اعلام بسته حمایتی جدید سازمان سینمایی

به گزارش شهر وبلاگ، در یازدهمین جلسه کارگروه آنالیز آسیب های کرونا در سینما مصوب شد فروش سینما ها از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه کاملا به سینما تعلق گیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت گردد.

اعلام بسته حمایتی جدید سازمان سینمایی

به گزارش ، در یازدهمین جلسه کارگروه آنالیز آسیب های کرونا در سینما مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان 99 برای تمام فیلم های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده اند، درآمد فروش آن ها تماما به سینما تعلق گیرد و در انتها اکران، معادل فروش خالص آنان، از سوی سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت گردد.

تک سانس ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود.

همچنین به این فیلم ها یکصد میلیون تومان، یاری هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام 4 درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف 500 میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از 500 میلیون تومان بیشتر شد 100 میلیون تومان دیگر نیز به صورت بلاعوض اعطاء گردد.

در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازار های مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل دو هفته در سینما های کشور باشد مگر با موافقت شوای صنفی نمایش.

در ضمنً اکران فیلم های خارجی صرفاً تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد.

پرداخت قبض برق سینما های فعال حاضر در اکران از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه با اشاره به نامه رئیس سازمان سینمایی به معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد استمرار جریان فراوری در سینمای کشور و جلوگیری از توقف آن، تثبیت اشتغال دست اندرکاران سینمایی، تقویت بازار سینمای ایران و جبران کاستی های بازار اکران مقرر شد جهت اجرایی شدن این بسته حمایت از هنرصنعت سینما پیگیری ویژه گردد.

همچنین گزارشی از فرایند فعالیت سینما ها در دوران کرونا ارائه شد که حسین انتظامی با تقدیر از مدیران و پرسنل سینما ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن های سینما بر ادامه این فرایند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما تاکید نمود.

در این جلسه بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد سینما ها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد.

در یازدهمین جلسه کارگروه آنالیز آسیب های کرونا در سینما که با حضور رئیس سازمان سینمایی برگزار گردید علاوه بر معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) و محمد قاصد اشرفی (رئیس انجمن سینماداران) حاضر بودند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 559

به "اعلام بسته حمایتی جدید سازمان سینمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام بسته حمایتی جدید سازمان سینمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید