیر کل هواشناسی استان کرمان گفت: میانگین بارش نزولات جوی در سال زراعی جاری 1400-1399تا تاریخ چهاردهم فروردین ماه به میزان 3/35 میلیمتر به ثبت رسیده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته و بلند مدت به ترتیب 145 و 113 میلیمتر می باشد.

زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان

به گزارش خبرنگاران کرمان، تورج جدیدی اضافه کرد: استان کرمان نسبت به دوره مشابه سال قبل 76 درصد کاهش و نسبت به آمار بلند مدت مشابه به میزان 69 درصد کاهش در بارندگی را داشته است.

وی با اشاره به آمار بارش ثبت شده در ایستگاههای هواشناسی استان گفت: در بین ایستگاه های استان بیشترین بارش طی این مدت در شهرستان کوهبنان به میزان 88 میلیمتر و کمترین مقدار آن شهرستان ریگان به میزان 5/4 میلیمتر به ثبت رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به آمار بارش شهر کرمان گفت: شهر کرمان تا به امروز 5/36 میلیمتر بارش داشته است که این میزان در بازه زمانی مشابه سال گذشته و بلند مدت به ترتیب 107 و 82 میلیمتر می باشد؛ بنابراین بارش در شهرستان کرمان نسبت به دوره مشابه سال قبل 70 در صد کاهش و نسبت به مدت مشابه بلند مدت 46 درصد کاهش را نشان می دهد.

جدیدی اضافه کرد: استان کرمان تا کنون 26 درصد بارش یک سال کامل آبی را دریافت کرده و تا خاتمه اسفند ماه سال گذشته حدود 73 درصد از مساحت استان تحت تاثیر خشکسالی خفیف تا بسیار شدید و حدود 24 درصد از مساحت استان در محدوده نرمال بوده است.

وی با اشاره به آمار بلند مدت ثبت شده در هواشناسی کرمان گفت: درزمستان سال گذشته شاهد کمترین میزان بارش در 50 سال اخیر بودیم درحالی که پیش از این زمستان سال 1396 کم بارش ترین زمستان بوده است.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1268

به "زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید