بیژن قاسم زاده از سوشا مکانی تا اکبر طبری!

به گزارش شهر وبلاگ، ریش سفیدی نکنید، سوشا آزاد نمی گردد! این فقط یک جمله از کسی است که پیشتر رئیس دادسرای ورزش دادسرای کارکنان دولت بود و اهالی ورزش دل خوشی از او نداشتند چرا که معتقد بودند آرای صادر شده توسط او آنطور که باید عادلانه نبوده است. صحبت از بیژن قاسم زاده است؛ کسی که متهم به در ارتباط بودن با پرونده های مفاسد مالی درون قوه قضائیه و متهم ردیف یازدهم پرونده ای است که مهمترین متهمش اکبر طبری است.

بیژن قاسم زاده از سوشا مکانی تا اکبر طبری!

به گزارش سرویس ورزشی خبرنگاران، بیژن قاسم زاده، اما قبل از اینکه وارد قوه قضاییه شود، به ورزش ورود نموده بود و اتفاقا ارتباط نزدیکی با برخی روسای فدراسیون های ورزشی داشت. او در گام نخست در دوران ریاست مرحوم حجت الله خطیب در فدراسیون کشتی، ریاست کمیته انضباطی این رشته را برعهده گرفت.

در دوران ریاست او در کمیته انضباطی فدراسیون کشتی احکام بعضا سنگینی علیه مربیان و کشتی گیران صادر شد که مهم ترین آن، می توان به محرومیت یک ساله غلام رضا محمدی سرمربی آن موقع پرسپولیس جویبار بخاطر درگیری در سالن کشتی و زد و خورد با عوامل اجرایی مسابقه اشاره نمود. رئیس وقت کمیته انضباطی و متهم امروز درخصوص صادر شدن این رای سنگین برای غلامرضا محمدی گفته بود: می خواهیم این امپراتوری که برخی ها برای خود درست نموده اند و هر کاری که می خواهند انجام می دهند را از بین ببریم.

اما یکی از نکات حاشیه ای که حالا بعد از چندسال بار دیگر پررنگ شده، ارتباط بیژن قاسم زاده با تیم داماش و پیدا کردن اسپانسر برای این تیم است. نکته ماجرا صحبت های احسان لشگری کاپیتان وقت تیم داماش است. لشگری دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن که در سال 1392 کاپیتان تیم داماش بود در تبادل نظر با ایسنا شکایت خود را نسبت به بیژن قاسم زاده اینطور بیان کرد: بیژن قاسم زاده به عنوان رئیس کمیته انضباطی یکی از نفراتی بود که باعث شد داماش از بابل تیم دهد و در ابتدای کار نیز با الفاظی، چون خیالتان از هر نظر راحت باشد به بچه ها دلگرمی داد حال این که چرا مسئول کمیته انضباطی فدراسیون در یک تیم نفوذ دارد خود بحث جداگانه است که اصلا به من و سایر اعضای تیم مربوط نمی شود، اما این که چرا آقای قاسم زاده خودش را کنار می کشد و به مشکل ما رسیدگی نمی کند جای سوال و تعجب دارد؟

قاسم زاده، اما درخصوص ادعای مطرح شده توسط احسان لشگری نسبت به واسطه گری اسپانسر برای این تیم گفت: فقط حامی اقتصادی را به سمت بابل راهنمایی کردم. حتی برای مقابله با ذهنیت ها، از سرمربی خواستم اگر حقی هم از داماش ضایع شد به خاطر من اعتراض نکنند تا شائبه ای پیش نیاید.

قاسم زاده و احکام بازداشت برای مایلی کهن و سوشا مکانی

او بعد از ریاست کمیته انضباطی در فدراسیون کشتی به ریاست دادسرای فرهنگ و رسانه منصوب شد و احکام جنجالی از سوی او صادر شد. از قرار بازداشت برای امیر مقصودلو (تتلو) تا محکومیت سوشا مکانی دروازه بان سابق پرسپولیس تهران.

به گزارش خبرنگاران، ماجرای بازداشت سوشا مکانی از این قرار بود که ویدیو هایی از او در یک میهمانی در فضای مجازی منتشر شد که طبق گفته بیژن قاسم زاده در آن موقع جنبه عمومی پیدا نموده بود به همین خاطر باید پرونده دروازه بان سابق پرسپولیس به صورت دقیق مورد آنالیز قرار بگیرد.

قاسم زاده سعی داشت نشان دهد که آنالیز پرونده افراد مشهور با غیرمشهور برای او تفاوتی ندارد به همین خاطر پاسخ علی دایی و علی پروین را اینگونه داد: به عنوان بازپرس پرونده سوشا مکانی نمی توانم درباره جزئیات پرونده صحبت کنم، اما قرار نیست این شخص امروز آزاد شود. به عنوان یک ورزشکار و ورزش دوست به عظیمان ورزش می گویم دستگاه قضایی جای پادرمیانی و ریش سفیدی نیست. علی پروین و علی دایی عظیم هستند، کریم باقری هم عزیز است، اما سیر قانونی پرونده باید طی شود. دستگاه قضایی باید فارغ از این مسائل به آنالیز پرونده بپردازد. جرمی رخ داده و جنبه عمومی دارد. قوه قضاییه تحت تأثیر شهرت و مال قرار نمی گیرد. آدم مشهور و آدم کارتن خواب نزد قانون یکی هستند.

در نهایت سوشا مکانی برای مدتی راهی بند عمومی زندان اوین شد. البته سوشا مکانی بعد از چند روز با قید وثیقه 1 میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

همچنین 21 آبان 1393 نیز در پی شکایت علی دایی از محمد مایلی کهن، سرمربی سابق تیم ملی ایران راهی زندان شد. مصاحبه های مختلف مایلی کهن علیه دایی در رسانه ها آن هم بدون ارایه مدرک باعث شد تا وکیل علی دایی برای سومین بار در تاریخ 15مهر 92 از او شکایت کند و این بار برعکس دفعات پیش علی دایی تا سرانجام ماجرا پیش رفت و باعت زندانی شدن مربی سابق خود شد. طبق رای شعبه34 دادگاه تجدیدنظر حکم محمد مایلی کهن که نامبرده را به چهارماه حبس تعزیری و پرداخت یک میلیون ریال جریمه نقدی محکوم نموده بود، تایید شد و این رای به دادگاه شعبه1057 ارسال شده تا مایلی کهن برای اجرای حکم فراخوانده شود. شنیده ها حاکی از آن است که بین مایلی کهن و بیژن قاسم زاده در زمان بازپرسی این پرونده درگیری لفظی شکل گرفته بود.

ارتباط خوب بیژن قاسم زاده با رییس فدراسیون فوتبال

اینکه رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون کشتی و رئیس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه چطور وارد جمع فوتبالی ها شده، برمی شود به مراسم برترین های لیگ برتر فوتبال در فصل 1395-1396؛ در فصل 96-95 لیگ برتر در مراسم برترین های سال فوتبال ایران، بیژن قاسم زاده حاضر شد و حتی با حضور بر روی سن جایزه مرد اخلاق را هم دریافت کرد. اتفاقی کم نظیر که اهالی حاضر در سالن نیز با تعجب به این اتفاق نگاه کردند و حتی بسیاری که کارشان به دادسرای فرهنگ و رسانه نرسیده بود او را نمی شناختند که چطور چنین جایزه ای دریافت نموده است.

آن موقع شایعه شده بود دوستی نزدیک او با مهدی تاج پایش را به مراسم فوتبالی گشوده است. در هر صورت او که سابقه صدور حکم فیلتر کردن تلگرام را دارد، در بین ورزشی ها نیزطی چندین سال اخیر شهرت بالایی کسب نموده بود باید منتظر باشد تا به اتهامات مطرح شده پاسخ دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 378

به "بیژن قاسم زاده از سوشا مکانی تا اکبر طبری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیژن قاسم زاده از سوشا مکانی تا اکبر طبری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید