امارات تمام پروازهایش را متوقف کرد، هزینه کنسلی فعلا به مسافران پرداخت نمی گردد

به گزارش شهر وبلاگ، از روز چهارشنبه امارات در واکنش به بحران ویروس کرونا فرودگاه های این کشور را مسدود کرد و هزاران هواپیمای این شرکت فعلا زمین گیر شده اند.

امارات تمام پروازهایش را متوقف کرد، هزینه کنسلی فعلا به مسافران پرداخت نمی گردد

با این حال امارات می گوید که آماده پرداخت فوری هزینه بلیت به مسافرانی که پروازشان کنسل شده نیست این در حالی است که قوانین اتحادیه اروپا (که مسافران زیادی از آن پروازهایشان کنسل شده) تاکید دارند خطوط هوایی تا یک هفته بعد باید کل هزینه بلیت کنسل شده را به مسافر بپردازند.

امارات به مسافران اروپایی خود گفته که آنها مجبور به پذیرش یک کوپن یا وچر هستند که بعد از یک سال قابل تبدیل شدن به پول است.

یک سخنگوی هواپیمایی امارات می گوید: مسافران می تواند این وچر مسافراتی را به راحتی در وب سایت امارات مورد استفاده قرار دهند.

وی گفت: این کوپن را می توان طی یکسال آینده در پروازهای آینده امارات به کار برد و اگر پس از 12 ماه از آن استفاده نشود بازهم می توانند برای بازپرداخت پول به ما مراجعه نمایند.

این سخنگوی هواپیمایی امارات گفت: ما بازپرداخت پول را بر اساس قوانین و مقررات قابل اجرا در بازاری که در آن فعالیت می کنیم انجام خواهیم داد اما (اینکار) زمان می برد. به همین دلیل ما از مشتریان تقاضا می کنیم تا بلیت خود را نگه دارند و یا کوپن سفر را انتخاب نمایند که می تواند به راحتی در وب سایت ما مورد مصرف قرار گیرد.

با این حال اگر مایل به دریافت کوپن سفر نباشید امارات این امکان را داده که رزور بلیت اصلی (کنسل شده) را نگه دارید و بعد (تا دو سال) آن بلیت در هر زمان برای یک جهت مشابه (بدون در نظر دریافت بالا و پایین رفتن هزینه های فصلی) مورد استفاده قرار دهید.

امارات می گوید اگر پرواز شما کاملا لغو شده دیگر احتیاج به تماس با این شرکت نیست فقط هر وقت آماده رزرو مجدد بودید با مرکز تماس این شرکت ارتباط برقرار کنید.

امارات به مسافران اجازه می دهد که این گزینه را به شکل دیگری هم حفظ و با جهت دیگری مبادله نمایند. مثلا پرواز فصل تعطیلات به کنیا را می توان برای یک سفر کریسمس و سال نو به آفریقای جنوبی مبادله کرد که معمولا قیمت آن بسیار بیشتر است.

به نوشته ایندیپندنت مقاصد جذاب مسافران بریتانیایی شامل آفریقا، استرالیا، شرق دور، ، خاورمیانه، ایران و غرب آسیاست.

سخنگوی هواپیمایی امارات می گوید: اگر پروازی کامل کنسل شده مشتریان می توانند تا 24 ماه بدون تماس با مرکز تماس ما بلیتشان را حفظ نمایند.

وی می افزاید: ما خواهان درک و شکیبایی مشتریان خود در طی این بحران بی سابقه هستیم که همه خطوط هوایی را تحت تاثیر قرار داده است.

به نوشته ایندیپندنت هواپیمایی بریتیش ایرویز به مسافرانی که پروازشان لغو شده قول داده که تمام هزینه بلیت را به آنها برمی گرداند اما این شرکت بازگشت پول به وسیله وب سایت را مسدود نموده و از مسافران خواسته شده با این خطوط هوایی مستقیما تماس بگیرند.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 108

به "امارات تمام پروازهایش را متوقف کرد، هزینه کنسلی فعلا به مسافران پرداخت نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات تمام پروازهایش را متوقف کرد، هزینه کنسلی فعلا به مسافران پرداخت نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید