جزئیات جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد

به گزارش شهر وبلاگ، شهرداری تهران جزئیات جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت را خاطرنشان کرد.

جزئیات جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران شهرداری تهران خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران و بنابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و پیروز حناچی شهردار تهران، از آنجا که زمان کار اداره ها از 7 تا 14 است طرح ترافیک و طرح محدوده آلودگی هوا از ساعت 8 تا 16 اجرا می گردد، همچنین بعد از ساعت 14 خروج از محدوده های ترافیکی بلامانع است.

پنج شنبه ها هم طرح آلودگی هوا از ساعت 8 صبح تا 13 اجرا می گردد و در صورت تردد از سهمیه تردد رایگان فصلی کسر خواهد شد.

ساکنان محدوده های ترافیکی نیز طبق روال در صورت تأیید اطلاعات ملک خود می توانند تا قبل از ساعت 9 صبح یک بار خروج و بعد از ساعت 16 بعدازظهر یک بار ورود رایگان به محدوده محل سکونت خود داشته باشند.

سال جاری برای ورود به محدوده ها باید پس از شارژ حساب شهروندی به میزان کافی، اقدام به رزرو طرح مورد نظر گردد. در خصوص محدوده طرح آلودگی هوا پس از اتمام سهمیه مجاز فصلی نیز باید در حساب کاربری، رزرو انجام گردد.

هر خودرو با پلاک تهران به شرط ثبت نام در سایت تهران من و افزودن خودرو در حساب کاربری تهران من، 20 روز در هر فصل مجاز به تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) است. این مزیت نیز برای خودروهای پلاک شهرستان تا 15 روز برای هر فصل برقرار است. اما برای روزهای بیشتر از سهمیه مجاز هر فصل، تعرفه به صورت نیم بها (نصف هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک) محاسبه می گردد.

درضمن تعداد روزهای مجاز ترددهای رایگان فصلی قابل انتقال به فصل بعد نیست. ضمناً پلاک های تهران شامل پلاک هایی می گردد که دو رقم سمت راست آن شامل 11-22-33-44-55-66-77-88-99-10-20-30 باشد.

بایدها و نبایدهای طرح ترافیک

تمامی خودروها برای تردد در سراسر شهر تهران (از جمله محدوده های ترافیکی) باید دارای معاینه فنی باشند. در غیر این صورت دوربین های تعیین در طول شبانه روز و حتی ایام تعطیل اقدام به ثبت پلاک جهت اعمال قانون به وسیله راهور ناجا خواهند کرد.

اخذ معاینه فنی برتر الزامی نیست اما با دریافت آن، خودروی مزبور از تخفیف 30 درصدی در پرداخت عوارض ورود به طرح های ترافیکی برخودار خواهد شد.

سهمیه 20 روز تردد رایگان فقط جهت تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا است و برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید حساب شهروندی شارژ و قبل از روز تردد اقدام به رزروِ ورود به محدوده طرح ترافیک اصلی انجام گردد.

در صورتی که رزرو محدوده آلودگی هوا اجرا شده اما فرد متقاضی قصد ورود به محدوده طرح ترافیک را دارد باید رزرو قبلی (کنترل آلودگی هوا) را لغو کند و سپس رزرو طرح ترافیک انتخاب گردد.

از روز پنج شنبه هر هفته می توان برای هفته بعد اقدام به رزرو کرد و این امکان هم تا سرانجام همان روز در صورتی که ظرفیت فروش تکمیل نشده باشد امکان پذیر است.

چنانچه رزروی انجام گرفته باشد و ترددی صورت نگیرد، مبلغ 56 هزار ریال از مبلغ رزروی کسر و مابقی پس از انجام محاسبات به حساب شهروندی عودت داده می گردد.

در صورت تردد در محدوده و نبود رزرو، مبلغ تعرفه به عنوان بدهی لحاظ خواهد شد و تا سی روز از تاریخ تردد فرصت جهت پرداخت وجود دارد. در صورت عدم پرداخت، خودرو مشمول جریمه دیرکرد و جریمه هدایت و رانندگی خواهد شد. مبلغ و زمان اعمال قانون در قالب جریمه مربوط به پلیس راهور ناجا است.

درضمن خودروهای آژانسی در صورت ثبت نام در تهران من و سپس قرار دریافت در لیست خودروهای تحت پوشش شرکت های مجاز در سایت taxi-agency.tehran.ir و همچنین تهیه سفر برگ از تخفیف 70درصدی بهره مند خواهند شد.

مرزهای محدوده کنترل آلودگی هوا همان ابعاد و مرزهای محدوده زوج یا فرد سابق است. مرزهای این محدوده از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید چمران)، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)، از سمت شرق به بزرگراه امام علی(ع) از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران (از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود می گردد.

4127

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 370

به "جزئیات جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید