آشنایی با مراحل و چگونگی عمل افزایش قد

به گزارش شهر وبلاگ، عمل افزایش قد شاید یکی از عجیب ترین عمل های زیبایی به نظر برسد. در این عمل از استخوان های ران یا پا و یا هر دو برای افزایش قد استفاده می شود. دوره درمان این جراحی نسبتا طولانی است و از سه مرحله جراحی، کشش و تثبیت تشکیل می شود. افراد پس از این چند هفته بعد از جراحی می توانند به روال زندگی عادی بازگردند.

آشنایی با مراحل و چگونگی عمل افزایش قد

خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - امروزه جراحی های زیبایی بسیار مورد استقبال مردم قرار می گیرند. یکی از این جراحی ها، عمل افزایش قد است که برای بسیاری از مردم فرایند انجام، خطرات، مراحل و به طور کلی موضوعات مربوط به آن جای سوال است. در این مقاله به آنالیز این جراحی می پردازیم.

عمل افزایش قد چیست؟

عمل افزایش قد می تواند به یاری استفاده از آخرین تکنولوژی ها، با افزایش طول پاها یا ران ها و یا هر دو انجام گردد و در نهایت شما را قد بلندتر کند. این جراحی که یک عمل باز محسوب می گردد شامل بریدن استخوان و قراردادن وسیله بلندنماینده در بین آن است. این وسیله به شما یاری می نماید تا شاهد افزایش طول استخوان ها به طور تدریجی باشید. این جراحی می تواند تا چند اینچ قد شما را بلند تر کند.

اگر قد به سبب انحرافات بدن و دیگر دلایل از جمله دلایل مادرزادی، بیماری، جراحت و هر چیز دیگری کوتاه باشد، می توانید به یاری جراحی مخصوص بهبود انحرافات بدن شاهد بهبود شرایط خود باشید. در این جراحی، جا به جایی استخوانی که در بدن شما باعث ایجاد نقصان شده است انجام می پذیرد. این جراحی همچنین برای بیمارانی که از عدم جوش خوردگی استخوان رنج، پای پرانتری؛ ناهنجاری در پا و مچ پا و عفونت استخوان نیز رنج می برند مناسب است.

از چه وسیله ای در عمل افزایش قد استفاده می گردد؟

آناتومی بدن بیمار پیش از آن که وارد فرایند عمل افزایش قد گردد با دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد. این نوع آنالیز از آنجایی اهمیت پیدا می نماید که پزشکان به یاری آن می توانند تشخیص دهند که کدام قسمت بدن شما یعنی پاها یا ران ها احتیاج به افزایش طول دارند.

اگر پزشکان به این نتیجه برسند که افزایش طول را بر روی پاها ایجاد نمایند، از وسیله ای به نام اسکلت فضایی تیلور (Taylor - Spatial Frame (TSF و یا یک تکنولوژی پیشرفته یعنی دستگاه PRECICE به منظور جداکردن استخوان ها و ایجاد فضا برای رشد استخوان جدید استفاده می نمایند. زمانی بلندی مورد نظر توسط دستگاه خارجی به وجود آمد، یک میله تیتانیوم داخلی در بدن نصب شده و دستگاه خارجی از بدن خارج می گردد. این عمل باعث می گردد استخوان در بدن به بلوغ رسیده و این فرایند را در زمان کمتری طی کند.

اگر بلندکردن استخوان ها بر روی ران ها انجام گردد، دو تکنیک را می توان برای انجام جراحی در نظر گرفت. روش اول LON یا over a nail نام دارد که در آن از یک ابزار خارجی برای افزایش طول استخوان ها استفاده می گردد. در این روش یک میله داخلی در بدن قرار داده می گردد که استخوان ها را پوشش داده و فضا را برای رشد آن فراهم می سازد.

تکنیک دیگر استفاده از یک میله داخلی قابل نصب است که خود به خود رشد می نماید و دارای یک مکانیزم مغناطیسی است که باعث می گردد برای رشد آن احتیاجی به یک وسیله و یا فیکساتور خارجی نباشد. این روش مطمئن ترین روش افزایش قد بوده و درد کمتری را برای بیمار در پی دارد.

مراحل انجام عمل افزایش قد چیست؟

به طور طبیعی سه مرحله برای انجام عمل افزایش قد وجود دارد که همزمان بر روی دوپا انجام می گردد. این مراحل بدین توضیح هستند.

مرحله اول) جراحی

در این مرحله یک ابزار مخصوص در دو پا قرار داده می گردد و سپس برش استخوان و یا استئونومی انجام می گردد و سپس استخوان جداشده با وسیله مخصوص به هم وصل می گردد.

مرحله دوم) کشش

این مرحله قبل از افزایش قد انجام می گردد که حدود یک هفته پس از جراحی است. میزان کشش مد نظر مابین 0.75 تا 1 میلیمتر روزانه است و به استقامت افراد و واکنش بدن آن ها بستگی دارد. به همین دلیل، این مرحله احتیاجمند یک دوره زمانی طولانی است. به طور مثال کشیدگی برای حدود 5 سانتی متر نیار به 50 تا 70 روز دارد.

مرحله سوم) تثبیت

این مرحله در انتها مرحله کشش اتفاق می افتد و احتیاجمند زمان تقریبی بیشتری است. به طور متوسط زمانی که به این مرحله اختصاص می یابد دوبرابر دوره کشش می باشد.

توانبخشی پس از جراحی چگونه اتفاق می افتد؟

پزشکان بیماران را تشویق می نمایند تا در اواسط مرحله تثبیت، بدون استفاده از عصا آرام پایشان را روی زمین گذاشته و راه بفرایند. حرکات ورزشی وجود دارند که به بیماران یاری می نمایند تا قدرت ماهیچه هایشان را بازیابی نمایند و در نتیجه بتوانند به چرخه عادی زندگی بازگشته و فعالیت های خود را از سر بگیرند. بیماران پس از دو الی سه روز بعد از مرحله جراحی می توانند به یاری عصا راه بفرایند. به طور کلی، افزایش قد و یا کشش حدود 5 الی 6 سانتی متر حدود 6 الی 7 ماه زمان می برد و بیمار باید در طول این زمان تحت نظارت پزشکی باشد تا بتواند نتیجه مدنظر خود را با اطمینان بدست آورد. بیماران می توانند پس از دو الی سه هفته و پس از تأیید پزشک بعد از جراحی به زندگی عادی خود بازگردند. ورزش هایی مانند پیاده روی آرام و شنا در طول دوران توانبخشی به منظور ریکاوری سریع تر پیشنهاد می گردد. این ورزش های ملایم و ورزش های وزنه ای را می توان بین 2 تا 4 ماه پس از جراحی پیگیری کرد. جای زخم این جراحی به مرور از بین رفته و پس از مدتی به سختی تشخیص داده خواهد شد.

آیا این جراحی خطری برای بیمار دارد؟

مانند هر جراحی دیگری، جراحی افزایش قد نیز می تواند عوارض جانبی را به وجود آورد. با این حال، پزشکان سعی می نمایند با ایجاد آمادگی پیش از جراحی و برنامه ریزی، از ایجاد چنین مشکلاتی پیشگیری نمایند.

عمل جراحی افزایش قد چقدر می تواند به افزایش قد یاری کند؟

این جراحی می تواند حدد 7.5 تا 10 اینچ معادل 19 تا 25 سانتی متر به قد افراد بیفزاید. البته فراموش نکنید که نتیجه این جراحی به کشش پذیری ماهیچه های افراد نیز بستگی دارد.

نتیجه گیری

عمل افزایش قد برای کسانی پیشنهاد می گردد که دارای نقص و یا انحرافات در اندام های بدن خود هستند. در این صورت شما احتیاج به جراحی دارید و به دنبال آن می روید چون واقعا به آن احتیاج دارید. فراموش نگنید که این جراحی بسیار طولانی و دردناک اس و چند اینچی که به قد خود اضافه می کنید نسبت به زمانی که از شما می گیرد، هزینه ای که پرداخت می کنید و دردی که تحمل می کنید نمی ارزد. اگر هنوز هم می خواهید نسبت به این عمل اقدام کنید لطفا به این نکات توجه کنید:

  • نظرات گوناگون متخصصان را بشنوید.
  • خودتان نیز راجع به فرایند جراحی و به طور کلی اطلاعات لازم برای جراحی به جستجو و تحقیق بپردازید.
  • از تجربه بیماران دیگری که واقعا این عمل را تجربه نموده اند بهره بگیرید. می توانید مستقیما با خود آن ها در تماس باشید و یا به وسیله اینترنت نظرات آن ها را بخوانید.

آیا شما یا یکی از اطرافیان شما این عمل زمان گیر را انجام داده است؟ تجربیات و نظرات خود را در انتهای همین صفحه در قسمت ارسال نظر با مخاطبان خبرنگاران درمیان بگذارید.

برگرفته از: findhealthtips

منبع: setare.com
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1070

به "آشنایی با مراحل و چگونگی عمل افزایش قد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مراحل و چگونگی عمل افزایش قد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید