تداوم تحرکات ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق

به گزارش شهر وبلاگ، در ادامه تحرکات و جابجایی ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق، یک کاروان نظامی دیگر ارتش آمریکا از سوریه وارد خاک عراق شد.

تداوم تحرکات ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، منابع محلی سوری گفتند که یک کاروان نظامی ارتش آمریکا متشکل از کامیون و خودروهای زرهی از پایگاههای غیرقانونی آمریکا در منطقه الجزیره سوریه از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید در استان الحسکه سوریه، وارد خاک عراق شد.

این منبع محلی در ریف منطقه الیعربیه امروز به خبرگزاری سوریه (سانا) گفت: این کاروان از پایگاه آمریکا در فرودگاه نظامی خراب الجیر خارج و به سمت گذرگاه الولید در مرز با عراق حرکت کرد.

این چهارمین کاروان نظامیان آمریکایی متشکل از خودروهای زرهی، کامیون و تانکر است که در طول کمتر از یک هفته از سوریه وارد عراق می شود.

نیروهای آمریکایی و گروه موسوم به نیروهای دمکرات کردستان سوریه (قسد) همپیمان با آنها، بخش عمده ای از میدان های نفتی در منطقه الجزیره در سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در اختیار دارند.

به گزارش سانا، نیروهای آمریکایی با همدستی قسد در طول ماههای گذشته صدها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه از منطقه الجزیره خارج کرده و در خارج از این کشور فروخته اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال 2019 با طرح خروج نیروهای کشورش از سوریه موافقت کرد، اما بعدها در اثر اعمال فشار اعضای دولت متبوع خود، تقریبا هزار نظامی را در سوریه نگه داشت تا بتواند بدین ترتیب تسلط آمریکا بر میدان های نفتی در شمال شرق سوریه را تضمین نماید.

ورود کاروان های آمریکایی از خاک سوریه به عراق در طول هفته جاری همچنین با تصمیم ترامپ برای کاهش نیروهای آمریکایی در این کشور از سه هزار نفر به دو هزار و پانصد نفر همزمان شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 885

به "تداوم تحرکات ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تحرکات ارتش آمریکا در مرز سوریه و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید