مرکز ملی فضای مجازی کشور از شروع هفته فضای مجازی اطلاع داد

به گزارش شهر وبلاگ، مدیر کل روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی از نامگذاری ایام این هفته به مناسب سالروز تاسیس شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی کشور به دستور رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اطلاع داد.

مرکز ملی فضای مجازی کشور از شروع هفته فضای مجازی اطلاع داد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی کشور، سید محمد حسین پور مدیر کل روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به گسترش فزاینده فضای مجازی در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مردم، گفت: به منظور تاکید بر اهمیت نقش فضای مجازی در حوزه های مختلف زندگی مردم، مرکز ملی فضای مجازی اقدام به نامگذاری روزهای هفته منتهی به 17 اسفند ماه (سالروز تاسیس شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی کشور) نموده است.

وی اضافه کرد: هر روز از هفته به یک بخش از فضای مجازی اختصاص یافته و سعی شده است تا با نگاهی جزئی به زوایای تاثیر چشمگیر این فضا توجه بیشتر گردد.

حسین پور تاکید نمود: با توجه به اهمیت حقوق شهروندی، حریم خصوصی، مالکیت معنوی و مقابله با محتوای آسیب رسان امروز به عنوان نخستین روز هفته با شعار فضای مجازی و حقوق شهروندی شروع خواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل مرکز ملی فضای مجازی توضیح داد: اهمیت اقتصاد فضای مجازی و نقش آن در توسعه، فراوری ثروت، رونق کسب و کارها و اشتغالزایی موجب نامگذاری دومین روز هفته با شعار فضای مجازی، پیشران اقتصاد شده است.

وی با اشاره به شعارهای سومین و چهارمین روز هفته فضای مجازی کشور گفت: شعار فضای مجازی، استقلال و حکمرانی به منظور پرداختن به شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت اصلی شبکه ارتباطی کشور، مشارکت مدنی و جامعه ذی نفعان در حکمرانی و اعتمادسازی در نظر گرفته شده است.

حسین پور اضافه کرد: آنچه که مسلم است فضای مجازی با شکستن مرزهای جغرافیای و ایجاد روابط گسترده میان جوامع باعث تغییر اساسی در سبک زندگی افراد شده است بنابراین به دلیل اهمیت ارتباطات در این عصر این روز هفته با شعار فضای مجازی، ارتباط با ملت ها به منظور برقراری ارتباط دوسویه با سایر ملل دنیا به ویژه کشورهای منطقه و دنیا اسلام برای برقراری نظام صلح دنیای و مشارکت در مجامع و سازمان های بین المللی برای مواجهه با تحولات و روندهای بین الملل در فضای مجازی نامگذاری شده است.

وی گفت: در پنجمین روز هفته با شعار فضای مجازی، فرهنگ و جامعه با تاکید بر صیانت از بچه ها در فضای مجازی با ایجاد فضایی سالم، ایمن و مفید به آنالیز آموزش، بهداشت، تامین اجتماعی و در نهایت دولت الکترونیک خواهیم پرداخت. همچنین با توجه به اهمیت عدالت و رفاه در فرهنگ اسلامی ششمین روز هفته با شعار فضای مجازی، عدالت و رفاه به منظور آنالیز مشارکت اجتماعی، بستر توزیع عادلانه فرصت ها و خدمات عمومی نامگذاری شده است.

حسین پور در سرانجام گفت: آخرین روز هفته فضای مجازی و گام دوم انقلاب در نظر گرفته شده تا بتوانیم با بهره مندی از مزایا و جلوگیری از معایب این فضا به همت فعالان بخش خصوصی گام دوم انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران را محکم تر برداشته و این فضا اهرمی برای پیشبرد اهداف آن در دنیا باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 20

به "مرکز ملی فضای مجازی کشور از شروع هفته فضای مجازی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز ملی فضای مجازی کشور از شروع هفته فضای مجازی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید