تدارک 15 هزار شغل جدید برکت برای کولبران

به گزارش شهر وبلاگ، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سال جاری 15 هزار شغل جدید را برای کولبران راه اندازی می نماید.

تدارک 15 هزار شغل جدید برکت برای کولبران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیرعامل بنیاد برکت از راه اندازی 15 هزار شغل برای کولبران استان های مرزی غربی کشور اطلاع داد و گفت: سال جاری نیز همانند سال گذشته ورودی جدی به حوزه اشتغال زایی برای کولبران سه استان مرزی کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی خواهیم داشت و 14 شهرستان این سه استان زیر پوشش فعالیت های بنیاد قرار خواهند گرفت.

مدنی افزود: بنیاد برکت در سال گذشته اقدام به ایجاد 3500 طرح اشتغال زایی اجتماع محور برای کولبران کرد که ایجاد نزدیک به 11 هزار فرصت شغلی را به دنبال داشت. سال جاری نیز راه اندازی 5 هزار طرح در دستور کار است که باعث فراهم آمدن فرصت های کسب و کار و تامین اشتغال پایدار برای 15 هزار نفر خواهد شد.

وی با اشاره به اشتغال زایی برای کولبران 14 شهرستان در سال جدید گفت: کولبران شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در استان کرمانشاه؛ سردشت، پیرانشهر و اشنویه در آذربایجان غربی و مریوان، سروآباد، بانه، کامیاران، سنندج، دیواندره و سقز در کردستان تحت پوشش فعالیت های بنیاد برکت در سال 1400 قرار دارند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 37 مجری و تسهیلگر بنیاد فرآیند ایجاد اشتغال برای کولبران را در سه استان مرزی کشور برعهده دارند.

مدنی تاکید نمود: 5 هزار و 500 میلیارد ریال حجم کل سرمایه گذاری پیش بینی شده برای ایجاد 5 هزار طرح اشتغال زایی برای کولبران سه استان مرزی است.

وی گفت: آبزی پروری، مشاغل دانش بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت افزار، محصولات گلخانه ای، فراوری قارچ و پرورش گیاهان دارویی رسته های شغلی اولویت دار برای کولبران در سال 1400 هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر این که زنان کولبر برای 15 هزار شغل جدیدی که در سال 1400 تدارک دیده شده، در اولویت قرار خواهند داشت، گفت: بنیاد از سال گذشته درصدد شناسایی زنان کولبر برآمده و تا به امروز 110 طرح اشتغال زایی خرد و خانگی را برای این زنان راه اندازی نموده است.

مدنی افزود: سال گذشته 110 زن کولبر در روستا های 7 شهرستان سروآباد، بانه و کامیاران در استان کردستان و پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود و روانسر استان کرمانشاه شناسایی شدند و تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار گرفتند.

به گفته وی، 110 طرح اشتغال زایی اجتماع محور برای این زنان ایجاد 330 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را به دنبال داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید نمود: مجریان و تسهیل گران بنیاد سال جاری نیز کولبران را در روستا ها و مبادی ورودی استان های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی شناسایی و پس از اهلیت سنجی، آموزش و تکمیل فرآیند ثبت نام، برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی می نمایند.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1379

به "تدارک 15 هزار شغل جدید برکت برای کولبران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک 15 هزار شغل جدید برکت برای کولبران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید