دراکولا، قسمت شانزدهم و پایانی؛ پایان راه دراکولا

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگارانـ قسمت شانزدهم و پایانی سریال دراکولا به تهیه کنندگی و کارگردانی مهران مدیری سه شنبه 22 تیر ماه 1400 وارد شبکه نمایش خانگی شد.

دراکولا، قسمت شانزدهم و پایانی؛ پایان راه دراکولا

در خلاصه داستان این قسمت آمده است:

و سرانجام کیف پول...

قسمت شانزدهم با یک آدم ربایی اشتباهی شروع می شود. گروگان گیر ها به جای ژاله، مینا را با خود می برند. مینا هم که برای کسی جز چمچاره ارزشی ندارد. بدین ترتیب گروگان گیر ها باز هم از خودشان شکست می خورند. همزمان کامروا هم یک کلمه به یادش می آید: سوله. همه به سمت سوله حرکت می کنند، به این امید که کیف پول کامروا آن جا باشد. گروگان گیر ها مینا را که فایده ای برای شان ندارد، آزاد می کنند و همه به لطف بلاهت هوشمند که لوکیشن سوله را در استوری اینستاگرامش می گذارد، به سمت سوله می فرایند.

در سوله همه به جان هم می افتند و درنهایت دستگیر می شوند و تنها کسی که از معرکه می گریزد، کامرواست. یک پیچ خطرناک نزدیک سوله، دره و رودخانه جایی است که کامروا یک بار دیگر تصادف می کند و می میرد. هرچند این هم یک صحنه سازی دیگر است. کامروا با نقشه ای دقیق از همه دردسرهایش فرار می کند و از کشور خارج می شود و هوشمند کلید گاوصندوق مال و اموال کامروا هم شش ماه بعد خودش را به او می رساند.

سریال دراکولا بعد از شانزده قسمت به پایان می رسد. قسمت پایانی این سریال از تمام قسمت های قبلی هم ضعیف تر، بی مزه تر و بدتر است. همه چیز سمبل کاری می شود تا فقط یک نقطه در پایان داستان مسخره ای گذاشته شود که خیلی زودتر از این ها خودش را لو داده بود که به جایی نخواهد رسید.

دراکولا در تمام شانزده قسمتش حتی خوش بین ترین بیننده های مهران مدیری را راضی نکرد. داستان بی سر و ته و شخصیت های لوس و بی مزه دراکولا در شانزده قسمت یکی از بدترین سریال های تاریخ شبکه نمایش خانگی را رقم زدند و خیلی زود فلنگ را بستند.

پیراهن شخصیت کامروا وقتی به سوله می رسند، ناگهان تبدیل به پیراهن دو سکانس قبل تر می شود و گروه سازنده به جای این که آن را عوض کند با وقاحت تمام با آن مثلاً شوخی می کند و این کار را فقط و فقط مهران مدیری می تواند بکند. کسی کاری به کار او ندارد. فرار رو به جلو را هم خوب بلد است و نهایتاً معذرت خواهی می کند. اشتباه است دیگر. پیش می آید. ما هم همگی آدمیم!

مهران مدیری ای که فرقی نمی کند سریال دراکولایش محبوب باشد یا منفور سریال بعدی اش را خواهد ساخت. او در یک سریال دیگر به نام بازیگر خواهد بود و در تلوزیون با دورهمی اش خواهد بود. مدیری این جا مدیری آن جا و مدیری همه جا. اگر هم کسی خدای نکرده به دیده شک به این حماسه حضور همه جانبه مهران مدیری در همه جا و همه عرصه های تصویری بنگرد، حتماً حسود است دیگر. این حضور حداکثری حتماً ناشی از استعداد بی همتای اوست، استعداد حضور. استعداد خودی بودن.

سریال دراکولا با کیفیتی بسیار نازل تر از فصل اولش به پایان می رسد. شکست دیگری در کارنامه سریال سازی مهران مدیری که شکست هایش فراموش و پیروزیت هایش جار زده می شود. این شکست حتی به پای پیمان قنام خانی هم نوشته می شود. قنام خانی ای که چندی پیش سریال پیروز خوب، بد، جلف را نوشته بود و در هیولا هم حضورش در کنار مدیری اتفاق نسبتاً خوبی را رقم زد.

به هر روی سریال دیگری از مهران مدیری به پایان می رسد. سریالی که شاید قربانی پر کاری کارگردانش شد. کارگردانی که ثابت کرد دیگر وسواس گذشته اش را ندارد. با به پایان رسیدن دراکولا هم فصل دیگری در شبکه نمایش خانگی به پایان می رسد تا با اضافه شدن چند سریال دیگر شکل و شمایل این شبکه تغییر کند.

بیست آمار

بیست آمار | آشنایی با علم آمار و ریاضیات

مجله عکسها

مجله عکسها | مجله تفریحی و سرگرمی عکسها
منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1569

به "دراکولا، قسمت شانزدهم و پایانی؛ پایان راه دراکولا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراکولا، قسمت شانزدهم و پایانی؛ پایان راه دراکولا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید